Wiceminister Ochrony Środowiska z wizytą w Kłodawie – obiecał pomoc ze składowiskiem odpadów przy Kopalni!!! [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 19.10.2018

W dniu wczorajszym odwiedził Kłodawę sam Wiceminister Ochrony Środowiska Sławomir Mazurek, wraz z Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska Pawłem Ciećko i Inspektorem Wojewódzkim. Pod Kopalnią Soli Kłodawa spotkali się z mieszkańcami miasta, Zarządem firmy, lokalnymi posłami Witoldem Czarneckim i Leszkiem Galembą oraz dziennikarzami. Wizyta dotyczyła bulwersującej od dawna cały powiat sprawy porzuconego, nielegalnego składowiska wielu tysięcy ton toksycznych odpadów tuż przy parkanie i szybach kopalnianych. Ze strony Ministra i jego wysokich rangą urzędników padły bardzo ważne deklaracje wsparcia finansowego przy usunięciu tej bomby ekologicznej, a także obietnica pomocy i bliskiej współpracy z nowym samorządem Kłodawy, by rozwiązać ten palący problem oraz by nie dopuścić do podobnych sytuacji w przyszłości. Pod spodem relacja foto i nagranie wideo.

 

Wraz z Wiceministrem Mazurkiem, w którego zakresie działań są właśnie m.in. nielegalne wysypiska toksycznych odpadów, przyjechali na spotkanie z mieszkańcami Kłodawy najważniejsi w kraju i w naszym województwie urzędnicy odpowiedzialni za ochronę środowiska. Wszyscy zadeklarowali daleko idącą pomoc i współpracę z nowym samorządem miasta i gminy w celu szybkiej likwidacji tej tykającej „bomby ekologicznej”. Przedstawiciele rządu przypieczętowali swe słowa uściskiem ręki z Anetą Niestrawską – często postrzeganą jako najpoważniejsza kandydatka do fotela Burmistrza Kłodawy. Zachęcam do obejrzenia pod spodem krótkiego nagrania z tego ważnego wydarzenia dla Gminy Kłodawa i Kopalni Soli.

Tekst, foto i nagranie wideo: MARIUSZ KOZAJDA

1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
sprawiedliwy
sprawiedliwy
5 lat temu

Wizyta tych przedstawicieli władzy miała wyłącznie charakter propagandowy PiS. Zobaczcie relację TVP Teleskop to zobaczycie sami o co chodziło. W relacji pojawia się m.in. „prezes buraka” towarzyszący od dawna posłowi Galembie. Precz z kandydatami PiS, to jawna ustawka by przejąć władzę w Kłodawie.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526