Kolski odwiert geotermalny dochodzi już do głębokości około 2,5 km!

Autor: kurier-kolski.pl | 18.09.2018

Trwają prace przy odwiercie poszukiwawczo-rozpoznawczym Koło GT-1 w celu ujęcia wód termalnych na miejskiej działce w Chojnach pod Kołem. Wyjazd studyjny zorganizowany przez NFOŚiGW był powodem, dla którego do Koła przybyli przedstawiciele Funduszu, wykonawca, inspektor nadzoru geologicznego i liczna grupa obserwatorów przedsięwzięcia. Obecni dokonali wizji w terenie i wysłuchali sprawozdania zastępcy Burmistrza Miasta Koła z realizacji inwestycji. Obecnie wiercenie odbywa się na głębokości ok. 2500 metrów. Prace przebiegają bez zakłóceń.

Dzięki prowadzonym wierceniom badawczym będziemy mieć dane geologiczne i hydrogeologiczne, które pozwolą na określenie parametrów wód termalnych zlokalizowanych pod naszym miastem, i pozwolą zdecydować o dalszych losach przedsięwzięcia. Inwestycja w Kole jest jedną z siedmiu, dla których Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zawarł umowy na finansowanie ze środków programu priorytetowego NFOŚiGW pod nazwą „Geologia i górnictwo”. Dotacja wynosi 22.150.000 zł, a całkowity koszt zadania zamknie się kwotą 28.474.401,60 zł.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

To po co w ogóle prowadzisz ten kurier jeśli na nic nie masz czasu???

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Mariusz napisz jakis poem na temat kolski ej policji, masz dwa tematy suszarnia i korupcja w szpitalu. G nasz obchodzą czcze posty na temat bezpiecznych weekendów czy innych z d akcji policji kolski ej. Bierz się Pan do roboty bo tematów mnóstwo tylko trzeba jaja mieć, a dziennikarstwo lekkie nie jest ale bardzo prztajemne jak się cip a nie jest. Ot taki maly kopniak na rozruch !!!

suweren
suweren
5 lat temu

do kolo
…pan redaktor nie ma czasu… jak chcesz wiedzieć jaka temperatura i czy jest woda, to jedź na odwierti się zapytaj… ipowiedz panu topan napisze.. a nie du…zawracasz. pan redaktornie musi o wszystkim wiedzieć i wszędzie być, pan redaktor od tego nie jest…no!
========================================
kurier-kolski.pl
Czy ja muszę być wszędzie??? NIE! A może ja też chcę trochę „pożyć” normalnie? A może ja też muszę i chcę chwilę odpocząć, a nie non stop latać po imprezach – całe tygodnie, soboty, niedziele i święta? Poza tym ja też mam prawo np. być chory czy źle się czuć! I naprawdę, nie muszę być wszędzie, ani nawet nie mam takiej możliwości!!! I nie muszę NIKOMU się z tego tłumaczyć! Dotarło? Jak widzę taki tok rozumowania niektórych osób, jak w tym komentarzu, taki samolubny i jednostronny, to po prostu ręce opadają… Totalny brak zrozumienia i empatii! Mariusz Kozajda

kolo
kolo
5 lat temu

Na razie pan redaktor skopiował artykuł UM. A może by tak dowiedzieć się jaką temperaturę ma woda na tej głębokości, czy wogóle jest, jakie są parametry i możliwości wykorzystania. Liczę na pana redaktorze.

Kolanin
Kolanin
5 lat temu

Cały odwiert pewnie zakończy się niczym..tak jak przy wjeździe do Konina..Tam też już robiono odwiert i na tym koniec..Czy to nie kolejny pomysł na zrobienie dobrego interesu na działce graniczącej przy stacji paliw niedalekiej pana S….?Poczekamy…zobaczymy

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526