Konwencja wyborcza kolskiej Lewicy i prezentacja kandydata na Burmistrza Miasta Koła [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 15.10.2018

W sobotę, 13 października 2018 r., w sali konferencyjnej jednego z banków w centrum Koła odbyło się spotkanie z kandydatem na Burmistrza Miasta Koła doktorem Krzysztofem Witkowskim oraz z kandydatami do Rady Miasta i Rady Powiatu z ramienia Lewicy. Kandydat na włodarza naszego miasta w sposób krótki i rzeczowy przedstawił swój program dla mieszkańców naszego miasta. Podkreślił, że chce rozliczyć ostatnie 4 lata, np. poprzez zrobienie specjalnego raportu otwarcia nowej kadencji. Chce też odzyskać od winnych, którzy zmarnotrawili jakiekolwiek środki. Pod spodem fotogaleria i skrót nagrania wideo.

Licznie przybyli mieszkańcy, którzy prawie całkowicie zapełnili salę, dowiedzieli się o głównych założeniach programowych dra Krzysztofa Witkowskiego. „Dobro mieszkańców jest najważniejsze” – to hasło, które najlepiej charakteryzuje program wyborczy, który w każdym swoim punkcie w centrum stawia naszych mieszkańców – powiedział kandydat na burmistrza Koła – Kolanin musi zdawać sobie sprawę, że stawiany będzie zawsze na pierwszym miejscu. Takich miast jak Koło jest wiele, ale niewiele z nich ma odpowiedni potencjał, aby stać się prężnym i ponadprzeciętnie rozwiniętym ośrodkiem miejskim. Mamy wszystkie te walory, które należy tylko obudzić i poruszyć – dodał.

Dalej odniósł się do tego, jeśli zostanie burmistrzem, to rozpocznie swoją kadencję od zrobienia bilansu i stworzenia raportu otwarcia. „Zrobię wszystko, aby odzyskać od osób odpowiedzialnych za marnotrawienie publicznych pieniędzy w poprzedniej kadencji , zwrot tych środków mieszkańcom” – deklarował. Mówił także, że jest niedopuszczalne, by kluczowe, najważniejsze stanowiska w kolskim samorządzie zajmowały osoby nie mieszkające nawet w powiecie kolskim. Zadał retoryczne pytanie, czy w Kole nie ma ludzi odpowiednio wykształconych i przygotowanych?

-Nie bez kozery ostatnie wydawnictwo o Kole zatytułowałem „Miasto Koło, gdzie zabytki naokoło”. To jest atut naszego miasta, plus tradycje ceramiczne i unowocześnione muzeum. Jeszcze jako dyrektor kolskiego muzeum byłem pomysłodawcą stałej wystawy  fajansu w naszym Ratuszu i współautorem koncepcji tej ekspozycji.

ogłoszenie płatne

W programie kandydat ma m. in. podwyższenie dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli, bulwary nadwarciańskie, przywrócenie kuchni do szkół, stworzenie miasta atrakcyjnego turystycznie oraz dbałość o zatrudnianie w pierwszej kolejności mieszkańców Koła.

-Trzeba zatrzymać odpływ młodych ludzi z miasta, dlatego przewidziałem m. in. specjalne świadczenie na zagospodarowanie się dla osób kończących studia, które chcą zamieszkać w Kole. Koło ma potencjał, aby wybić się z marazmu. Każdy młody człowiek, który tu zostanie, tutaj zostawia część swoich dochodów, dlatego warto w to inwestować – powiedział Witkowski.

Opracowanie, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Orzeczenia Sądów bazują na adekwatnych Kodeksach Przytoczone wyżej. przykłady dotyczą ogolnikowych sytuacji. Każda należy rozpatrywać indywidualnie Np art 24f. tyczacy działalności Radnego na Majątku GminyWymieniony. Artykuł znosi uchwalony. do niego. Aneks. Pozdrawia. Lukaszewska. Mieszkańcy Miasta Koła. !!!!!!Skupcie się na trafnych przemyślanych kandydatach. To jest dla Nas obecnie najważniejsze. Żadne sympatie czy antypatie nie powinny przesłonić zdrowego rozsądku. Lukaszewska.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

@Mleczarz
Miałeś podpisywać się KLAKIER!!!- jak ci których promujesz dotrzymują słowa tak jak ty- to na pewno na nich nie zagłosuję sajonara (B ardzo U czciwy Człowieku).

Bez ściemy
Bez ściemy
4 lat temu

Jeszcze jedno… co do Witkowskiego też zaznaczam, że jest tylko o kilka lat starszy niż Szafrański, a przygotowanie do takiej funkcji ma realnie lepsze o wiele. Tutaj argument, że to Szafrański jest „młody” nie wchodzi zatem w grę. Zresztą – Szafrański to samorządowiec od 12 lat w RM, blisko samorządu nawet dłużej, a to już „młody, ale nie nowy”. Ile zdziałał?

Bez ściemy
Bez ściemy
4 lat temu

Jasne, jasne, Szafrański niczego nie mógł, tylko startować jako kandydat PiS… Naprawdę? To przewodniczący kieruje pracami RM i jak czuł w palcach, że uchwałę (bo to jedną?) dopiero co „wyprodukowaną”, gorącą mu dali, mógł jej wtedy na sesję nie wprowadzać. Sam styl wręcz żałosny i co do nacisków partyjnej góry (a takie zarzuty wysunęła przecież osoba Stacha – oj wyciągnąłbym nawet na miejscu pana Leszka żółte papiery delikwenta, albo zażądałbym wysokiej wpłaty na szczytny cel, a tutaj nic), to Szafrański się nie oprze im przecież na pewno. Natomiast Witkowski jest gwarantem zmian co najmniej w zakresie wyrzucenia obcego elementu i ściągnięcia należności za te mobbingi i inne oraz niewpuszczania ludzi w maliny. Jedynym minusem Witkowskiego jest zbyt duży zapał, ale to nie musi być przecież tylko jedna kadencja.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
4 lat temu

Racja! Prosze sie przestać czepiać ludzi młodych, którzy chcą zmieniać miasto na dobre! Panie Szafranski! Panie Sobolewski! Panie Piasecki! Panie Kuty! Powodzenia na wyborach! Mleczarz zawsze z Wami! Swoją drogą, ciekawa sprawa, wszyscy czworo z innych komitetów, z innej bajki a miasto dla nich najważniejsze! Tak trzymać!
No i Pani Teresko, nie zapomniałem o Pani! Za tą troskę o dzieci, za walkę z cateringiem, za całokształt! Szczęścia w wyborach i wszystkiego dobrego!

Blue Sea of Ibrox
Blue Sea of Ibrox
4 lat temu

To ja może nie załączając linka napiszę tak:
W sierpniu 2016r. miała miejsca kuriozalna sytuacja na sesji Rady Miejskiej w Kole. Tych sytuacji było bardzo dużo, ale akurat tą trzeba w tej dyskusji przywołać ponieważ dotyczy nie tylko naszych miejskich spółek ale właśnie zachowania Pana Przewodniczącego Szafrańskiego, które obecnie chyba pod wpływem kampanii jest przeinaczane. Otóż, prezesi spółek w tym czasie nie złożyli rocznego sprawozdania Radzie Miejskiej. I wtedy wywołało to stanowczą reakcje większości radnych a ZWŁASZCZA PRZEWODNICZĄCEGO RADY i Przewodniczącego Komisji Budżetu Pana Sobolewskiego. Radni bowiem wręcz domagali się przedstawienia od spółek tych sprawozdań a PRZEWODNICZĄCY RADY ARTUR SZAFRAŃSKI skierował odpowiednie pismo i zajął odpowiednie stanowisko. Zajmował stanowisko z resztą wielokrotnie w różnych sytuacjach więc proszę nie kłamać nie nie zakłamywać rzeczywistości. Udokumentowane jest to z resztą na nagraniu z sesji, które łatwo można odnaleźć na you tube. Będę bronił każdego z radnych, który w odpowiednim momencie zachowali się zgodnie ze swoim sumieniem i bronili nas jako mieszkańców czy to się komuś podoba czy nie. Wniosek.
Nie będzie lepszego burmistrza niż Artur Szafrański.

Blue Sea of Ibrox
Blue Sea of Ibrox
4 lat temu

Mam pytanie do Kolskiego Kuriera. Czy mogę pod komentarzem zamieścić link?

Blue Sea of Ibrox
Blue Sea of Ibrox
4 lat temu

Czy ty się dobrze czujesz? Właśnie Pan Artur Szafrański jako jedyny zapowiedział zmiany kadrowe w spółkach. Ba! Nawet udzielając wywiadu oświadczył, że wymiana rad nadzorczych będzie obok powrotu stołówek dla dzieci jego pierwszym ruchem. Co ty znowu wymyśliłeś? Kim ty jesteś w ogóle?

Kumpel111
Kumpel111
4 lat temu

Pan szafrański przez 12 lat był radnym i 4 lata przewodniczącym. czy to nie wystarczający czas na realizację planów o których teraz mówi? PiS opanował miasto i spółki a wybór Szafrańskiego to kontynuacja tego układu. Malowanie płotu w ciepliku za kilkadziesiąt tysięcy, wyjazd pracowników cieplika do gołebiewskiego hotelu… ten układ się nie zmieni przy Szafrańskim..

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
4 lat temu

Tylko i wyłącznie w ustawie o Samorządzie Gminnym jest uregulowane jakie są kompetencje wójta/burmistrza/prezydenta i Przewodniczącego Rady.
Dowiedzieliśmy sie na sesji że nawet komisja rewizyjna (jedyny organ naszego miasta uprawniony do kontroli burmistrza w Kole) miał sparaliżowaną pracę. Mówił o tym jej Przewodniczący Sebastian Kuty a ostatnio aż grzmiała jedna z członków Pani Elżbieta Tamborska. Skoro tak traktowano komisje rewizyjna (choćby w sprawie domu seniora) to czego wymagać od Przewodniczącego Rady? Czy chcielibyście by przekroczył swoje uprawnienia i skończył jak co niektorzy? Mam wam przypomnieć czym sie to kończy dla funkcjonariusza publicznego? Tego chcecie? Pytam jescze raz. Skoro zarzucacie Panu Szafrankienu że powinien powstrzymać w niszczeniu miasta to sie pytam jak? Pistoletem na kapiszony? Troche powagi!

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
4 lat temu

W wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 26 czerwca 1996 r. (sygn. IV SA 695/96, LEX nr 26340) podkreślono, że w statucie gminy nie można upoważnić przewodniczącego rady do ingerowania w pracę urzędu gminy.
Dziekuje z całego serca mojej kuzynce za podesłania wyroku i wyjaśnienie sprawy. Trzymaj się Natalia

saaab
saaab
4 lat temu

Nie dałem rady dotrwać do końca tych wypocin sory winetu
nigdy głos na Pana byłby głosem straconym !!!

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Wszystkim. dyskutantów którzy twierdzą że Pań Szafrański jako Przewodniczący Rady Miasta Koła Nie mógł nic zrobić aby nie doszło do zaistniałej sytuacji w Mieście polecam. Kodeks Postępowania Administracyjnego. Lukaszewska Ryszarda.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Szanowna Pani Ado!!!!! Nie przypominam sobie abym miala koleżankę o tak ograniczonym poziomie intelektualny. / forma zwrotu przez Ty / Droga Pani ja nie wymagam Litości ani Współczucia. Wybory Samorządowe to nie zabawa to nie okazja do znieważenia dyskutantów Proponuje Spotkajmy się w towarzystwie zwolennikow Pana Szatańskiego i podyskutujmy ojego. osiągnięciach w oparciu o konkrety. Mam nadzieję że Pani zaproszenie przyjmie Pozdrawiam. Lukaszewska. Ryszarda.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
4 lat temu

Hehe, jacy wy jesteście żałośni. Czyli co na ten przykład miał zrobić?

TEDIKA
TEDIKA
4 lat temu

Szafrański czteryy lata nie umiał pozbyć sie Maciaszka a potem posprzątać po nim.Nikt nie powiedział nawet glupiego przepraszam tym biednym zniszczonym ludziom.Wstydz się Szafrański a nie nie na burmistrza pchasz się.

lok
lok
4 lat temu

brawo panie witkowski pan powinien byc burmistrzem nie pisuar szafranski byl w radzie przewodniczacym i nic nie robil by powstrzymac maciaszka w niszczeniu miasta

gość
gość
4 lat temu

pan obok pana Króla, kto to jest ?

Tom Bombadil
Tom Bombadil
4 lat temu

Bardzo długo Pan Doktor był moim kanddydatem. Długo mu kibicowałem. Jednak Pan Szafrański ma lepszy program. Pan Szafański będzie lepszym burmistrzem. Tego Wam życzę Kolanie.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
4 lat temu

Nie wiem skąd mi sie e dodało

Mleczarz Probste
Mleczarz Probste
4 lat temu

Do Rady Miasta- jaknajbardziej, jaknajbardziej TAK! Szczególnie Pani Obiała no i odkrycie kadencji Pan Sobolewski. Te dwa mandaty na 100% musza sie znaleźć w Radzie! W ogole omawiając strukturę lewicy w naszym mieście można a chyba nawet trzeba zaznaczyć jedno- szacunek musi budzić ta stałość w poglądach. Na tych zdjęciach w większości (bo są też osoby które widze pierwszy raz) są osoby które nie przeskakują z partii do partii. To sie ceni a przynajmniej powinno cenić w dzisiejszych czasach. No i na koniec najbardziej ciekawa kwestia ze wszystkich czyli mój kandydat na burmistrza. Pisałem już chyba na Kurierze że moim kandydatem jest Pan Szafranski, trzymam sie tego i wierze że bedzie dobrym burmistrzem. Co wiecej jestem tego pewien. Oprócz Lewicy szczególnie polecam Panią Tamborską, Panią Brzoską (moją nr 1), Pana Piaseckiego i Panią Piasecką. Chyba tyle, przynajmniej na razie.

Ada
Ada
4 lat temu

@Ryszarda żal mi ciebie !

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Pan dr Krzysztow Witkowski jest jedynym kandydatem na Burmistrza którego deklarację wyborcze są osadzone w realiach a tym samym są do wykona nią Jako prawnik bez zbędnych pseudoprawnikow rozliczy winnych finansowego zniszczenia Miasta a tym samym zubozenia mieszkańców Głos oddany na Pana Szafranskoego to przedłużenie pisowskiego szaleństwa w Moście Jako etatowy radny nie wykazał się rzetkazal się rzetelnością a jako Przewodniczący bezkrytycznie akceptoeal decyzje Burmistrza Dla rodziny znalazł pracę a dla mieszkancow¿¿¿¿¿Lukaszewska Ryszarda

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526