Już w środę V Noc Świętych – przebierz się za świętego, weź udział w korowodzie, we wspólnej modlitwie oraz wielkim balu

Autor: kurier-kolski.pl | 29.10.2018

Zachęcamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych – do wzięcia udziału w V Nocy Świętych, która odbędzie się w najbliższą środę (31 października). Jak co roku, już tradycyjnie, barwny świetlisty orszak przebierańców przejdzie ulicami miasta Koła. Potem będzie wspólna modlitwa oraz Bal Wszystkich Świętych. Noc Świętych jest dobrą alternatywą dla  zupełnie obcych naszej polskiej kulturze chrześcijańskiej i tradycji  praktykom Halloween, dlatego warto wziąć w niej udział i zachęcić do tego nasze dzieci.

 

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 17.45 spotkamy się w kaplicy naszego cmentarza parafialnego przy ul. Poniatowskiego, skąd wyruszy korowód, któremu towarzyszyć będą relikwie Świętych i Błogosławionych. Zachęcamy do zabrania ze sobą świec, a dzieci do przebrania się za bliskiego nam Świętego lub Błogosławionego.

Po dojściu korowodu do kościoła farnego odbędzie się wspólna modlitwa w świątyni. Następnie, jak każdego roku, w sali Domu Parafialnego rozpocznie się Bal Wszystkich Świętych, podczas którego nie zabraknie konkursu na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy strój Świętego. Dobrej zabawie towarzyszyć będzie DJ i wodzirej.

Wybierzmy czas w dobrym towarzystwie. Bądźmy ze Świętymi!

Źródło: fb.com/kolskafara
Fotografie archiwalne: III Noc Świętych 2016

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526