„Zielone Koło” – blog SKO Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole z ogólnopolską nagrodą

Autor: kurier-kolski.pl | 23.09.2018

Kolejny rok SP nr 2 w Kole uczestniczy w programie edukacji finansowej SKO. W corocznym konkursie Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego szkoła znalazła się w gronie najaktywniejszych placówek uczestniczących w programie i otrzymała nagrodę III stopnia.

 

Szkolna Kasa Oszczędności to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci. SKO to przedsięwzięcie wykraczające daleko poza finanse. Koncentruje się też na szeroko pojętej edukacji w zakresie: przedsiębiorczości, ekologii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy cyberbezpieczeństwa. Program edukacyjny Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej. Nagroda III stopnia, którą otrzymała szkoła jest docenieniem pracy uczniów i nauczycieli nad kroniką przygotowaną w postaci prezentacji multimedialnej. Kronika ta przedstawiała całoroczną pracę szkoły w ramach programu SKO. Nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych przeznaczona zostanie na zakup sprzętu i materiałów dydaktycznych, które służyć będą dzieciom.

Szkoła Podstawowa nr 2  (wcześniej ZS nr 1 w Kole) uczestniczy w projekcie SKO od kilku lat. W szkole podejmowanych  jest wiele przedsięwzięć zgodnych z programem SKO. Poza tym w ciągu całego roku organizowane są  zajęcia z małej ekonomii oraz szkolne konkursy plastyczne, techniczne czy matematyczne .

Szkolni opiekunowie projektu wraz z uczniami  z sukcesami prowadzą blog „Zielone Koło” -SP2 znajdujący się na platformie internetowej Szkolne Blogi. Działania prowadzone na terenie placówki mają na celu promowanie oszczędzania wśród uczniów, a co za tym idzie pomagają dzieciom rozwinąć większą świadomość pieniądza oraz uzyskania satysfakcji z osiągnięcia zamierzonych celów. Dzięki SKO dzieci gromadzą na swoich kontach środki, które później będą mogą przeznaczyć na zakup wymarzonych rzeczy.

Zapraszamy wszystkich   na platformę Szkolne Blogi , gdzie umieszczamy najważniejsze wydarzenia z życia szkoły i promocji SKO:  www.szkolneblogi.pl/blogi/zs1-w-kole/

Źródło: SP nr 2 w Kole

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Patrzę na ten budynek szkoły z dużym sentymentem, ponieważ sam tam uczęszczałem.
W tamtym czasie była tylko część obecnego budynku.
Dokładnie lewa część, zaś po prawej stronie (obecnie prawe skrzydło szkoły) było wybetonowane boisko zamieniane zimą przez straż pożarną w lodowisko.
To były czasy!

Rodzic
Rodzic
4 lat temu

Pięknie ten budynek i otoczenie wygląda. Widać dobrą rękę gospodarza.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526