Kolski „cieplik” miejski z odnowionym kominem, elewacją i z herbem Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 04.10.2018

Jeden z charakterystycznych elementów kolskiego krajobrazu – 102-metrowy komin Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej sp. z o.o. przy ul. Przesmyk 1 zmienił swój wygląd, i jak wynika z wielu wypowiedzi mieszkańców – „wypiękniał”. Wszystko za sprawą renowacji, która była zalecona w ekspertyzie budowlanej, a polegała na wypełnieniu ubytków konstrukcji betonowej i malowaniu mocno zabrudzonej już powierzchni. Przy okazji  jego kolor dostosowano do obowiązujących przepisów z zakresu oznakowania przeszkód lotniczych i umalowano komin barwami biało-czerwonymi, a na szczycie zainstalowano lampy ostrzegawcze emitujące w nocy i warunkach ograniczonej widoczności czerwone światło błyskowe. Ale to nie wszystko! Elewacja „cieplika” zyskała też nowe elementy graficzne, w tym dużych rozmiarów herb Miasta Koła, bo przecież 100% udziałów w tej spółce ma nasze miasto.

 

Obecny komin został wybudowany w technologii żelbetonowej w 1991 roku, mierzy 102,5m i zastąpił komin znacznie niższy, który był wykonany ze stali. Z  komina ciepłowni rozciąga się wspaniały widok na nasze miasto i jego okolice. Jest najwyższą konstrukcją w Kole.

Komin przed i po odnowieniu…

MZEC niedawno obchodził swoje 40-lecie istnienia. Kiedyś był to brzydki, szary, brudny zakład w samym centrum miasta Koła. Nie dbano o to, że szpecił otoczenie osiedli.

Wraz z rozwojem technologii i świadomości, zamontowano filtry oczyszczające wyziewy komina ze szkodliwych sadzy i innych substancji, a także zadbano o wygląd i otoczenie firmy. Przez ostatnie lata budynki były coraz ładniejsze, otoczone coraz bujniejszą zielenią. Tegoroczne prace dobrze wpisują się w te działania.

Ogłoszenie płatne

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tinder sign up , tinder date
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
2 lat temu

what is tinder , tinder sign up
what is tinder

Do bulog
Do bulog
5 lat temu

Mzec finansuje się sam i nikt nie finansuje kto nie korzysta baranie

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

No jak na 40 lat to baardzo jest rozwinięta sieć ciepłownicza.

ala
ala
5 lat temu

A ja się z Panem Piaseckim nie zgadzam

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Jak tam po imprezie była w okolicach motelu ???

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

🙁

Buldog
Buldog
5 lat temu

Podziękowania to należą się mieszkańcom wszak za ich pieniądze zakład wygląda jak wygląda (100% ma miasto)
Szczególne tym którzy finansują a nie korzystają z produktów cieplika- między innymi Kaliskie,Rynek ,Płaszczyzna…widać 40 lat to za mało aby rozwinąć sieć ciepłowniczą na tak małe miasto prawda Panie Radny i tu się
z Panem nie zgadzam- zachowawcze działania byłego Prezesa oceniam negatywnie brak wizji rozwoju sieci …

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

zgadzam się z Panem Piaseckim, obecny wygląd MZECu oraz zainstalowane filtry to zasługa Pana Skurzyńskiego. Obecny Prezes powiesił herb i pomalował komin to jego zasługi, chyba niewiele jak na prawie 2 lata rządzenia.

gość
gość
5 lat temu

albo pożar, albo komin który wypiękniał – zatrudnił się pan w MZEC-u

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Pudrowanie trupa.

Michał Piasecki
Michał Piasecki
5 lat temu

Za wszystko dziękuję panu Prezesowi Skurzyńskiemu doprowadził ten zakład do takiego poziomu .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526