38 Międzynarodowy Bieg Warciański – Biegi dziecięce i młodzieżowe [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 18.10.2018

W niedzielę, 14 października 2018 r., na Stadionie MOSiR przy ul. Sportowej  w Kole, odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe w ramach 38 Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do rywalizacji. Na starcie stanęła rekordowo liczba uczestników. W sumie odbyło się 18 biegów na różnych dystansach, w których sklasyfikowano 1.062 zawodników. Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć oraz filmiku z biegów i wręczania medali zwycięzcom.

Młodzi biegacze, jako pierwsi mieli okazję wypróbować nową bieżnię lekkoatletyczną, której budowa zakończyła się kilka dni przed zawodami. Każde dziecko po ukończonym biegu zostało udekorowane okolicznościowym medalem oraz otrzymało produkty mleczne sponsorowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kole, bilet na Pływalnię Miejską i upominek, którym był lunchbox-a ufundowany przez firmę Geberit Produkcja. Najlepsi zawodnicy z miejsc 1-3 odebrali pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci plecaków od firmy Andre Abrasive Articles.

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników szereg dodatkowych atrakcji. Na płycie bocznej dzieci mogły skorzystać bezpłatnie z fotobudki oraz placu zabaw i zjeżdżalni dmuchanej. Każdy z uczestników mógł skonsumować pyszną kiełbaskę z grilla podarowaną przez firmę Sokołów, a przygotowaną przez grupę z Hufca Koło oraz skosztować pysznych i zdrowych wyrobów mleczarskich naszej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, a także przekąsek ryżowych firmy Kupiec.

Setki zadowolonych i uśmiechniętych twarzy może świadczyć, że impreza przebiegła w sposób sprawny i zorganizowany. Współorganizatorami imprezy byli: Uczniowski Klub Sportowy Maratończyk Koło, Powiatowa Komenda PSP w Kole, Stowarzyszenie Malinowa Mamba, Miejski Klub Sportowy Olimpia Koło, nauczyciele miejskich szkół, Kolskie Stowarzyszenie Abstynentów „Przyszłość”, Klub Sportowy Siatkarz Koło, PCK Zarząd Rejonowy w Kole i Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Koło.

Nagrody młodym zawodnikom wręczali m.in.: poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole Czesław Cieślak, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański, radne miejskie: Halina Musiałek i Izabela Nuszkiewicz, Naczelnik Wydz. Oświaty UM w Kole Katarzyna Michalak, Dyrektor z firmy Andre Abrasives Sławomir Grabowicz .

Wyniki zawodów można znaleźć na stronie MOSiR pod adresem:
http://www.mosir.kolo.pl/index.php/home/821-wyniki2018-38mbw

Tekst: MOSiR Koło
Foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
gość
gość
5 lat temu

…a jaka okazja, żeby się…. zaprezentować

gość
gość
5 lat temu

Szkoda,że przez 4 lata…nie organizowano nic!Nic!!!
Wniosek stąd taki,że wybory powinny być co roku!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526