Uroczysta sesja Rady Powiatu Kolskiego z okazji 100-lecia niepodległości [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 24.09.2018

W dniu 20 września 2018 r. w Auli LO w Kole odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Kolskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 20-lecia Powiatu Kolskiego. Była to także doskonała okazja do wręczenia przyznanego przez Radę Powiatu Kolskiego tytułu honorowego „Za Zasługi dla Powiatu Kolskiego”: Robertowi Andre, Henrykowi Perzyńskiemu i Leonardowi Jaroszewskiemu – pośmiertnie. W uzasadnieniu do uchwały napisano, że „osoby te całokształtem swej działalności zawodowej oraz społecznej przyczyniły się do rozwoju i promocji Powiatu Kolskiego”. 

 

Otwarcia sesji dokonał przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Tomicki, który powitał zaproszonych gości, w tym przedstawicieli parlamentu: Posłów na Sejm RP: Leszka Galembę i Tomasza Nowaka oraz radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Czesława Cieślaka, a także radnych powiatowych i gminnych, dyrektorów powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, szkół, kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży, przedstawicieli instytucji, związków, stowarzyszeń i firm z terenu powiatu kolskiego, przedstawicieli duchowieństwa, naczelników Starostwa w Kole, itd.

KLIKNIJ OBRAZ POD SPODEM BY OBEJRZEĆ NAGRANIE WIDEO Z SESJI:

Po odegranym Hymnie Narodowym, którym rozpoczęto obrady, Przewodniczący Rady poprosił o wygłoszenie okolicznościowego wystąpienia Starostę Kolskiego Wieńczysława Oblizajka. Dokonał on podsumowania działalności samorządu na przestrzeni ostatnich 20 lat. Po Staroście głos zabrali także Parlamentarzyści oraz radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Czesław Cieślak.

Przewodniczący Marek Tomicki poinformował zebranych, iż Rada Powiatu Kolskiego Uchwałą nr LI/333/2018 z dnia 30.08.2018 roku przyznała Tytuł Honorowy „Za Zasługi dla Powiatu Kolskiego” następującym osobom: Robertowi Andre, Henrykowi Perzyńskiemu i Leonardowi Jaroszewskiemu – pośmiertnie. W uzasadnieniu do uchwały czytamy, iż osoby te całokształtem swej działalności zawodowej oraz społecznej przyczyniły się do rozwoju i promocji Powiatu Kolskiego. Wręczenia Aktów Nadania Tytułu Honorowego „Za Zasługi dla Powiatu Kolskiego” oraz statuetek okolicznościowych dokonali Starosta Kolski oraz Przewodniczący Rady.

W kolejnej części obrad, podczas sesji swoje wykłady naukowe związane z historią oraz obchodzonymi jubileuszami wygłosili: dr Piotr Wąsowicz: „100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”, prof. UAM dr hab. Piotr Gołdyn „100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego” oraz dr Mariusz Kaszyński „20 lat Powiatu Kolskiego”.

Na zakończenie tej części sesji Rada Powiatu Kolskiego przyjęła uchwałę w sprawie upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tekst uchwały odczytał wiceprzewodniczący Marek Kowalewski. Przewodniczący Rady Marek Tomicki poinformował, że uchwała została przyjęta przez aklamację.

Przewodniczący Rady zamknął obrady LII sesji i zaprosił wszystkich na część artystyczną, podczas której przybyli goście mogli obejrzeć program słowno-muzyczny „Drogi do wolności” przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu oraz wysłuchać koncertu chóru „Kantata” z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kole
Foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Zapewne nie o tą „resztę” chodziło prezesiku, z resztą i tak został Tobie tylko miesiąc 😉

Prezes
Prezes
5 lat temu

Reszta – pozostali uczestnicy sesji, zostali zaproszeni przez pana starostę. Możesz tego nie rozumieć ale to było wspólne świętowanie m.in. 20-lecia istnienia powiatu.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
5 lat temu

Ja nie rozumiem po co niektórzy na tą sesję przychodzą. Tylko się pokazać chyba. Szafrański, rozumiem, klasa, ponieważ przychodzi jako Przewodniczący Rady. Reprezentuje Wasze Miasto podczas gdy obecny burmistrz ma zarzuty korupcyjne i jest zawieszony przez Prokuraturę w Łodzi. Ale reszta nie wiem czego tam szuka.

Luiza
Luiza
5 lat temu

Oj korekta pomylka w liczeniu 16 lat bo po 4 kadencja .Ale to i tak duzo .

Luiza
Luiza
5 lat temu

O tym ,że H.Perzyński jest człowiek orkiestra wie każdy ale on był już radnym cztery razy a więc 32 lata to po co znów pcha sie na radnego.Wartaki moim zdaniem powinny być harcerzami nie politykami .

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Wielki-maly czlowiek ….

Mieszkaniec miasta od lat
Mieszkaniec miasta od lat
5 lat temu

Pan Henryk Perzyński – wielki człowiek.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Wystarczająco 🙂

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

@Mleczarz. Może za mało się zasłużył? 😀

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Mój wujek jest dyrektorem i nie dostał zaproszenia :/

Yeti
Yeti
5 lat temu

Przywilej dyrektorów że wychodzą sobie i przychodzą kiedy zechcą

Prezes
Prezes
5 lat temu

Miała oficjalne zaproszenie więc w ramach swoich obowiązków była. Czy pierwszy, czy kolejny raz, jakie to ma znaczenie. Wielu innych gości też, być może, było po raz pierwszy i co z tego.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Nigdy nie patrzyłem na to w ten sposób ale Mieszkaniec chyba ma rację.

Mieszkaniec koła
Mieszkaniec koła
5 lat temu

Czy Pani Dyrektor sądu będąc na sesji wyszła w czasie prywatnym czy jako służbowy? Nigdy tej Pani na sesjach rady powiatu nie widziałem. Kampania… Czas się pokazać

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526