Nową halę sportową w Grzegorzewie pobłogosławił i poświęcił sam Biskup Włocławski Wiesław Mering [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 15.10.2018

Niezwykle uroczyście i hucznie otwierano 9 października 2018 r. w Grzegorzewie nowo wybudowaną halę sportową w centrum stolicy tej gminy. Nie dziwi to, gdy weźmie się pod uwagę, że to pierwszy tego typu i tak okazały obiekt sportowy. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz robi duże wrażenie. A inwestycja była kosztowna i pochłonęła blisko 6,5 mln.zł, jednak władze gminy pozyskały dla niej duże dofinansowanie z Ministerstwa Sportu (2 mln.zł). Na otwarcie obiektu przyjechał sam biskup Wiesław Mering oraz wielka rzesza zaproszonych, znamienitych gości. Tak wielkiej i uroczystej gali nie pamiętają najstarsi grzegorzewianie! Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć oraz nagrania wideo z uroczystości.

 

Wszystko rozpoczęło się w miejscowym kościele parafialnym, w którym Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering odprawił Mszę św. w intencji Ojczyzny na 100-lecie odzyskania niepodległości, a przy okazji w związku otwarciem hali sportowej w Grzegorzewie.

Po uroczystości religijnej wszyscy przeszli do nowo wybudowanego obiektu, który znajduje się tuż po drugiej stronie ulicy, 100 metrów dalej. Już sam wygląd zewnętrzny hali jest na wysokim poziomie, jak podobnych hal w dużych miastach. Doskonale wykonane chodniki, schodki, piękna zieleń i mała architektura. Wszystko naprawdę cieszy oko. Obiekt został zbudowany dzięki, przyjętej na wniosek Wójta Gminy Grzegorzew Bożeny Dominiak, uchwale nr XVI/105/2016 Rady Gminy Grzegorzew z dnia 29 czerwca 2016 roku w sprawie przystąpienia do realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Rozbudowa Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grzegorzewie o Środowiskową Halę Sportową”.

Otwarcie hali zaszczyciło swoją obecnością oprócz biskupa bardzo duże grono znamienitych gości, wśród których byli m.in.: poseł na Sejm Leszek Galemba, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Maciej Sytek, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, Wicestarosta Marek Banaszewski, Urszula Kikosicka i Czesław Marek – członkowie Zarządu Powiatu Kolskiego, Wójt sąsiedniej Gminy Olszówka Włodzimierz Fraszczyk, liczni przedstawiciele duchowieństwa, kierownictwa służb mundurowych i instytucji powiatowych, przedstawiciele projektantów, nadzoru i wykonawcy hali, pracownicy Urzędu Gminy Grzegorzew oraz władze gminy na czele z wójtem Bożeną Dominiak i Przewodniczącym Rady Gminy Waldemarem Banasiakiem. Byli też obecni niemal wszyscy radni gminni (tylko jeden nie dotarł) oraz większość sołtysów i przedstawicieli OSP. Całą uroczystość prowadziła Danuta Abraś – Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie.

Uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym inauguracji działalności nowej hali dokonali: Bożena Dominiak – Wójt Gminy Grzegorzew, Waldemara Banasiak – Przewodniczący Rady Gminy Grzegorzew, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Leszek Galemba, Wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Koninie Agnieszka Mirecka-Kotulska, wykonawca obiektu Krzysztof Szurgot, Józef Sochacki – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie oraz uczniowie: Anastazja Rybak – Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego i uczeń Michał Wąsik.

Po poświęceniu obiektu przez Księdza Biskupa, dla upamiętnienia tego dnia i historycznego wydarzenia   przypadającego w roku obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości złożono podpisy na uroczystym Akcie Oddania Hali Sportowej.

Po tym nastąpiła część artystyczna oraz prezentacja organizacji i ich osiągnięć sportowych.

Wiersz: ,,Kto ty jesteś?” recytowali Zuzanna Piechocka  i  Adam Osiński, a Michalina Sujecka zaśpiewała piosenkę ,,Lubimy w-f”. Potem był występ dziewcząt z miejscowej szkoły, które pod kierunkiem Doroty Knapczyk zaprezentowały układ taneczny ze stepami.

Atrakcją dnia był występ dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Kłodawie, tańczących w zespole GAMA.

Na terenie gminy Grzegorzew działają kluby i sekcje sportowe : Orzeł Grzegorzew, Sparta Barłogi, Uczniowski Klub Sportowy Bylice oraz sekcje unihokeja w ramach Szkolnego Związku Sportowego, a ich reprezentanci przedstawili pokrótce zebranym na hali ich działalność.

Uczennica szkoły Julia Łęgoszewska wraz z Karoliną i Mileną Żurawik zaśpiewały piosenkę ,,Waka waka”.

Podsumowaniem uroczystości otwarcia hali sportowej w Grzegorzewie była piosenka ,,Sportowe marzenia” w wykonaniu Julii Łęgoszewskiej.

Całej uroczystości towarzyszyła wystawa historyczna „Ojcowie niepodległości” przygotowana przez Dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych w Kole Tomasza Nuszkiewicza.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

ogłoszenie płatne

 

FOTOGALERIA ZDJĘĆ:
 

 

ogłoszenie płatne

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526