Szefowa partii Nowoczesna Katarzyna Lubnauer w Kole: „w niewielu miastach zdarza się, żeby burmistrz został wyprowadzony w kajdankach” [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 07.09.2018

Coraz więcej VIP-ów, osób z pierwszych stron gazet, przybywa ostatnio do naszego miasta. Wczoraj odwiedziła Koło sama szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, która przyjechała poprzeć i zaprezentować kandydata na Burmistrza Miasta Koła z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Roberta Gajdę. Spotkanie przyciągnęło nie tylko wszystkie lokalne media, ale też członków oraz sympatyków PO i Nowoczesnej. W prezentacji wzięli też udział: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Maciej Sytek z PO, posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska oraz szefowa struktur wielkopolskich tej partii. Robert Gajda przedstawił się oficjalnie wszystkim oraz zaprezentował swój program wyborczy dla Koła i jego mieszkańców. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego nagrania wideo pod spodem. Czy poparcie tak sławnych osób ułatwi Robertowi Gajdzie zasiąść w fotelu burmistrza Koła?

 

Podczas spotkania nie szczędzono słów poparcia i bardzo mocno wychwalano kandydata zjednoczonej opozycji na fotel Burmistrza Miasta Koła. Choć już znacznie wcześniej było wiadomo, że Robert Gajda, od wielu lat lokalny przedsiębiorca, zamierza wziąć udział w wyścigu do kolskiego Ratusza, to jednak dopiero wczoraj oficjalnie i w świetle jupiterów potwierdzono to z całą mocą. Nie dość tego, Gajda zaprezentował swój program wyborczy. Czy przekona nim mieszkańców, by oddali na niego swój głos? Zachęcamy do obejrzenia pod spodem krótkiego nagrania wideo i wysłuchania propozycji kandydata opozycji. Czy przypadają Wam do gustu? Czy tego właśnie oczekują Kolanie?

Szefowa partii Nowoczesna Katarzyna Lubnauer (na zdjęciu wyżej) powiedziała, że po raz pierwszy w życiu jest w Kole, ale okazja jest szczególnie miła, bo ma okazję przedstawić kandydata na burmistrza właśnie z tego ugrupowania, który ma reprezentować Koalicję Obywatelską.

-Te wybory są szczególnie ważne, bo zadecydują o tym jak będzie wyglądać nasza Polska samorządowa, a bez samorządu nie ma Polski jako takiej. Ideą tych wyborów powinien być człowiek, to człowiek powinien być najważniejszy – powiedziała Lubnauer – Te wybory są też plebiscytem. Wiem, że tu w Kole macie swoje doświadczenia, bo w niewielu miastach zdarza się, żeby burmistrz został wyprowadzony w kajdankach (…) Myślę, że Robert Gajda, jako doświadczony menadżer i ekonomista pokaże, że można Kołu dać nowy impuls, że można pokazać, że będzie miastem, w którym się dobrze żyje, że jest pomysł na to miasto, i że będzie można przekonać do tego wszystkich mieszkańców.

Posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska (patrz wyżej) powiedziała bardzo mocne słowa: – 4 lata awantur w strukturach miasta, w Ratuszu, między spółkami miejskimi a Ratuszem, to 4 lata za dużo. 4 lata wątpliwych prawnie przetargów realizowanych przez szefa w kolskim Ratuszu, to 4 lata za dużo. 4 lata zmarnowane w rozwoju mieszkańców i realizacji ich potrzeb, to 4 lata za dużo. Kolejne takie lata w historii miasta Koła nie mogą się zdarzyć.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Maciej Sytek (zdjęcie wyżej) przyjechał do Koła na to spotkanie w zastępstwie szefa wielkopolskich struktur Platformy Obywatelskiej powiedział, że jest przekonany, że Koalicja Obywatelska będzie jak dobry bokser, który znokautuje przeciwników. – Na pewno wygramy te wybory! – mówił – Niezwykle się cieszę, że będziemy popierali pana Roberta Gajdę na burmistrza Koła, bo to miasto zasługuje na dobre rządy. I myślę, że samorząd Województwa Wielkopolskiego, który od wielu lat wspiera samorządy, będzie mógł w tym pomóc.

Robert Gajda (na zdjęciu wyżej) przedstawił przybyłym dziennikarzom oraz członkom i sympatykom opozycji, którzy zajęli miejsca na sali, swój program wyborczy dla Koła i jego mieszkańców (patrz: nagranie wideo niżej)

KRÓTKIE NAGRANIE WIDEO Z KONFERENCJI PRASOWEJ:

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanin
Kolanin
5 lat temu

Do władzy bez żadnej odpowiedzialności wszyscy się pchają…Układy układziki,nie małe pensyjki…Jestem ciekaw czy jak by miał pan Gajda czy inni którzy chcą tak być przy korycie dostawać wynagrodzenie najniższej krajowej to czy by tak chętnie pchali się na stanowiska…Nowoczesna i Platforma…Dosyć układów i złodziejstwa było w polsce za waszej władzy…

Ham
Ham
5 lat temu

Śmiechu warte najpierw pani poseł z Nowoczesnej spotykała się z Maciaszkiem w Domu Kultury . Popierała działania ateraz krytykuje . To trzeba mieć tupet .

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Nie jestem pewien, czy koszący wały, za swą „społeczną” pracę (prawdopodobnie bez zezwolenia zarządcy wałów) nie będą musieli zapłacić kary. Jeśli tak by miało być, świadczyłoby to jak najgorzej o umiejętnościach organizacyjnych „społeczników.
Nie tylko zresztą o umiejętnościach organizacyjnych.

Monika
Monika
5 lat temu

Nie ma szans

njkbjkkn
njkbjkkn
5 lat temu

PANIE ROBERCIE, proszę odpowiedzieć społeczeństwu jak to wyszło z tym koszeniem wałów?? Czy nie miał Pan z tego powodu jakiś nieprzyjemności z zarządcą wałó∑?
Jeśli Pan nie wie, że wały są własnością państwa i strategiczną budowlą tylko pakuje sie tam pan z kosiarkami to co to będzie jak pan wejdzie do urzędu miasta, gdzie są przepisy, procedury…?

Emerytura
Emerytura
5 lat temu

No a za nim stanie zaraz Świder cwaniak Nie Daj Boże tego jednego i drugiego dla miasta i jego ludzi

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

To nie moj kandydat. Ciekawe kogo poprze w II turze o ile w ogole kogoś poprze.

Rada do wymiany chyba prawda... ???
Rada do wymiany chyba prawda... ???
5 lat temu

no coż najlepszy kandydat na burmistrza jak widać wyżej jakie poparcie to będę na niego głosował – proste. Inni będą marudzić o jakimś SMIESZNYM REFERENDUM ciągle bo nic innego nie są w stanie zarzucić Panu GAJDA – dla mnie to jest jak łapanie się brzytwy. Program konretny i ogłoszony.

Irena J
Irena J
5 lat temu

„Ada
komentarz został usunięty na podstawie Paragrafu 3 pkt 5 Regulaminu: „Niedopuszczalne jest umieszczanie na stronach serwisu w komentarzach informacji, które nie są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem: treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej (Art. 23 Kodeksu Cywilnego oraz Art. 194-196 Kodeksu Karnego)”. Treść komentarza została zarchiwizowana na wniosek N. do wykorzystania dla organów ścigania. Administrator Portalu kurier-kolski.pl

To jest skandal! w jakim kraju żyjemy aby takie brednie pisać.Braczego portal to toleruje

wyborca
wyborca
5 lat temu

Taki ekonomista i biznesmen jak ich nowoczesny przewodniczący ,co tak przelał ,ze stracili dotacje…Lepiej już niech nie rwie się do władzy,szkoda naszego miasta. Zresztą z p.Maciaszkiem nie ma szans.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Hipokryzja sięgająca zenitu popierali Pisowca a teraz zapomnieli o tym ale ja przypomnę

PATRIOTA
PATRIOTA
5 lat temu

A JA BĘDĘ NA NIEGO GLOSOWAC

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Pan Robert to biznesmen i dobry ekonomista.W Kole potrzeba burmistrza-menadżera dlatego ma mój głos i mojej rodziny.

Gryzli
Gryzli
5 lat temu

Nie zapomnieliśmy i nie zapomnimy jak milczeliscie i tolerowaliscie Maciaszka A jeszcze te kawki w jego gabinecie.Tak nie zachowuje się opozycja !!!!!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~hhhhh

Ona nie zapomniała.
Ona jest przekonana, że to my już nic nie pamiętamy.

hhhhh
hhhhh
5 lat temu

PANI poseł Lubnauer zapomniała już jak jej koleżanka Henig-Kloska poparła w referendum Maciaszka? Może gdyby nie to poparcie to nie wyprowadzono by go w kajdankach, bo nie byłby już burmistrzem. P

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Ja nie mam żadnego lansera, choć muszę poszukać w piwnicy i dam znać bo nie wiem co to znaczy. A odnośnie prezentacji kandydata to napisałem wyraźnie że nie jest moim.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

@Mleczarz Probst
Ten twój LANSER okazał się po prostu zwykłym Bucem.

Ada
Ada
5 lat temu

Katarzyna Lubnauer to (…) – komentarz został usunięty na podstawie Paragrafu 3 pkt 5 Regulaminu: „Niedopuszczalne jest umieszczanie na stronach serwisu w komentarzach informacji, które nie są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem: treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej (Art. 23 Kodeksu Cywilnego oraz Art. 194-196 Kodeksu Karnego)”. Treść komentarza została zarchiwizowana na wniosek N. do wykorzystania dla organów ścigania. Administrator Portalu kurier-kolski.pl

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Gajda nigdy nie przeskoczysz Mazurka hehe

elf
elf
5 lat temu

Tym panstwu juz dziekujemy oni pokazali co sa warci jak w Kole szalał ze swoimi pomyslami Maciaszek
gdzioe wtedy byli i co mowili jak reagowali ? ZERO REAKCJI
a teraz obudzili sie i z PIS chca walczyc
p.Gajda co robil i gdzie byl jak Maciaszek zwalnial tylu ludzi dyscyplinarnie i czesto niezgodnie z prawem ??

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

No to mamy oficjalnie pierwszego kandydata. Pierwszego który wyszedł przed kamery i przedstawił program. Choć nie jest moim kandydatem to na pewno plusik za odwagę. Drugi plusik za rozpoczęcie merytorycznej kampanii bo kandydaci na których ja stawiam (a może inaczej- pomiędzy którymi jeszcze sie waham) z pewnością beda przygotowani. A trzeci plusik ze kampania zaczęta na poziomie a nie np. poprzez wypisywanie jakiś niestworzonych tekstów pod adresem np. radnego albo kogoś innego.

Mam nadzieję na zmiany Radzie...
Mam nadzieję na zmiany Radzie...
5 lat temu

NO właśnie też jestem za. Inni wolą się „lansować” na bilbordach albo facebook…..

Ala
Ala
5 lat temu

Nareszcie zarys programu- brawo jest Pan pierwszy który
przedstawia nam swoją wizję …

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526