Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński w Kole – poparł kandydata PiS na burmistrza Artura Szafrańskiego [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 30.10.2018

Wczoraj po południu w kolskim Ratuszu odbyło się wyjątkowe spotkanie. Nasze miasto odwiedził sam Wicepremier Rządu oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w jednym – prof. Piotr Gliński. Jak zaznaczył już na początku spotkania, w Kole był po raz pierwszy w swoim życiu, a jego wczorajsza wizyta wiązała się z poparciem kandydata PiS na burmistrza Miasta Koła Artura Szafrańskiego. Nie tylko poparł go, ale również obiecał mu pomoc w realizacji jego ambitnego programu wyborczego dla Koła. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem retransmisji ze spotkania.

 

Wicepremiera Piotra Glińskiego powitał poseł Leszek Galemba, a kilka zdań wstępu powiedział rządzący Kołem z upoważnienia Premiera Morawieckiego burmistrz Jan Stępiński. Przedstawił nasze miasto jako historyczne i pełne zabytków, ciekawe dla kogoś, kto – tak jak prof. Gliński – jest u nas pierwszy raz. Razem oglądano wielką panoramę Koła – obraz olejny wiszący na jednej ze ścian sali obrad Ratusza. Dyskutowano o rewitalizacji kolskiej Starówki, naszego Zamku i przeprowadzce Muzeum Technik Ceramicznych do niedawno zakupionego Sejmiku. Wicepremier, mający równocześnie tekę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zadeklarował swoje wsparcie i pomoc resortu w tym i w innych przedsięwzięciach nowego burmistrza. Jego zdaniem wybór Artura Szafrańskiego na Burmistrza Miasta Koła będzie dla mieszkańców słusznym i dobrym wyborem człowieka już sprawdzonego w działaniu dla miasta jako radnego i Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Na zakończenie Burmistrz Stępiński wręczył Wicepremierowi kwiaty, które ten z kolei przekazał stojącej nieopodal Elżbiecie Tamborskiej (od 15 lat członkini PiS) oraz obraz z widokiem naszego miasta. Gość wpisał się do kroniki, a następnie zwiedził stałą wystawę kolskiej ceramiki na poddaszu Ratusza Miejskiego. Wicepremier zadeklarował, że jeszcze nie raz będzie chciał gościć w naszym pięknym mieście i wspomagać jego rozwój.

KLIKNIJ NA OBRAZ POD SPODEM BY OBEJRZEĆ RELACJĘ WIDEO:

FOTOGALERIA:

 

Tekst, foto i wideo: Mariusz Kozajda
(materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość)

36 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~lok

To jest przedwyborcze wykorzystywanie niewiedzy i naiwności wyborców oraz powierzchownego lub żadnego zainteresowaniem tym, co wyborcy wiedzieć powinni choć w minimalnym stopniu.
Oczywiście, że jest tak, jak napisałem wcześniej w jednym z postów:

„Oczywiście, na ulicy Nagórnej znajdującej się w Kole mieszkają obywatele miasta Koła.
Niemniej jednak ich ewentualne podziękowania powinny być kierowane w stronę WŁADZ POWIATU!
Wydarzenie nie ma więc nic wspólnego z dofinansowaniem czegokolwiek co jest inwestycją miejską!”

Pocieszmy się jednak, że taka niewiedza wyborców wykorzystywana była, jest i będzie!
Robią tak wszystkie partie walczące o władzę.
Jedne lepiej, inne gorzej.
Jedne ordynarnie, inne subtelniej -ale WSZYSTKIE!
Pozdrawiam.

lok
lok
5 lat temu

znow ewidentne klamstwa pisuarow klamstwo za klamstwem tak rzadza w polsce i tak bedzie w kole jak wygra ten pisuar

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~dojazdowa

Przepraszam za komentarz na zasadzie kopiuj-wklej, który zamieściłem pod innym artykułem.
Uważałem jednak za stosowne tym komentarzem odnieść się do Twojego wpisu.
„Przeczytałem jeszcze raz artykuł.
Tym razem dokładnie.
Ulica Nagórna to własność powiatu i to Starostwo Powiatowe występowało o dotację wielokrotnie już wcześniej.
Nie ma to nić wspólnego z dofinansowaniem dla Koła.
Oczywiście, na ulicy Nagórnej znajdującej się w Kole mieszkają obywatele miasta Koła.
Niemniej jednak ich ewentualne podziękowania powinny być kierowane w stronę WŁADZ POWIATU!
Wydarzenie nie ma więc nic wspólnego z dofinansowaniem czegokolwiek co jest inwestycją miejską!”

dojazdowa
dojazdowa
5 lat temu

Pan Szafranski nie jest jeszcze burmistrzem, a na plakatach napisal”BURMISTRZ z AMBICJAMI”. Wstretne to. PiS nie mial kandydata na burmistrza i co? Plakaty pana Szafranskiego z logo PiS. Czyli po cichu PiS wprowadzil swojego kandydata./ Brrr.
I druga sprawa: pan szafranski byl przewodniczacym RM Kola i powinien odpowiedziec za wszystkie niedobre posuniecia i RM i burmistrza.Radni razem z przewodniczacym z ubieglej kadencji tez wg mnie ponosza odpowiedzialnosc, ot chociazby za przekrety przy domu dziennego pobytu seniora czy emeryta! Na sesji, gdzie radni dowiedzieli sie jak z-ca burmistrza i sekretarz oszukali, piszac nieprawde w wyjasnieniach do protokolu pokontrolnego Wojewody, powiedzial pan Szafranski, ze sprawe skieruje do prokuratury. I co? Nic, cisza, bo i radni musieliby odpowiadac przed prokuratorem za brak zainteresowania tym, co sie dzialo w UM w Kole.
No i na koniec pytanie:
„kto jest sprawca przyznania kasy na budowe Nagornej, bo mam 2 wersje, ze to p. Szafranski „zalatwil” i druga wersja tej przyznanej dotacji to ze wojewoda i premier ta kase przywiezli do Kola. Przed koncem kadencji nic nie mowil nikt z urzednikow w UM ani w Starostwie kolskim, ze sa starania o dotacje na ul. Nagorna, a tu raptem taki balsam finansowy!!! NIESPODZIANKA!!! Kiedy to p. Szafranski zalatwil, czy w okresie bezwladzy, czy wczesniej, czy tez PiS pokazal dobre serce do Kola i sypnal groszem, zeby miec glos za rok, a ambitny burmistrz przed wyborami zrobil sie taki aktywny i wojewoda usluchal go i sypnal obficie kasa, a kandydat z PiS mial sie czym pochwalic w rozmowie z kontrkandydatem Witkowskim. Gdzie my jestesmy?
No i cos jeszcze: gadanie, ze beda w szkolach czynne kuchnie i stolowki. Na pierwszym miejscu postawilabym, aby BYLY CZYNNE BOISKA SZKOLNE i DZIECI i MLODZIEZ KORZYSTALA z tych boisk w czasie przerw, a nie uprawiali bieganiny po korytarzach szkolnych. Nie przeziebia sie uczniowie. to jest wazniejsze niz likwidacja cateringu w szkolach. W osciennych gminach w szkolach polikwidowano prace kuchni na rzecz dostarczania gotowych posilkow przez wyspecjalizowane firmy.
Dla mnie ten styl rzadzenia jest nie do przyjecia, bo ambicje , ambicje.

grzesz
grzesz
5 lat temu

Ten prawie premier przyjechał z obiecankami do Koła i do Kłodawy. jak figurantów nie wybierzemy, to po obiecankach.

Gość
Gość
5 lat temu

Kolanie! Nie dajcie się nabrać na te głupie gadanie tych PiSrańców, kłamców jak ich premier Mateuszek-kłamczuszek i zawistny prezio.

wyborca
wyborca
5 lat temu

komentarz Tamborskiej o p.Maciaszku,był nie na miejscu.Tak samo jak z ironia opowiadała,że p.Maciaszek ma zapłacić za pomnik na cmentarzu. Zreszta juz ludzie ją przejrzeli i teraz Pis tez ja wywali…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Ktoś kiedyś powiedział:
Ja nie boję się Ministra Kultury!
Ja się boję kultury ministra!

Tom Bombadil
Tom Bombadil
5 lat temu

Moim zdaniem Kolanie powinni wybrać Pana Szafrańskiego

Grzechu
Grzechu
5 lat temu

@bronka
Cytuję: no to o czymś świadczy ! Ten biedny kraj to właśnie zrobił się biedny, przez złodziei i przekrętasów! no i widać,że się wreszcie opamiętał!A jak się czegoś nie rozumie to po co zabierać głos na forach dyskusyjnych?! lepiej sięgnąć po wiedzę, zrozumieć i dopiero paplać!

gość
gość
5 lat temu

,,PiS ośmielił lumpiarstwo (…)”

Bronka
Bronka
5 lat temu

To się PISowska pajęczyna rozplewiła w Kole. Kolski Ratusz pękał w szwach od tejsekty, gdzie kandydat PISu prowadizl swoje kampanię. Sorry, ale nie trawię tej partii, dziwię się ile osób pobiegło do tej partii, bo wiedziało, że jest trendy więc łatwiej dostaną się do koryt. Mam nadzieję, że ten biedny kraj w końcu się opamięta. A pan Szafrański siedział tyle lat na stołku przewodniczącego i co zrobił dla Koła? Nie rozumiem tych wyborów i tych decyzji, urodziłam się w Kole i losy tego miasta leżą mi na sercu, choć nie mieszkam już w nim , jak również wyprowadziłam się z Polski.

gość
gość
5 lat temu

Zobaczymy …czy wyborcy okażą się…
bezmózgowymi,,alfonsami i złodziejami”
jak ich nazwał pisowski ex burmistrz…
Czy wzniosą się trochę wyżej
w swoim pomyślunku…?
I czy wybiorą naprawdę…mądrze???
Bez podpowiedzi cwaniaków
z poza Koła czy z Warszawy!!!

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Jedno tylko w Glińskim cenię – przyznał, że nie zna Koła. Natomiast nie cenię tego, że nie zna, ale aparatczyków nam nasyła. Bynajmniej nie mówię tutaj o samym Szafrańskim, któremu zresztą do niedawna wcale nie było po drodze z PiS, a jegop zapleczu, tym niekolskim.

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Prosta sprawa Szafrański to te same obce gęby, które wsadził tutaj były wódz 🙁 Witkowski to ludzie, którzy są stąd i o Koło dbali, bo ich bliscy też tutaj żyją, też jadą na tym samym wózku, co reszta mieszkańców.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Już nie mogę doczekać się niedzieli.
Lubię spokój.
Dobrze, że na tym portalu nie ma tyle chamstwa co na lm.

Fickoobituary
Fickoobituary
5 lat temu

Czekajcie , może za 5 lat … teraz burmistrzem będzie dr Witkowski debata też na korzyść.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

@~Anonim

Komisja Etyki Poselskiej co prawda istnieje, ale sama etyka gdzieś się zawieruszyła!

Blue Sea of Ibrox
Blue Sea of Ibrox
5 lat temu

Teraz czas postawić kropkę nad i. Czekamy na nowego burmistrza! Na burmistrza Artura Szafrańskiego!

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

„Premier” z tableta …największa miernota w rządzie….nawet rodzina się za niego wstydzi…sio sio…

Jestem stąd
Jestem stąd
5 lat temu

Vicepremier, który oddał 500mln za coś czego sprzedać nie można było wg prawa. Jak widzę p. Glińskiego to mnie takie nerwy chwytają!!!!!!! Całe sczęście, że nue wiedziałam , że tu u nas będzie!! Kto wie może bym poleciała z jakim plakatem a na mandaty mnie nue stać. Z drugiej strony jaki życiorys opozycyjny. Panie Arturze ubolewam. Ubolewam bardzo. Rozumiem, że należy współpracować dla dobra ogółu z różnymi… Ale ja nie wiedziałam, że aż tak bardzo pan pisowski jest 🙁

Kolani
Kolani
5 lat temu

Pan premier zna tak Pana Szafrańskiego jak ja swojego dziadka który zmarł w 1928 roku by się lepiej nie wygupjali Mieszkańcy koła wybiorą sobie sami a takich doradców nam nie trzeba

Gość
Gość
5 lat temu

Uważam, że bardzo nie ładnie że w rauszu prowadzi się kampanię wyborczą.Czy to nie złamanie prawa?W urzędach nie wolno prowadzić żadnej agitacji wyborczej.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Ile w was nienawiści? Najgorsza praca w naszym mieście to burmistrz, narażony na wszystko. To już nawet nie jest krytyka. To żałosne…

Fick
Fick
5 lat temu

No to już wiecie, na kogo nie głosować…

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Artus!!!!@!!Nie rób z siebie Błazna Kłania się Tobie CBA!!!!Zmarnowales Miasto jako Przewodniczący!!@!!Twój elektorat to Piorun komornik.PDK Janiak działalność na mienicu Gminy Prezes Cieplika z cenami ZA ogrzewanie Ta Banda ma dalej robić z Miasta Cyrk !!@!!Mieszkańcy obudzcie się!!!!! Szafrański to Marionetka Rządzić będzie Halemba Ciekawe co zostało w Mieście jeszcze do wykupienia ZA bezcen PRAWDĄ Panie Halemba!!!!!Co na to Komisja Etyki Poselskiej

obituary
obituary
5 lat temu

Wasz bezpartyjny kandydat he he , Witkowski go wciągnie nosem, precz z PiSem łamaczem konstytucji.

ABC
ABC
5 lat temu

Żenujący spektakl z udziałem nieszczęsnego Glińskiego i Szafrańskiego. Pisiory zawzięcie walczą nawet o takie miasteczka jak Koło. Ale PIS już tu rządził. Panie Witkowski nie damy się nabrać. POWODZENIA

lok
lok
5 lat temu

nedzne to widiwisko w kole i szmieszne przyjezdza do kola czlowiek do kola pare dni temu wygwizdany i osmieszoy zeby popierac czlowieka ktory przewodniczyl radzie gdzie burmistrzem byl najwiekszy nieudacznik pisior .czy w miescie chcemy nastepnego pisuara na burmistrza

a
a
5 lat temu

A gdzie burmistrz miał przyjąć wicepremiera? Skoro burmistrz siedzi przy stole z premierem to on jest gospodarzem, a nie przewodniczący rady miejskiej, który siedzi na „widowni”.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Skoro Pan Premier osobiście przyjechał to już każdy powinien wiedzieć na kogo głosować. Można podchodzić krytycznie do wielu rzeczy ale to jest jednak Premier naszego Rządu. Ja stawiam na Artura Szafrańskiego.

kolo
kolo
5 lat temu

To se poseł pogadał z ministrem o świniach. Cyt. „słynne zakłady kolskie Sokołów.”

odbiorca
odbiorca
5 lat temu

a prezes cieplika nie ma co robić w firmie ?

Kolanka
Kolanka
5 lat temu

Nasuwa się pytanie, czy Pan Szafrański powinien prowadzić kampanię w ratuszu. Czuję niesmak. Zważywszy, że podobno najważniejsze jest miasto, a nie polityka.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526