Street Workout Polska Champion Cup – Koło 2018

Autor: kurier-kolski.pl | 12.10.2018

W sobotę, 29 września 2018 r., w naszym mieście odbyły się II ogólnopolskie zawody kalisteniczne „Street Workout Polska Champion Cup Koło 2018”. To stosunkowo nowe wydarzenie w Kole nabiera coraz większego rozpędu, przyciągając do nas coraz większe kalisteniczne sławy. Sama nazwa tej dyscypliny wzięła się z połączenia dwóch wyrazów „siła” i „piękno”. Tę etymologię można było zrozumieć doskonale, oglądając popisy młodych mistrzów street workout’u. Było to prawdziwe i niezwykłe połączenie siły, piękna, gracji i nieprzeciętnych umiejętności.

 

W tym roku zmagania pucharowe prowadzone były dwutorowo, w kategorii tzw. „bazy” oraz „freestyle”, z uwzględnieniem m.in. trzech technik: muscle ups, pull ups oraz dips. Wszyscy uczestnicy bardzo chwalili przeprowadzone zawody, tak w kwestii świetnej organizacji, jak i wyśmienitej atmosfery, która panowała podczas imprezy.

Zawody SWPCC Koło 2018 można było przeprowadzić dzięki obiektowi do treningów i zawodów, w jaki nasze miasto zostało wyposażone w 2016 r. Przypomnijmy, że budowy tego placu na os. Nowa Kolejowa podjęła się i przeprowadziła lokalna organizacja społeczna – Stowarzyszenie Kolanie, która środki na budowę instalacji pozyskała dzięki zbiórce surowców wtórnych – nakrętek PET, makulatury i elektrosprzętu. Zbiórka trwała prawie rok, a włączyły się w nią prawie wszystkie szkoły, przedszkola oraz różne urzędy i instytucje, które umożliwiły mieszkańcom Koła dostarczanie surowców.

ogłoszenie płatne

Dzięki instalacji infrastruktury sportowej oraz prowadzeniu na niej regularnych, bezpłatnych treningów przez kolskiego mistrza SW Kamila Skupina, sporty siłowe w naszym mieście cieszą się coraz większą popularnością. Ma to ogromne znaczenie dla promocji Koła w Polsce, ale także dla profilaktyki zdrowotnej. Wiadomo przecież, że sport to zdrowie, a w zdrowym ciele zdrowy duch. Dlatego dla zdrowia naprawdę warto!

Opr.: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Tym razem powstrzymam się od komentarza

gość
gość
5 lat temu

Na tego pana nigdy nie zagłosuję,bez względu na to,kiedy i jakie inicjatywy podejmuje!!! Ani mojego głosu ani mojej rodziny!!!

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
5 lat temu

Dlaczego tak późno informacja o tym wydarzeniu? No tak wybory. Przepraszam

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526