Robert Gajda podjął decyzję – nie będzie się odwoływał! W II turze zmierzą się o fotel burmistrza Szafrański z Witkowskim

Autor: kurier-kolski.pl | 23.10.2018

Jest decyzja kandydata na Burmistrza Miasta Koła Roberta Gajdy (Platforma.Nowoczesna). W rozmowie z naszym portalem Gajda, który uzyskał bardzo dobry, trzeci wynik w wyścigu do Ratusza, uzyskując 1810 głosów (19,28% poparcia), czyli jedynie o 12 głosów mniej niż Krzysztof Witkowski, na którego zagłosowało 1822 kolan (19,41% poparcia), przyznał, że odstępuje od jakichkolwiek roszczeń i nie będzie zabiegał o ponowne przeliczanie głosów. Oznacza to, że już wkrótce, w II turze wyborów na Burmistrza Miasta Koła, spotkają się reprezentant PiS Artur Szafrański i Krzysztof Witkowski popierany przez SLD. Który z nich ma większe szanse? Jak sądzicie?

 

Robert Gajda osiągnął w wyborach na burmistrza w Kole doskonały trzeci wynik. Kogo teraz poprze w II turze – kandydata PiS czy SLD?

Opracował: M. Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
wyborca
wyborca
5 lat temu

A jaki on ” yntylyggyntny”?on czerwony jak jego podniebienie…

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

@Wujek chłodek
Ale ty yntylyggyntny jesteś kużwa …

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~wyborca

A Tobie czemu nie chciało się chodzić do szkoły?

wyborca
wyborca
5 lat temu

Doktory z historii,to dzieci uczyć ,a nie do politykowania.Ale dobrze uczyć ,a nie jak za komuny ,nawet nie mówili ile państw napadło Polskę. Dość już czerwonej zarazy przeżyliśmy,chcemy normalności…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~kolkaa

Tego tzw. „przekazywania głosów” nie należy rozumieć dosłownie.
To może jedynie oznaczać prośbę (apel) do elektoratu, który na niego głosował o oddanie swego głosu w II turze wyborów burmistrza na kandydata wskazanego przez p.Gajdę.
Nic poza tym.

kolkaa
kolkaa
5 lat temu

Do ” Bez ściemy”. Z większością się zgadzam, choc zauważam małą rzecz, że pan Gajda nie ma nawet jednego głosu, bo nie mieszka w Kole i nie może głosowac na burmistrza. Takie przekazywanie głosów jakimkolwiek delegatom w różnych wyborach jest dla mnie śmieszne

Dog
Dog
5 lat temu

Ma , dobrze prawi , precz z pis em rozpierdalaczem polskiej konstytucji.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

I ty masz czynne prawo wyborcze…

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

PiS? Jesteście pewni, że Hodowca świń i Prezes od buraków to PiS? Szafrański to PiS i Osoba menedżera to PiS? To żaden PiS, a jak już, to wypaczenie idei. Co zrobi Gajda – nie wiem, facet ma jednak tylko jeden głos, jak ja i jak każdy, ale wyborcy ogólnie raczej głupi nie są. Witkowski to jednak chłopak stąd, który w du… (no, wiadomo w co) też dostał. Prawdziwy program PiS jest bardzo zbliżony do SLD, a różnice religijno-patriotyczne raczej, ale Krzysztof to mądry facet jest i nawet jak kogoś „razi” to dr przed nazwiskiem, to już problem zrażonego, a nie Witkowskiego, bo to bardzo otwarty człowiek i wielu zaocznych magistrów z ukończonymi dziwacznymi pseudouczelniami bardziej nocha zadziera. Głównym atutem Witkowskiego w moim przekonaniu jest i to, że to właśnie z nim wielu uczciwych ludzi na nowo będzie chciało pracować dla Koła, a jak Szafrański zostanie, to nie wiem, czy znowu jakiejś kolejnej Fiony (może nawet skruszoną dotychczasową) nie „dadzą mu” jako wiceburmistrz, a jako sekretarza Waldka z Kramska, czy inną tego typu personę będziemy pewnie mieli.

J-23
J-23
5 lat temu

Przyglądam się z ciekawością.Jak każdy zresztą.Powodzenia zawodnicy.Kenia

J-23
J-23
5 lat temu

Przyglądam się z ciekawością.Jak każdy zresztą.Powodzenia zawodnicy.Król jest zawsze Jeden.

Jestem stąd
Jestem stąd
5 lat temu

Nie mam nic do panów walczących o stołek burmistrza tylko nie mogę patrzeć na ten przyciasny garnitur p. Artura. Rozumiem, że nie są tanie ale ta moda na marynarkę z komunii jest fatalna. Facet elegancki a marynarka ehhhhh

lok
lok
5 lat temu

pisuary to szkodniki i nieudaczniki pan macziaszek byl przykladem w naszym miescie nie glosowac na nastepnego pisuara

Balbina
Balbina
5 lat temu

Głosowała na Pana Gajda wraz z rodziną, a teraz głosujemy na Pana Witkowskiego. Pisiorow juz rządzili! ,

Michu
Michu
5 lat temu

Oddajcie miasto pisiorom he he

Tom Bombadil
Tom Bombadil
5 lat temu

Weto

vfevrf
vfevrf
5 lat temu

Pamiętacie jeszcze wodza Stasia czy juz zapomnieliście co wyczyniał pod tym samym szyldem co chudy w przyciasnym garniturku ?Lepiej sobie przypomnijcie by nie doszło do powtórki .Ja z cała rodzina idziemy głosować na doktora Witkowskiego to człowiek duzo lepiej wykształcony historyk ,prawnik i były dyrektor muzeum ,p[racowal dla Koła kupe lat ,ma doświadczenie w kierowaniu ludzmi .No i przeszedł piekło jak siwy zwolnił go po latach uczciwej pracy dla miasta czyli swoje wycierpiał i rozumie cierpienie innych ,a to jest gwarantem dobrego i sprawiedliwego rzadzenia Kołem .Siwy i jego partia nie naprawili tamtych krzywd ba nawet nie przeprosili .Tylko dr Witkowski jest gwarantem dobrego i sprawiedliwego rzadzenia miastem.

as
as
5 lat temu

Jak do tej pory drugi kandydat nie potrafił jasno powiedzieć o swoim wykształceniu. Przypomnę, że już jednego takiego magistra mieliśmy.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
5 lat temu

Bardzo nieładnie. W ten sposób prowadząc polemikę sugerujesz jakoby drugi kandydat nie był niewykształcony. Brzydko.

Polla
Polla
5 lat temu

Z tych dwóch Panów najodpowiedniejszy kandydatem na wlodarza naszego miasta jest Pan Krzysztof Witkowski człowiek wykształcony o ę znany z regionem i historią naszego miasta.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
5 lat temu

Czasami jak to wszystko widzę to się dziwie co niektórym.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
5 lat temu

Co to w ogóle ma być ? Głosujmy na Pana Szafrańskiego i kończmy te przepychanki!

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Yhy 🙂 no no 😉

Kolanka
Kolanka
5 lat temu

Oczywiście za Panem Krzysztofem ☺

Kolanka
Kolanka
5 lat temu

Poważnie podchodząc do sytuacji Mleczarzu Probst to właśnie Pan Gajda powinien poprzeć Pana Witkowskiego. Mam nadzieję, że kolskie społeczeństwo dokona właściwego wyboru. Cała moja rodzina i jest za Panem.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Proszę podchodzić poważnie do sytuacji. To jednak wybory są.

Grzechu
Grzechu
5 lat temu

No, to wy mi wygląda na pytanie retoryczne ,przecież wiadomo kogo poprze kandydat Platformy !na pewno nie Artura !

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526