Wielka sensacja wyborcza w gminie Kościelec!!! Znany komentator polityczny Roman Mańka kandydatem na Wójta!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 27.09.2018

Wczoraj tuż przed północą został zarejestrowany jako kandydat na Wójta Gminy Kościelec Roman Mańka – pochodzący z Białkowa Kościelnego, a od lat mieszkający w Warszawie, bardzo znany dziennikarz, publicysta, pisarz oraz komentator polityczny, którego często w ostatnim czasie można było widzieć i słyszeć szczególnie w TVP Info i Polskim Radiu, w różnych programach publicystycznych, ale też w innych stacji telewizyjnych jak Polsat News. Wydawało się, że obecny wójt Dariusz Ostrowski nie będzie miał kontrkandydata i nikt tak naprawdę chyba nie spodziewał się takiego obrotu spraw. To całkowite zaskoczenie! Jak twierdzi w komentarzu specjalnie dla nas Roman Mańka, rzuca wyzwanie Ostrowskiemu i chce wrócić w rodzinne strony! Co więcej, ma ambitne i rewolucyjne plany reformy gminy i Urzędu Gminy, a stanowisko wicewójta zamierza zlikwidować, bo jest zbędne i tylko generuje koszty.  „Startuję w wyborach po to, aby ludzie przestali się bać, a demokracja była bardziej prawdziwa i otwarta. Ja się nie obawiam! Będę chciał w trakcie tych wyborów zainspirować ogólnopolska debatę publiczną o samorządach. Już dziś wzywam mojego kontrkandydata, Pana Dariusza Ostrowskiego do publicznej debaty”. Kto wygra ten wyścig do fotela wójta??? Więcej pod spodem w artykule.

 

Jeszcze dziś rano na stronie PKW nie ma informacji o starcie na Wójta Kościelca Romana Mańki, ale potwierdzają to członkowie Gminnej Komisji Wyborczej oraz sam kandydat, z którym udało nam się od samego rana skontaktować.

W Kole, Kościelcu i powiecie kolskim Roman Mańka jest bardziej znany z dawniejszych czasów jako dziennikarz śledczy „Przeglądu Kolskiego”, a także pracownik Urzędu Gminy Kościelec za rządów wójtowej Anny Strapagiel. Był pomysłodawcą i organizatorem wielu inicjatyw, m.in. plenerowej, cyklicznej imprezy gminnej dla mieszkańców Kościelca pod nazwą „Impreza dla wszystkich pokoleń”, która – przypomnijmy – odniosła duży sukces i przyciągała zawsze tłumy ludzi, także daleko spoza rodzimej gminy.

Gdy wyjechał z Koła, jakiś czas mieszkał w Niemczech, ale – jak sam twierdzi – nie umiał żyć na obczyźnie, tęsknił do Ojczyzny, chciał i musiał wrócić do Polski. W tamtym czasie zaczął pisać w internecie artykuły na na salon24.pl , na koncie pod nazwą „Kurier z Munster”. Gdy wrócił zamieszkał w stolicy i został zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Finansowej”, a potem ekspertem fundacji FIBRE (Forum Inicjatyw Bezpieczeństwo-Rozwój-Energia), której jest członkiem Zarządu. Jak zauważają niektórzy, siedziba fundacji znajduje się bardzo blisko głównej siedziby PiS na ul. Nowogrodzkiej, więc jest blisko głównego ośrodka władzy w Polsce.

Kilka lat temu stał się bardzo medialny. Kim jest Roman Mańka? Sam przedstawia się od lat jako dziennikarz, publicysta, pisarz i komentator polityczny. A co piszą o nim w internecie?

„Redaktor naczelny blogu eksperckiego Forum Inicjatyw Bezpieczeństwo Rozwój Energetyka. Posiada trzy wielkie pasje: filozofię, socjologię, i piłkę nożną; jest zagorzałym kibicem Realu Madryt. Wykształcenie socjologiczne zdobył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył również Studium Dziennikarstwa Europejskiego prowadzone przez Centrum Europejskie „NATOLIN” w Warszawie. W przeszłości wykonywał zawód dziennikarza śledczego w prasie lokalnej, a następnie ogólnopolskiej: opisywał sprawy z zakresu zorganizowanej przestępczości mafijnej, powiązań klientelistycznych oraz korupcji polityków; pełnił również funkcję z-ca redaktora naczelnego Gazety Finansowej i szefa działu krajowego. Publikował w Gazecie Finansowej, Home&Market, Gentleman, Onet.pl i Interii. Obecnie jest pisarzem i publicystą, autorem dwóch książek popularno-naukowych: „Strefa tabu. Największe afery III RP” oraz „Moment krytyczny”, a także współautorem jednej pozycji w dziedzinie dziennikarstwa śledczego: „Łańcuch poszlak. Wielka gra mafii i rosyjskich służb specjalnych” (wywiad rzeka z byłym szefem ABW, Bogdanem Święczkowskim).” (źródło: https://www.forbes.pl/autorzy/roman-manka)

Na swoim koncie na Facebooku Roman Mańka zapowiada w dniu 17 września br. wydanie kolejnych dwóch książek: „Jak wygrać z PiS? To będzie tytuł mojej następnej książki, którą zamierzam napisać jeszcze w tym roku, wydać też powinno się udać przed Gwiazdką. Książka będzie napisana z pozycji neutralnych, i będzie stanowić socjologiczno/politologiczną analizę anie element politycznej walki. Zostanie w niej poruszona dużo szersza problematyka niżby wynikało z samego tytułu, a więc przedstawię cały kontekst historyczny oraz sytuacyjny aktualnego stanu. Równie dobrze mogłaby nosić tytuł: Dlaczego PiS wygrywa (?) albo kiedy PiS przegra (?).
W książce postaram się wyeksplikować kwestię, dlaczego PiS zwyciężył, co o tym zadecydowało, a przede wszystkim przedstawić warunki, których spełnienie spowoduje, że PiS przegra. Ci którzy mnie znają wiedzą, iż dokładnie znam sposób, w jaki można wygrać z PiS.
Dla obecnego obozu władzy będzie to informacja przed czym się przestrzegać, czego bać, oraz jak zapobiegać konkretnym okolicznościom; dla opozycji, co należy uczynić, aby zwyciężyć. Korzyści będą więc obopólne i dla jednych i dla drugich. Szkoda, że zdrowie mi za bardzo nie pozwala, gdyż chętnie pojeździłbym po Polsce, odbywając szereg spotkań autorskich.
W przygotowaniu jest jeszcze jedna książka, na temat morderstwa premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego małżonki Alicji Solskiej, ta pozycja również powinna się ukazać w tym roku.
Już dziś serdecznie zapraszam do czytania!”

**********************************************************************************

Roman Mańka ma stanąć do wyścigu o fotel Wójta Gminy Kościelec z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem, co jest sporym zaskoczeniem, bo choć sam zawsze podkreślał, że nie jest związany z żadną partią polityczną, to  działalność w Warszawie przyniosła mu duża popularność tak, że zaczęto go określać jako jednego z czołowych i ulubionych ekspertów „dobrej zmiany”, a internauci okrzyknęli go nawet „ucieleśnieniem paska w TVP”, co miało nawiązywać do tego, że chwilami niemal nie schodził z ekranów TVP i TVP Info. Krótki przegląd jego aktywności w internecie pokazuje, że niezwykle często publikuje oraz wypowiada się dla bardzo wielu mediów jako ekspert. Jego konkurentem w wyborach będzie obecny Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski startujący z własnego komitetu wyborczego.

Dziś rano poprosiłem Romana Mańkę o krótki komentarz do faktu jego kandydowania na Wójta Kościelca, a także jego relacji z byłą wójt, które – jak mieszkańcy gminy wiedzą – nie zawsze były dobre. Oto co nam odpowiedział:

-Nie mam bliskich relacji z Panią Anną Strapagiel, miałem takowe w przeszłości. Możliwość kandydowania zaproponował mi oficjalnie Adrian Król z SLD. Dlaczego się zgodziłem? Wszystkie znaki na niebie wskazywały, iż jedynym kandydatem na wójta w gminie Kościelec będzie Pan Dariusz Ostrowski. To bardzo źle dla demokracji, gdy o wybór ubiega się tylko jeden kandydat, bo wówczas władza i wybory zostają zmonopolizowane. Demokracja polega na wyborze. Społeczeństwo musi posiadać alternatywę, czyli możliwość wyboru. Potrzebna jest debata publiczna, w której powinny ścierać się rożne koncepcje, programy, projekty. Niestety, obecnie istnieje w Polsce system samorządowy, który powoduje, iż bardzo trudno jest zgłosić kandydata na wójta. Ludzie boją się kandydować przeciwko władzy. Ja się nie obawiam! Będę chciał w trakcie tych wyborów zainspirować ogólnopolska debatę publiczną o samorządach. Już dziś wzywam mojego kontrkandydata, Pana Dariusza Ostrowskiego do publicznej debaty. Poza tym kandyduję gdyż uważam, że mam świetny program. Przedstawię go w trakcie kampanii wyborczej. Startuję w wyborach po to, aby ludzie przestali się bać, a demokracja była bardziej prawdziwa i otwarta. Na moje decyzje nikt, poza Mieszkańcami Gminy Kościelec, nie będzie miał wpływu. W Urzędzie Gminy przeprowadzę daleko idącą reformę, a stanowisko zastępcy wójta zlikwiduję. Uważam, iż jest niepotrzebne. Szkoda pieniędzy. Obowiązki te może przejąć sekretarz. Mam zupełnie inną koncepcję stanowiska wójta, Urzędu oraz funkcjonowania Gminy niż Pan Ostrowski. Gmina Kościelec ma się stać jedną z najlepszych gmin w Polsce. Interesują mnie tylko cele ambitne, wysokie, a nie minimalne.

*************************************************************************

A co o kandydaturze Romana Mańki sądzą nasi Czytelnicy? Prosimy o kulturalne komentarze. Przypominamy, że komentarze są całkowicie anonimowe (co nie oznacza, że można kogoś obrażać czy pomawiać w nich) i wystarczy wpisać jakiś nick, swoją wymyśloną nazwę, a nie potrzeba wpisywać adresu e-mail ani witryny internetowej.

Opracował: MARIUSZ KOZAJDA
Fot.: Roman Mańka/Facebook

52 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
WYBORCA
WYBORCA
5 lat temu

dwie kadencje to wystarczająco dużo czasu żeby się nachapać
jak widać po takim okresie stołek do dupy przyrasta
przykre jest to ze po tylu latach gmina jest na takim poziomie rozwoju – dno.
trzecia kadencja obecnych władz to byłaby absolutna bezczelność samowola pogarda dla pozostałych, ponieważ wiedza ze byłaby to ich ostatnia wiec jechali by na maksa…:)

gość 46
gość 46
5 lat temu

w gminie Kościelec jest wielu młodych ambitnych wykształconych młodych ludzi ale stołki są rozdawane nie zgodnie z wykształceniem tylko po znajomości , może czas zmienić rodziny urzędujące w gminie, już czas aby pojawili się nowi ambitni z pomysłami, najpierw musi zwyciężyć Roman M., później to Pan musi zrobić swoje porządki a my mieszkańcy czekamy……
jeśli jesteś za zmianą idź na wybory, razem możemy wszystko, pokażmy obecnym gdzie ich miejsce

Głos rozsądku
Głos rozsądku
5 lat temu

tak jest

Głos rozsądku
Głos rozsądku
5 lat temu

tak

Gorzka
Gorzka
5 lat temu

Odpowiedni człowiek na odpowiednie miejsce. Kościelec tonie w układach, rodzinnych podziałach stołków, mam nadzieję, że mieszkańcy gminy też chcą zrobic porzadek i rozwinac swoja Małą Ojczyznę

gość
gość
5 lat temu

Roman pokaż klasę ,nie daj się zastraszać.

gość
gość
5 lat temu

JESTEŚMY OBOK PANA ROMANA I ZA.POPIERAMY

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Przepraszam. Miało być „a nie za p. Romanem”.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~gość
Jeśli popieracie kandydata, to lepiej bądźcie obok p.Romana a za p. Romanem!

Halena
Halena
5 lat temu

Niech zmiany nastąpią na lepsze z nowym wójtem Panem Romanem.

gosc
gosc
5 lat temu

Jestesmy za Panem P.Romanie.Ma pan nasze poparcie.Pan wojt zatrudnil cala swoja rodzine oraz znajomych .Czas na zmiany

Luiza
Luiza
5 lat temu

Do mieszkanca gminy: nauczyciele sa szkoleni w jednej dziedzinie ale dziennikarz to czlowiek wszechstronny i majacy duza wiedzie oraz szerokie spojrzenie na problemy ludzkie.Takiego warto poprzeć.

mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy
5 lat temu

Ni mi za jednym ni za drugim .Jeden bez jaj a drugi karierowicz a tu trzeba kogoś kto wie jak trzeba ruszyć z miejsca takiego przedsiębiorcy .
Nie nauczyciel nie dziennikarz .Cenzurki wystawią mieszkańcy szczególnie tych miejscowości z których pochodzą kandydaci i tych komentarze chciałbym tu zobaczyć a nie znajomych

Maria
Maria
5 lat temu

Mam nadzieje ze nigdy nie zostamie bedzie ja ta baba poprzedniczka Ostrowskiego Anna tylko plakać

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Czas na nowego wójta który zadba o wizytówkę Kościeleca, czyli o tzw. Berlinek gdzie podtapia domy i podwórka ludzi z chwilą pierwszych opadów, a całkowity brak oświetlenia stanowi zagrożenie szczególnie nocą,
A wszystko to można zaobserwować tuż z okien Gminy.

kochaa
kochaa
5 lat temu

Obecni wladcy gminni dwoja sie i troja aby zobrzydzic pana romana manke , ale prozny jest ich trod , Bo ludzi dobrej woli jest wiecej i mocno wierze w pomyslny sukces panu romanowi .sprawojacy obecnie wladze to ca robicie jest ponizej pasa i obrzydliwe.

Wyborca
Wyborca
5 lat temu

Pan Ostrowski ma tylko jedną wadę- brak jakichkolwiek zalet. A jeśli chodzi o uczciwość to wielki znak zapytania. Najlepsze jest w tym wszystkim, że pan obecny wójt najbardziej kocha to co zawiera jakiekolwiek procenty.

wyborca
wyborca
5 lat temu

dziennikarz śledczy-strach się bać.Pewnie zna okolicznych posłów,CBA w Łodzi i p Maciaszka …

gość
gość
5 lat temu

HEROINA –MASZ RACJE ,POPIERAM TO CO NAPISAŁAŚ

Heroina
Heroina
5 lat temu

Nauczyciele nie powinni iść do polityki,bo się zwyczajnie do tego nie nadaja,powinni nauczać w szkole,a nie siedzieć w Urzędzie Gminy na stołku.Nauczyciele nigdy nie byli dobrymi włodarzami,bo najczęściej są zarozumiali i aroganccy uważają,że są najmądrzejsi i wszystkich rozstawiają po kątach jak dzieci w szkole .Nauczyciele powinni nauczać,a nie pchać się do polityki.Na emeryturach też powinni odpoczywać i zajmować się wnukami a nie bawić się w politykę bo twierdzą,że są tak bardzo zmęczeni swoją pracą,a przecież nauczyciele przechodzą na wcześniejsze emerytury to powinni na nich odpoczywać,a nie dalej pracować.Tak uważam.

KAZIU
KAZIU
5 lat temu

Nic lepszego nie może spotkać gminy Kościelec niż wójt Roman Mańka. Sami oceńcie obiektywnie czym zabłysnął obecny wójt.Niczym szczególnym.Ciagle tylko słyszymy narzekania że nie ma pieniędzy a co Ostrowski zrobił by to zmienić?

Gość
Gość
5 lat temu

Wybory są po to aby wybierać a nie oddawać hołd. Dobrze że jest jeszcze inny kandydat.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Moim zdaniem niech Mańka zostanie w Warszawie. Tam się sprawdza. Niech udziela wywiadów i pisze książki

gosc
gosc
5 lat temu

Panie Romanie witamy w naszej Gminie masz od nas glosy

teresa
teresa
5 lat temu

Witaj Panie Romanie, od nas też masz głosy.

Jk.
Jk.
5 lat temu

Panu Romanowi kariera nie jest potrzebna bo już ją zrobił. Witamy w domu.

Edi
Edi
5 lat temu

A moja i to dość liczna na TAK !- oczywiście dla Pana Romana !

gość
gość
5 lat temu

moja rodzina jest na NIE

gość
gość
5 lat temu

będziecie teraz opluwać Romana ,a każdy niech pomyśli o sobie czy był ideałem czy jest ,ostrowski wiemy co zrobił a mańka może się wykazać i wykaże.moja rodzina daje mu głosy.potrzebne są zmiany

GOŚĆ
GOŚĆ
5 lat temu

JEST NOWY TRZEBA DAĆ MU SZANSĘ ,NIECH SIĘ WYKAŻE A CO ZROBIŁ PAN OSTROWSKI

gość
gość
5 lat temu

Pamiętamy pana wojenki w Kole i Kościelcu

Czyt.
Czyt.
5 lat temu

Obecny wójt owszem dba, ale o swoje obejście. Tam rozwój widać. Inni dostają ochłapy.

Anonim
Anonim
5 lat temu

To następny karierowicz i chorągiewka,pamiętam jak udzielał się na początku w AWS,a teraz co -SLD? śmiechu warte.Nie jestem za jednym ani drugim,ale jak chcecie bałaganu i afer w gminie,powiązań z różnymi ludźmi to głosujecie.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Czy Pan król nie będzie zastępcą Pana Romana?

Maria
Maria
5 lat temu

No niewiem czy Roman jest dobtym kandydatem na wojta znam go i mysle ze to zły czlowiek to taki drugi pasożyt jak Maciaszek Stanislaw bStanislaw burmistrz. Koła. A jesli chodzi wojta z Koscielca mam dobeevdobre zdanie robi duzo dla gminy to widac dobre zmiany nisz wczesniejszej pani wojtowej to dopiero wredna baba kolezanka Ani z turow

Marian
Marian
5 lat temu

Znakomita decyzja. Do boju. Po zwycięstwo!

MALWA
MALWA
5 lat temu

Trzymamy kciuki ROMAN.Masz nasze głosy

żaba
żaba
5 lat temu

STOŁEECZEK

żaba
żaba
5 lat temu

no właśnie taki dobry więc trzeba mu podziękować ,niech opuści ciepły stoleczek

Trzęśniew
Trzęśniew
5 lat temu

Taki dobry jest ten wójt Dariusz Ostrowski że dzieci w Trzęśniewie niemają chodników

żaba
żaba
5 lat temu

JESTEŚMY Z PANEM PANIE ROMANIE

żaba
żaba
5 lat temu

HURA,HURRA PANIE ROMANIE

NIKOS
NIKOS
5 lat temu

wielki czas na zmiany ,brawo PANIE ROMANIE.

Ola
Ola
5 lat temu

Pan Roman Mańka wraca w rodzinne strony , chciała bym aby więcej młodych ludzi podjęło taką decyzje .

Popierający zmianę
Popierający zmianę
5 lat temu

Zgadzam się z tym postulatem, że stanowisko z-cy wójta wójta jest zbędne, sztuczne w takiej małej gminie jak Kościelec. Te pieniądze można spożytkować zupełnie inaczej, przeznaczyć na jakieś inwestycje, na dożywianie dzieci w szkołach czy stworzyć jakiś fundusz socjalny.

Kolanka
Kolanka
5 lat temu

Zazdroszczę ze Koscielec będzie miec takiego formatu wójta.Szkoda ze Kołonie ma takiego menagera jak Roman Mańka.

Karolcia
Karolcia
5 lat temu

Pan Dariusz Ostrowski jest dobrym Wójtem gminy Kościelec bardzo dobry człowiek pozdr

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Osobiście Romana Mańki nie znam.
Widziałem go jednak wiele razy w mediach i słyszałem jego wypowiedzi.
Były przekonujące i rozsądne a co najważniejsze nie zauważyłem aby podparte były poglądami politycznymi.
Nieczęste są umiejętności oddzielania poglądów politycznych przy wypowiedziach polityki nie dotyczących.
Mieszkańcy gminy będą mieli za to możliwość wyboru.
Oby wybrali tak, aby w przyszłości byli z wyboru zadowoleni!

Gites
Gites
5 lat temu

Oj będzie się działo 😀

vfevrf
vfevrf
5 lat temu

a ten pan to czasem nie ciagal sie kiedys po sadach z wojtowa

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526