Pijany kierowca chciał przekupić policjantów – teraz grozi mu do 12 lat !

Autor: kurier-kolski.pl | 03.10.2018

W ręce policjantów wpadł 34-latek, który na terenie gminy Osiek Mały prowadził auto mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. By uniknąć odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu, chciał wręczyć policjantom 100 zł. Teraz odpowie zarówno za jazdę po pijanemu, jak i za próbę wręczenia stróżom prawa korzyści majątkowej.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek 25 września br. Policjanci Wydziału Kryminalnego przemieszczali się przez Trzebuchów na terenie gminy Osiek Mały. W pewnej chwili zaobserwowali samochód Ford Fiesta, którego kierujący jechał całą szerokością jezdni. Policjanci nabrali podejrzeń i postanowili zatrzymać auto do kontroli. Nie było to łatwe, gdyż sposób w jaki ten samochód się poruszał, nie pozwalał na jego bezpieczne wyprzedzenie. Kierujący Fordem zatrzymał się dopiero, gdy policjanci użyli sygnałów świetlno-dźwiękowych pojazdu uprzywilejowanego. Stróże prawa od razu wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu.

34-letni mieszkaniec gminy Babiak, aby uniknąć kary za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, próbował wręczyć policjantom 100 złotych licząc, że to uwolni go od kłopotów. Zamiast tego natychmiast został zatrzymany. Kryminalni wezwali na miejsce patrol ruchu drogowego, który sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że 34-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę umieszczono w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za jazdę po pijanemu grożą mu 2 lata więzienia, a za próbę skorumpowania policjantów Kodeks Karny przewiduje nawet 10 lat więzienia.

Źródło: KPP w Kole

Ogłoszenie płatne

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Pnie. Koedancie Powiatowy. Poiicji. Ile Pań bierze od Wilka z Garncarskie. Produkcja prochowtrwana na okrągło. Budynek. przerobiony. na wytwórnie. Do tego. kradzione. samochody. Jaki to paragraf. KK. ??????? Lukaszewska. mieszkanka wytwórni w połowie. Podyrota środkami. chemicznymi.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Ale jaja,!!??!Ci Święci i Nieprzekupni!!!!Powyżej. melona. nie pamiętają o KK

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Ford Fiesta i 100 zł.
Na dzisiejsze czasy i warunki to po prostu bieda.
Nad takim kimś już bym się nie pastwił z tą próbą przekupstwa.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526