Piłeś – nie jedź?!! Cztery zabrane prawa jazdy za alkohol tylko w ostatni weekend!

Autor: kurier-kolski.pl | 25.09.2018

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi kierującym, którzy w miniony weekend zasiedli za kierownice swoich samochodów po pijanemu, a zatrzymała ich Policja. Jeden z nich odpowie za spowodowanie kolizji drogowej, bo mając ok. 2 promile alkoholu w organizmie wjechał w środek ronda na ul. Włocławskiej w Kole. Wydaje się, że w XXI wieku ludzie powinni być rozsądniejsi, ale obserwując co się dzieje, można dojść do wniosku, że niektórym brakuje nie tylko logiki, ale także wyobraźni, bo jeżdżąc po pijanemu stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych. Takich nie odstraszają żadne sankcje karne ani konsekwencje. Może powinno wrócić się do pomysłu konfiskaty samochodów pijanych pseudo-kierowców, sprzedaży ich i zasilenia w ten sposób funduszu pomocy ofiarom wypadków drogowych?

 

W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie kolskim zatrzymali czworo kierowców będących w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po północy 22 września w Kole. 32-latek został zatrzymany przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na ulicy Toruńskiej. Kierował Audi mając blisko 0,9 promila w wydychanym powietrzu. Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego, policjanci zatrzymali dobę później. Tym razem była to kobieta. Badanie stanu jej trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu. Nieco mniej, bo około promila, miał kierujący, którego tego samego dnia zatrzymali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na terenie gminy Olszówka. Mieszkaniec Łodzi podzielił los swoich poprzedników i również stracił prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał 30-latek, który po godzinie 21:00 wjechał w rondo na ulicy Włocławskiej i tam się zatrzymał. Nic dziwnego, że mężczyzna miał problemy z odpowiednim zachowaniem się na drodze, gdyż badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Opel Astra, którym poruszał się mieszkaniec gminy Olszówka został odholowany na parking strzeżony, a 30-latka, tak samo jak pozostałych troje nieodpowiedzialnych kierowców czeka proces karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa kierującym grozi pozbawienie wolności do 2 lat.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
promil
promil
5 lat temu

0,5 promila nikt nie jest pijany , problem zaczyna się od 1 promila i to nie u każdego , piętnuje się ludzi po kielichu argumentem a jak ci dziecko zabije to też tak powiesz , więcej ludzi zabija na drodze rutyna i prędkość niż 0,5 promila .

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Przez te 5 lat jego zastanawiania się, byłby na naszym wspólnym pełnym utrzymaniu!

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Pijanemu powinno się zabierać prawo jazdy do końca jego życia i 5 lat pozbawienia wolności wtedy by się zastanowił czy warto pić i jechać.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526