Wojewoda Wielkopolski w Kole! Przyznał wielomilionowe dofinansowanie na ulicę Nagórną i drogę do cmentarza! [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 30.10.2018

Wczoraj Wicepremier, a dziś Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann był gościem w kolskim Ratuszu! Wraz z dwoma posłami PiS: Witoldem Czarneckim i Leszkiem Galembą przywieźli bardzo dobre wieści: na dwie ważne dla Koła i Powiatu Kolskiego ulice Wojewoda przyznał wielomilionowe dotacje do ich budowy i modernizacji. Chodzi o od lat wyczekiwaną przez mieszkańców ul. Nagórną oraz o drogę powiatową w kierunku Grzegorzewa, będąca dojazdem dla Kolan do cmentarza komunalnego w Leśnicy. Pod spodem nagranie – retransmisja całego spotkania. Zachęcamy do oglądania.

 

Budowy ulicy Nagórnej mieszkańcy tego kolskiego osiedla nie mogli doprosić się władz od bardzo wielu lat. Ich prośby i petycje nie przynosiły efektów, bo zawsze brakowało na to funduszy. Mimo usilnych starań władz powiatu, nie udawało się też otrzymać dofinansowania z zewnątrz. To niezwykle długa ulica, bo ma blisko 1,5 kilometra, a łączny koszt jej budowy to 8 mln. zł. Dziś Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann ogłosił w kolskim Ratuszu, że przyznał Powiatowi Kolskiemu 3 mln. dotacji na realizację tej inwestycji! Tak więc mieszkańcy ul. Nagórna i Osiedla Kwiatowego w Kole już wkrótce, bo w przyszłym roku, przystaną brodzić po kostki w błocie, a ich samochody w końcu nie będą nieustannie ubrudzone kurzem i gliną.

 

Druga droga, która uzyskała dotację Wojewody, to zniszczona droga Kolonia Powiecie – Leśnica, bardzo uczęszczana przez mieszkańców gmin Grzegorzew i Olszówka, ale równie często przez mieszkańców Koła, którzy tamtędy jeżdżą na miejski cmentarz komunalny w Leśnicy. Dotychczas nie dość, że droga ta była popękana i dziurawa, a jej pobocza zapadnięte, to nie miała chodników ani ścieżki rowerowej. Teraz to się zmieni. Zmodernizowanych zostanie 860 metrów bieżących drogi. Całkowita kwota inwestycji ma wynieść 2 mln. zł , w tym dofinansowanie od Wojewody – ponad 1 mln. zł.

Za przychylną decyzję dla Koła i przyznane pieniądze, Wojewodzie Wielkopolskiemu oraz posłom PiS w imieniu mieszkańców podziękowali Burmistrz Miasta Koła Jan Stępiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański, a także byli i nowo wybrani radni miejscy.

Na zakończenie spotkania burmistrz Jan Stepiński wręczył gościom obrazy przedstawiające kolski kościół i klasztor OO. Bernardynów oraz poprosił ich o wpisanie się do Księgi Pamiątkowej naszego miasta.

Tekst i foto: Mariusz Kozajda

44 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
5 lat temu

Ciekawski
Jesteś walnięty na maksa.Pewnie pisiory zlasowały twój mózg .

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Wszyscy członkowie komisji zapewne zdają sobie sprawę, iż wszelkie ewentualne nieuczciwości w pracy komisji łączą się z odpowiedzialnością karna.
Ktoś, kto za wynagrodzenie za pracę w komisji chciałby tak ryzykować, byłby człowiekiem kompletnie nieodpowiedzialnym; że już inaczej tego nie nazwę.
Ponadto, ktoś z taką opinią miałby raczej nielekką przyszłość.
Warto się więc czasem dwa razy zastanowić, nim popełni się jakieś głupstwo, które zaważy negatywnie na dalszym życiu.

Ciekawski
Ciekawski
5 lat temu

Apel do członków komisji wyborczych. Chodzą suchy że będą próbować podkładać głosy. Powinni bacznie się przyglądać liczeniu kart. Ostatnio tydzień temu działy się dziwne rzeczy w komisjach.

Filutek
Filutek
5 lat temu

Jedynym poważnym kandydatem na Burmistrza jest pan Witkowski. Straszenie ludzi że nie będzie dotacji dla miasta,to chwyt poniżej pasa.
Witkowski ma tą cechę że nie będzie się mścił na pracownikach Urzędu.Ma wszelkie atuty by kierować naszym miastem bez podziałów.

obituary
obituary
5 lat temu

Wrogowie boją się Państwa w którym nie ma podziałów takich jak teraz w Polsce , Państwa które ma silną armię i silnych sojuszników , to teraz pytanie – jesteśmy takim Państwem ..???
Przez podział narodu jesteśmy słabiutcy . A momentami obserwując defiladę wojska polskiego – Śmieszni .

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~kurier-kolski.pl

Wiem.
Musiałbym jednak „wyprodukować” taki tekst, że nie wiem kto by zechciał to czytać?
Serdecznie dziękuję za miłe słowa i wysoką ocenę Redakcji co do wartości moich komentarzy, zamieszczoną pod jednym z artykułów.
W latach 70 tych odpisałbym m.in.w ten sposób:
„…i ta Wasza wysoka ocena moich komentarzy będzie dla mnie bodźcem do jeszcze głębszej analizy wszystkiego co zechcę skomentować . Obiecuję, iż dołożę w tym względzie wszelkich starań aby moje komentarze miały jak najbardziej merytoryczny charakter oraz były obiektywne i ze wszech miar bezstronne.”
Hahahaha -jak zwykła pisać młodzież.
Pozdrawiam!

Git
Git
5 lat temu

A Pań Radny Piasecki zaatakował Pana Wojewodę o ul Grodzką i budynek UB . A ta reszta tylko uśmiechu i oklaski. Tak trzymać panie Michale współpracować ze wszystkimi dla dobra miasta

gość
gość
5 lat temu

Czyli …ograli nas,wyborców…warszawskie cwaniaki!
A pan kandydat zagrał rolę wielkiego załatwiać za!
Tak to się , szanowni państwo,,alfonsy i złodzieje” robi politykę!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Nic nikomu „podtykać” nie trzeba.
Te pieniądze prawdopodobnie już są.
To są pieniądze dla POWIATU na remont ulicy Nagórnej, która jest tzw. drogą powiatową.
To nic, że ta ulica jest w Kole.
To nic, że mieszkają tam obywatele naszego Koła.
Te pieniądze nie mają więc nic wspólnego z dofinansowaniem czegokolwiek co jest inwestycją miejską!
Przykre ze niewielu to rozumie.

Kolanka od urodzenia
Kolanka od urodzenia
5 lat temu

Super, że obiecali ale powinno się kuć żelazo kiedy gorące i podetknąć papiery do podpisu. Czarno na białm, że dadzą…

obituary
obituary
5 lat temu

Słuchajcie Naród nasz ktoś podzielił , zależało mu na tym , sam jestem negatywnie nastawiony do PiS – po prostu ich nienawidzę – tak, chorobliwie nienawidzę tych mord , tych kłamstw , tych przewałów w świetle fleszy . Żeby było jasne tamtych złodziei też nie tolerowałem ale nie odrzucali mnie tak od siebie jak ci prostacy . PiS kocha ten który czerpie od nich pełnymi garściami , lub ma coś obiecane . Wojna Polsko – polska się nie skończy , nikt nie odpuści . Przypomina mi to czasy Rewolucji Październikowej gdzie analogicznie kilku cwaniaków pociągnęło za sobą – prostaków i hołotę – a jakie były tego skutki i przez ile lat dobrze wiemy .

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Mam inne zdanie w tym temacie. Ale najwidoczniej jest to tylko moje zdanie. Inaczej zostałem wychowany.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Olo. !!!Szacun. za mądre tematyczne Wpisy. Mleczarz!!!! Tobie potrzebna. jest. głębsza. edukacja w sprawach. działalności. Samorządów. Poczytaj sobie bajki. Pożytek. większy.

Kocham Zbysia
Kocham Zbysia
5 lat temu

Naprawdę super!!! Kochany Pan Wojewoda tak rzucił z własnej kieszeni? I zarobi na tym Koło? Naprawdę? Jeśli tak, to będę za samym Mefistofelesem, ba, nawet za Lucyferem, nie tylko za Szafrańskim… Bo, już mniejsza o to, że ulica starosty jest, a nie burmistrza, jako mieszkaniec Koła jeszcze pamięć mam i wiem, że szaleniec zatrzymany przez CBA raz, to tłumaczy się, że niby zatrzymali go za to, że załatwił siłownię dla miasta, a tutaj ewidentnie można stawiać pytanie: czy nie wygląda to na jakąś formę wyborczego przekupstwa za wspólne pieniądze? Dwa, że Kolejarz-menedżer mówił o naciskach, a trzy, to faktycznie nadal zostanie w przypadku wygranej Szafrańskiego ta obca hołota. Cóż, gdy jeszcze słyszę przewodniczącego Artura sugerującego, że kiedy on wygra, to znowu do burmistrza będzie się mówiło per „Wasza Osobo” (sam mówi oczywiście „moja osoba”, ale to przecież identycznie jak mówił Kolejarz), to przechodzą mnie dreszcze, fuj! Sama debata też fatalnie wyszła, uciekały słowa, mylił program MIESZKANIE+ z 500+. Dwunastoletnie doświadczenie? Ale jakie? To tak samo, jakby ktoś odsiedział wyrok za granicą (bezczynnie) I chwalił się, że ZNA dane państwo. Najgorzej też może być, jeśli będzie chciał niezależnoścci od Galemby, bo skończyć się to też może jak dla Kolejarza smutno. Witkowski to natomiast klasa, wykształcenie i dobre kontakty, które dają szansę na normalność Koła

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~dojazdowa

Więcej uwagi i staranności!
Swój komentarz zamieściłaś pod innym artykułem, do którego się zresztą odniosłem.

dojazdowa
dojazdowa
5 lat temu

Sz. redaktorze! moj komentarz zostal usuniety Jakim prawem? Dokonane wszystkie procedury i komentarza nie ma.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Komentarze i opinie. No właśnie, a nie inwektywy pod adresem państwowych organów i władz. A to co sie akurat mnie marzy to jest wyłącznie moja słodką tajemnicą 🙂

czytelnikkk
czytelnikkk
5 lat temu

Z całym szacunkiem panie Mleczarzu, cenzura się marzy? Jedynie słuszne komentarze? Ja np nie zdecydowałem jeszcze na kogo będę głosował w II turze i chętnie, prócz artykułów, czytam wszelkie komentarze i opinie mieszkańców, nie chłonę tylko tego, co jest oficjalnie opublikowane. I mam nadzieję, że nie dojdzie do tego, że pan Mariusz będzie usuwał „niepoprawne politycznie” komentarze.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Nie wiem Panie Redaktorze dlaczego Pan jeszcze toleruje te wpisy.

OLO
OLO
5 lat temu

Burmistrzem tylko Krzysztof Witkowski, PiSu mamy już po dziurki w nosie. Nie będzie rządził Kołem Artur Szafrański,
lecz ten co rodzinnie Koło wykupuje za grosze, a dla Koła jeszcze NIC nie zrobił, a kadencja Mu się kończy. PiS już dosyć złego zrobił i odbijać mieszkańcom będzie się przez następne lata, chociażby przegranymi sprawami w sądach.
Myślę, że mądrość ludzi pozwoli wybrać i rządzić
KRZYSZTOFOWI WITKOWSKIEMU

lok
lok
5 lat temu

te spotkania przypominaja glebokie czasy komuny jak to mizernie wyglada pisuary kompletnie sie kompromituja a pan szafranski nie nadaje sie na burmistrza .przyjezdza paru pisuarow i opowiada ciemnemu ludowi glupoty

Yeti
Yeti
5 lat temu

Tylko dr Witkowski gwarantuje nam dobre i spokojne rządy w Kole. Mieliśmy już Stasia z PiS też się dobrze zapowiadał i jak się skonczyło to wiemy .

Blue Sea of Ibrox
Blue Sea of Ibrox
5 lat temu

Ja też! I wybiorą Pana Szafrańskiego!

gość
gość
5 lat temu

Źle,bardzo źle ,że w…
,,taki „sposób wpływa się na wyborców!
To my,kolanie ,mamy zgodnie
z naszą wiedzą i przykrym doświadczeniem
z pispoprzednikiem…!!!, dokonać
najlepszego wyboru burmistrza!
Mam nadzieję,że Kolanie wybiorą z głową!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Przeczytałem jeszcze raz artykuł.
Tym razem dokładnie.
Ulica Nagórna to własność powiatu i to Starostwo Powiatowe występowało o dotację wielokrotnie już wcześniej.
Nie ma to nić wspólnego z dofinansowaniem dla Koła.
Oczywiście, na ulicy Nagórnej znajdującej się w Kole mieszkają obywatele miasta Koła.
Niemniej jednak ich ewentualne podziękowania powinny być kierowane w stronę WŁADZ POWIATU!
Wydarzenie nie ma więc nic wspólnego z dofinansowaniem czegokolwiek co jest inwestycją miejską!
Poprzedni swój wpis mogę więc uznać za nieaktualny.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
5 lat temu

Moim zdaniem Kolanie powinni wybrać Pana Szafrańskiego

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Taki wniosek musiał być złożony dużo wcześniej.
Może jeszcze za poprzedniego burmistrza?
Jeśli wniosek został pozytywnie rozpatrzony a DOFINANSOWANIE przyznane, to będzie zrealizowane bez względu na wynik II tury wyborów.
Dofinansowanie, to jednak tylko dofinansowanie a nie sfinansowanie.
Nie wiem, czy ulica Nagórna jest miejska, powiatowa czy może wspólna (po części miejska a po części powiatowa)?
Ta wiedza jest niezbędna dla określenia komu przyznano dofinansowanie?
Czy przyznano je miastu, czy powiatowi, czy dla obu jednostkom samorządowym razem?
Bo ulica jest jedna, a „właścicieli” może być kilku.

gość
gość
5 lat temu

??? ! Chyba obiecanki dotyczą tylko
osoby popartej… przez nich!
I to właśnie panowie przyjechali żeby
ciemnemu ludowi wyartykułować!
Czy ,,ciemny ” wyborca to ,,kupi” ?

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Mam nadzieję że pieniądze nie mają barw politycznych i jeżeli wygra Witkowski to tak samo te pieniądze trafią do koła a nie tylko w sytuacji kiedy wybory wygra kandydat PiS

Jestem stąd
Jestem stąd
5 lat temu

Pr zyjechał wojewida bo pis jeździ po całej Polsce. Jadą wszedzie tam gdzie druga tura a wcześniej jeździli przed samymi wyborami również. Gdyby nie to zapewne taki viceminist e r Gliñski do Koła by nie przyjechał.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Za bardzo sie tym wszystkim podniecacie. Pan Szafrański jest lepszym kandydatem i należy dać mu szansę. Ze względu na wiele różnych czynników. A to że przyjechał Wojewoda osobiście i go poparł to tyko dla naszego miasta lepiej.

gość
gość
5 lat temu

I co komentarz też nie po …pisowsku ?!

gość
gość
5 lat temu

Jeszcze nie wybrano burmistrza
a …jeszcze nie wybrany
PiSowski burmistrz
już rządzi !!!
Panowie …przyjechali
i …
za nas już wybrali !!!
My barany-wyborcy
mamy tylko
przyklapnąć ?????? !?
A może już dziś podajcie …WASZ
jedyny, słuszny wynik ???!!!

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Jaki żałosny ten spektakl. PanieSzafranski kiedy wKole lotnisko????PanscyMocodawcy. za wygrane wybory są gotowi wszystko obiecać. DobrzePan gra rolę Błazna.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Żałosny ten Kabaret Para Nienormalni!!!!!Panie Wojewodo Panie Pośle Czarnecki tak samo obiecywzliscie pomoc Mieszkańcom i Miastu przed wejściem. CBA \spotkania w UW w Poznaniu\ I co????Każdy zWas tylko patrzy na. prywatne. Tyko wygrać. wybory. przy pomocy takich. blaznow jak Szafrański!!!!!!!!Zbudujcie w Kole lotnisko touwierzymy w wasze obietnice. Panowie!!!!!!!Gdzie Wasz Honor i GodnoscOsobista. Te Wartości też mają dla Was cenę????Mniej niż Zero!!!!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526