Zagubiona seniorka szczęśliwie wróciła do domu dzięki ludzkiej wrażliwości

Autor: kurier-kolski.pl | 25.10.2018

Szczególną wrażliwością wykazała się mieszkanka gminy Grzegorzew, która powiadomiła Policję o zdezorientowanej, błąkającej się przy ul. Dąbskiej w Kole starszej kobiecie. Funkcjonariusze ustalili adres jej zamieszkania i odwieźli starszą panią do jej najbliższych.

 

17 października wczesnym rankiem, tuż po godzinie 4.00 oficer dyżurny kolskiej Policji otrzymał telefoniczną informację od zaniepokojonej kobiety, że po chodniku przy ulicy Dąbskiej w Kole chodzi starsza pani, która sprawia wrażenie zdezorientowanej. Zgłaszająca twierdziła, że kontakt z tą osobą jest bardzo utrudniony.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Starsza kobieta podała tylko imię i nazwisko. Nie umiała wskazać gdzie mieszka ani określić po co wyszła z domu i dokąd się udaje. Mundurowi szybko ustalili adres zamieszkania seniorki. Okazała się nią 88 – letnia mieszkanka Koła. Policjanci odwieźli ją do domu. Jak ustalono, kobieta wydostała się z mieszkania najprawdopodobniej przez okno, w momencie, gdy pozostali domownicy spali. Dzięki czujności i wrażliwości zgłaszającej, która właśnie jechała do pracy oraz szybkiej reakcji policjantów, starszej pani nic się nie stało i bezpiecznie powróciła do najbliższych.

Właściwa postawa kierującej spowodowała, że tym razem nie doszło do sytuacji zagrażającej życiu bądź zdrowiu starszej, zdezorientowanej osoby. Policja apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore bądź te, które mogą potrzebować opieki. Szczególnie teraz, gdy nadchodzi zima i niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia osób pozbawionych opieki. Prosimy wszystkich o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy 112 lub 997 może uratować komuś życie.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
bekanntschaften lovoo

lovoo anmeldung geht nicht lovoo und tinder http://lovooeinloggen.com/

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~kurier-kolski.pl

Przypuszczam, że był to co najwyżej najniższy parter!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Trzeba mieć niezłą kondycje fizyczną, żeby w wieku 88 lat wychodzić z domu przez okno!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526