Artur Szafrański, kandydat na Burmistrza Miasta Koła – spot wyborczy (KLIKNIJ pod spodem i obejrzyj!)

Autor: kurier-kolski.pl | 12.10.2018

Koło. Nasze miasto. Miasto, w którym mieszkamy, pracujemy, zakochujemy się i przeżywamy najwspanialsze chwile naszego życia. Chcielibyśmy, aby te chwile trwały i pozostały z nami na zawsze. Artur Szafrański, kandydat Zjednoczonej Prawicy na burmistrza miasta Koła, myśli podobnie jak my wszyscy. Związał swoje życie prywatne i zawodowe z naszym miastem. Ma podobne wspomnienia i marzenia jak każde z nas. Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

 

Jednak marzenia to nie wszystko. Marzenia muszę zostać przekute na konkretną wizję, a następnie cele, które zostaną zrealizowane dla dobra Koła i jego mieszkańców. Taką wizję i cele dla naszego miasta ma Artur Szafrański. Wizję, która zmieni nasze Koło w miasto przyszłości, godne XXI wieku ale mocno osadzone w tradycji, co daje siłę by trwać następne stulecia.

Wyobraź sobie przez chwilę, jak może wyglądać nasze miasto Koło w następnych latach. Zastanów się, jakie chciałbyś aby ono było? Takie jak dziś, czy może inne? Tętniące życiem, radosne, uśmiechnięte. Pełne możliwości, nowych przedsięwzięć, dające szanse na lepszą przyszłość wszystkim. Miasto ludzi ambitnych i aktywnych, miasto rozwijające się, a jednocześnie pamiętające o ludziach wymagających naszej troski, słabszych i tych dla których życie nie okazało się tak łaskawe.

Ktoś zapyta, czy taki sielankowy obraz Koła jest w ogóle możliwy? Artur Szafrański odpowiada jednym słowem. Oczywiście. Tak właśnie wyglądało życie w Europie Zachodniej jeszcze kilka lat temu, przed masową imigracją. My na szczęście dzięki prowadzonej polityce przez rząd nie stoimy przed takim zagrożeniem.

Co w takim razie musimy zrobić aby ta piękna wizja stała się faktem? Potrzebujemy konkretnego planu, kompetentnych ludzi oraz finansów.

Krótko o planie. Aby miasto mogło się rozwijać potrzebujemy inwestycji. Inwestycji, które stworzą nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców, a nawet osób spoza Koła. Aby to było możliwe musimy przyciągnąć inwestorów, stworzyć nowe pomysły na biznes oraz przygotować infrastrukturę, a także  warunki wspierające inwestycje. Dlatego podniesiemy atrakcyjność miasta, zarówno dla mieszkańców jak i potencjalnych inwestorów. Atrakcyjność która jak magnes przyciągnie zainteresowanie wszystkich, którzy poszukują najlepszych miejsc na inwestycje. Koło jest jednym z takich miejsc. Doskonałe położenie geograficzne w centrum Polski przy autostradzie A2 wschód-zachód czyni z Koła miejsce, gdzie mogą lokować swoje siedziby duże międzynarodowe przedsiębiorstwa pokroju Saint Gobain, Gerberit, Wood-Mizer czy rodzime, choć równie profesjonalne jak AndreAbrasiveArticles. Wspaniała historia Koła i pierwszy sejm, który odbył się 13 lipca 1468 roku zmobilizował nas abyśmy utworzyli właśnie w naszym mieście Kolskie Centrum Demokracji, gdzie będą spotykali się samorządowcy, politycy i biznesmeni z całej Polski i Europy. Miejsce, które stanie się centrum dyskusji o rozwoju miast, inwestycjach i wspieraniu mieszkańców zwane „małą Krynicą”, choć oczywiście wolelibyśmy aby w przyszłości to Krynica była nazywana „małym Kołem”. Może nie mamy gór ale mamy za to wspaniałe położenie. Wierzymy, że nasze Centrum wzbudzi duże zainteresowanie i pomoże przyciągnąć nowych inwestorów. Aby wesprzeć działania inwestycyjne wydzielimy odpowiednią strefę – Kolską Strefę Gospodarczą, gdzie będą powstawać nowe przedsiębiorstwa. Powstanie Centrum Innowacji i Obsługi Przedsiębiorczości, a także  Miejska Rada Rozwoju Biznes. Instytucje niezbędne do prawidłowego zarządzania przyszłymi inwestycjami. Wspierać nas będą nowoczesne rozwiązania STARTUP-owe skoncentrowane na rozwoju naszego miasta i nowych inwestycji.

Finanse to również niezwykle istotny element naszego planu. Nasze działania mają zmierzać do rozwoju miasta, wzrostu liczby miejsc pracy i wynagrodzeń, obniżenia obciążeń dla mieszkańców. Liczymy na większe przychody dla miasta ze względu na jego rozwój. Ale żeby ten rozwój zapoczątkować musimy się oprzeć na budżecie oraz na dodatkowych środkach finansowych. Z pomocą przychodzą nam dobra koniunktura dla Polski zapoczątkowana przez działania Pan Premiera Mateusza Morawieckiego. Nasza współpraca z rządem jest gwarancją tego, że pozyskamy odpowiednie środki aby zapoczątkować prawdziwy i intensywny rozwój Koła. Chcemy dać też impuls gospodarczy dla następnych inwestycji jakim będzie wznowienie działalności Manufaktury Kolskiej Fabryki Fajansu.

Koło będzie potrzebować ludzi wykształconych i kompetentnych, aby realizować nasz program. Dlatego zamierzamy wesprzeć placówki oświatowe odpowiednimi programami dla nauczycieli i uczniów jak „Super nauczyciel” czy wprowadzeniu dla uczniów nowoczesnych metod nauczania.

Nasz program zawiera wiele innych elementów, jednak tu skoncentrowaliśmy się na wizji gospodarczej, którą uważamy za niezwykle ważną dla rozwoju naszego miasta. Chcielibyśmy mieć możliwość wdrożenia go  w życie dla Państwa i z Państwa pomocą. Pomocą niezbędną, bo program przygotowany przez naszego kandydata Artura Szafrańskiego zakłada współpracę wszystkich środowisk i nie pomija żadnej osoby. Jednak do tego będzie potrzebny Wasz głos, o który teraz uprzejmie prosimy. Głos, który zmieni oblicze Koła. Głos który możesz oddać na Artura Szafrańskiego i radnych Zjednoczonej Prawicy w najbliższych wyborach. Głos, który zmieni obraz naszego miasta Koła na lepsze. Prosimy pomyśl o programie, który teraz kończysz czytać w chwili w której oddajesz swój głos. Na Artura Szafrańskiego i jego program po prostu warto zagłosować w zbliżających się wyborach dla dobra nas wszystkich, Kolan.

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

Subskrybuj
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Tom Bombadil
Tom Bombadil
5 lat temu

Przez cały ten okres obserwowałem długo i dokładnie wsytskich kandydatów. Długo kibicowałem Witkowskiemu, ale myślę że lepszym burmistrzem będzie Szafrański. Na niego powiiniście głosować.
Ps. Dobrze że my w Śródziemiu nie mamy wyborów. Uffffff

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Cóż za wspaniały program i świetnie, że wreszcie ktoś nowy, bo ta teraz Rada, co była, to fatalna… Zaraz-zaraz, gdzieś ty Szafrański był, jak Stachu M. niszczył Miasto? Kto na sesjach ucinał dyskusje związane z naprawą sytuacji i wprowadzał uchwały pisane na kolanie rozdawane „za pięć dwunasta”? My Kolanie będziemy ci to przy urnie pamiętać, a nowi przyjaciele nawet z programem w maliny cię wpuścili, to jak facet chcesz wytrzymać naciski Leszka G. i Romana B.? Takie zarzuty jakie były niesławny burmistrz wysunął, wymagają jakiegoś co najmniej odszczekania, więc coś na rzeczy musi być. Jeśli wygra PiS, to dalej zamiast tej „małej Krynicy” czy „drugiego Uniejowa” w Kole tylko Stachowe „zające w okularach” będą w ŁSSE kicały.

gość
gość
5 lat temu

Powinien jak maciaszek zostać rozliczony…bo jest współwinny niszczenia miasta przez 4 lata! I niech głupiego nie udaje bo wszystkie materiały na referendum pokazały to,o czym całe Koło wiedziało…tylko nie pan przewodniczący!!! Dziś ,startując z PiSu…potwierdzą …z kim tak naprawdę od początku było mu po drodze!!! Mojego głosu i całej mojej rodziny nie ma!!!

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Oczywiście że mamy Panie Mleczarzu bierność i jeszcze raz bierność a teraz bajka- zjawił się zbawca i zrobi z Miasta krainę szczęśliwości ,a gdzie był do tej pory pytam gdzie ?
oczywiście w Radzie miasta jako przewodniczący i w niektórych sprawach nie zrobił nic a powinien, dlatego mojego głosu także nie ma i mieć nie będzie.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Mnie nie przekonuje ktoś kto jak wiatr zawieje to zmienia poglądy na pewno nie zagłosuję na pis

Fakt
Fakt
5 lat temu

@Mleczarz coś tam
Ktoś kto był tyle lat w samorządzie powinien powiedzieć jakich inicjatyw był autorem bo to jak kneblować niewygodne tematy na sesjach to próbkę dał nie raz

Jola
Jola
5 lat temu

Nowi kandydaci są do rozważenia ale ktoś kto był 12 lat ?
osobiście też nie ufam przebierańcom zresztą widać po kandydatach na radnych że to odgrzewane kotlety .

lok
lok
5 lat temu

to pisuar nie glosowac na tego czlowieka byl przewodniczacym rady ktora nic nie robila jak maciaszek zwalnial ludzi i narazal miasto na przegrane procesy to by byla kontynuacja rzadow pisuarow .kolo potrzebuje nowych twarzy w radzie miejskiej nie potakiwaczy

głos
głos
5 lat temu

Dobrze że wspomniał o hali sportowej przy ekonomiku. To jest przykład ich sukcesów za które dzielą miejsca pracy między swoimi. Niech tacy zagłosują na nich, bo ja i moi najbliżsi na pewno nie za dziadostwo które trzeba uciąć i jeszcze rozliczyć

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Anonim ty i te twoje wywody

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Właśnie potrzebny jest swoisty rachunek sumienia co było a czego zabrakło w poprzednich kadencjach Panie Arturze i być może nie do Pana ale na pewno do współpracowników można mieć wiele wątpliwości wdawał się Pan w zupełnie niezrozumiałe dla mnie projekty typu jakieś pokolenia…..
Mojego głosu Pan nie ma i to właśnie ze względu na ludzi
blisko Pana….

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Tylko Pan Gajda 🙂 🙂

Obserwator
Obserwator
5 lat temu

Cieszy mnie poparcie dla Artura od Pana Michała który startuje od Hamigi. Panie Michale wielki szacunek za to. Artur to dobry wybór lepszy niż Hamiga. Ma Pan rację. Też popieram Artura. Nie głosujemy na osoby mające problem z prawdą

zbyszek
zbyszek
5 lat temu

Ciekawe co obiecał Kawalcowi za działkę po EuroKoło bo ten obiek umiera za gminne środki odbuduje prywatę.

Michał P
Michał P
5 lat temu

A ja Arturowi życzę powodzenie nie jest oszustem jest osobą bardzo pracowitą choć czasami czegoś brakowało w tej kadencji . Jest to osoba młoda wykształcona i doświadczona zawodowo . życzę powodzenia Michał.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Wtedy wyjeżdżam, przysięgam. Gdzieś koło Korzecznika moze zamieszkam.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Jeśli będzie taka frekwencja jak na ogól bywa, burmistrzem zostanie p. Modrzejewska.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Żal, już nie macie co jemu zarzucić? Dlaczego czepiacie sie kolejnego z młodych radnych który chce ruszyć z miesjsca to miasto? Wcześniej po głowie dostawał Sobolewski, później Piasecki, teraz Szafranski. Zamiast dulczeć bez sensu może byście sami zaproponowali jakiś program? Choćby nawet najprostszy. Gdybym był mieszkańcem Koła, powiedzmy od roku i widział jak co niektorzy kompromitują swoich radnych w internecie, swoich młodych radnych, to jak bym traktował to miasto w którym sie osiedliłem? Jak można tak pisać o ludziach młodych? To kogo mamy wspierać? Kogo?! Ludzi z Osieka? Gratuluje Wam! Róbcie tak dalej a będziemy mieli kolejna ciekawą kadencje! Żal!

kolanin
kolanin
5 lat temu

Budujesz nam wizję przyszłości to powiedz co zdziałałeś przez poprzednie kadencje, śmiało jakie to inicjatywy zaproponowałeś ,przeciwko którym byłeś ? nagle wszystko się zmieni bo co ? bo Pan Szafrański zostanie Burmistrzem ?
Bzdura- paplesz bo możesz obiecać co tylko przyjdzie ci do głowy jak można zaufać komuś kto co raz zmienia front i zaplecze polityczne no jak ? bo ja nie ufam Panu ani trochę
Na fali populizmu jedynie słusznie rządzących chcesz zbić kapitał? komu ta mowa .

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Nie ufam farbowanym lisom

Marta
Marta
5 lat temu

Wsiadłeś nie na ten statek.

Luk
Luk
5 lat temu

Powiem tak z Panem prawie zawsze się zgadzam panie Janku
Co ci tam nakładli do głowy Arturze na tych konwencjach napisał bym dosadniej ale zacytuje słowa piosenki…
=w twoich słowach słoma czai się nie znaczą nic=…

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
5 lat temu

Już taki jeden był mocno lojalny i nic z tego nie wyszło Lojalność według pisu to jak odbudowa ceramiki w Kole. Pis przyjmuje wszystkich spadochroniarzy tylko lądowiska mu brak i można źle wylądować

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526