Incydent w komisji wyborczej w SP1 w Kole! Policja prowadzi dochodzenie

Autor: kurier-kolski.pl | 21.10.2018

Dziś w godzinach popołudniowych, w wyborczej Komisji Obwodowej nr 11 w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole, doszło do niecodziennego i zaskakującego incydentu. Jeden z głosujących zorientował się, że długopis udostępniony w lokalu komisji jest długopisem z tuszem zmywalnym. Natychmiast poinformował o tym kolską Policję, która wszczęła dochodzenie. Sprawa zrobiła się już głośna w całym kraju.

 

Jak poinformowała nasz portal st. sierż. Weronika Czyżewska z Komendy Powiatowej Policji w Kole, obecnie trwa wyjaśnianie zaistniałej sprawy i nie jest w stanie udzielić bliższych informacji. Policja bada kto wniósł długopisy do lokalu i dlaczego, oraz czy było to celowe działanie, czy po prostu ta osoba nie zdawała sobie sprawy, że tusz z takich długopisów, których w lokalu było kilka, daje się w bardzo prosty i szybki sposób zmywać umieszczoną na jego końcu specjalną gumką. Nie wiadomo czy była to próba manipulacji wynikiem wyborów, czy zwyczajna głupota.

Fot. źródło: kolo.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Armand Budzianowski
5 lat temu

Długopisy „zmywalne” firmy Pilot działają w ten sposób, że pod wpływem wysokiej temperatury tekst znika (w świetle widzialnym), natomiast w bardzo niskiej temperaturze ponownie nieznacznie się pojawia. Tarcie (gumką) powoduje wytworzenie się temperatury i „znikanie” napisu. Gumka jest tak skonstruowana, aby trzeć papier i wytworzyć odpowiednią temperaturę, ale nie zniszczyć papieru.

Raz (gdy długopisy były HIT’em) mieliśmy taki przypadek, że praca napisana przez dziecko tego typu długopisami kolorowymi po pozostawieniu jej na Słońcu, bardzo wyblakła.

PS. Panie Redaktorze, czy wiadomo o dalszych postępach (w tym pracy Policji w Kole) w tej sprawie z obwodu 11?

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Logicznie myśląc, to nie sprzedaje się reklam na czas ciszy i się ich wtedy nie puszcza – blokuje się je tak, jak komentarze i nawet tym bardziej, bo autor komentarza też w sumie jest w dużym stopniu identyfikowalny. Tymczasem reklama w dniu wyborów zwyczajnie może teoretycznych wyborców irytować, gdzie nawet danemu kandydatowi można nią wręcz wyświadczyć niedźwiedzią przysługę. Tak, chodziło mi o te zmieniające się, czy te wyskakujące reklamowe okienka, nie te sztywno wklejone artykuły. No, ale… – co ja tam wiem – może następnym razem spytam zwyczajnie PKW – teraz ani nie chciałem marnować czasu, ani bezpośrednio mnie to nie dotyczyło i nie chciałem też robić problemów komukolwiek, tylko tak, na marginesie, sprawę sygnalizuję.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Ja bym był z wpisu Polli zadowolony.
Wpis oznacza bowiem, że ona nic innego poza Kurierem Kolskim nie czyta.
To zaś powinno być wiadomością niezwykle przyjemną dla Redakcji!

Polla
Polla
5 lat temu

Przestańcie wypisywać te bzdury i robić sensacje rów ie dobrze to ten co doniósł na policję mógł wnieść ten długopis zostaw ie sprawę odpowiedź im organom upraw innym do tego a nie kurier kolska robi aferę

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Nie głosowałeś również na dziesiątki innych kandydatów, ponieważ znak X można postawić przy jednym tylko nazwisku aby głos oddać ważny.

Nie głosowałem na Mariuszka
Nie głosowałem na Mariuszka
5 lat temu

Tak, z pewnością w Kole będzie mnóstwo nieważnych głosów. To stara zagrywka rodem z PSL. Ten tłusty mleczny kot już sobie ustawił komisje wyborcze i te policjantkę, która niczego nie ustali. Tak prawdę mówiąc to skandal na całą Polskę i to w kolebce polskiej demokracji parlamentarnej !!! Wstyd do kwadratu, takie mamy elity w Kole. Ta sama banda rządzi od dziesięcioleci tylko plakietki zmieniają. A nasze policjantki z przypadku lub powołania ?? Większość to dzieci byłych milicjantów. Dobranoc Koło, zajadajcie się knedlami i popijajcie piwem, jutro trzeba do roboty iść i zapracować na te 5procent lokalnych cwaniaczków. A Ty Mariuszku ile głosów dostałeś ?? 🙂

Tereska
Tereska
5 lat temu

Czy będzie Pan jeszcze tej nocy informował o wynikach na Radnych?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Żeby zmazać cokolwiek zaznaczonego takim długopisem trzeba mieć taki sam długopis z gumką (nie wiem, czy każda gumka usunąć może tekst). Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę, aby podczas liczenia głosów WSZYSTKIE środki piszące były poza zasięgiem członków komisji!!!

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

I nie mówię wcale o artykułach sprzed ciszy, ale o tych zmieniających się cyklicznie.

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Co jak co…. ale w pewnym medium dzisiaj nawet jeszcze reklamy wyborcze cały czas były, prawda?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526