Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek osobiście złożył rezygnację Komisarzowi Wyborczemu w Koninie! Kto rządzi miastem???

Autor: kurier-kolski.pl | 26.09.2018

Tydzień temu ukazała się w przestrzeni publicznej informacja, że Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek, zawieszony w pełnieniu obowiązków przez Prokuraturę, złożył do UM w Kole pismo informujące o tym, że rezygnuje ze swojej funkcji. Jeszcze większą sensację wywołał fakt, że do Policji wpłynęło zawiadomienie o możliwości sfałszowania pisma. Policja wszczęła dochodzenie. Natomiast wczoraj burmistrz Maciaszek osobiście już pojawił się w biurze Komisarza Wyborczego w Koninie i złożył pisemną rezygnację z mandatu burmistrza. Co to oznacza? Że do wyłonienia nowego burmistrza w jesiennych wyborach mamy w Kole „bezkrólewie”, bo wraz z rezygnacją burmistrza jego zastępcą przestaje być Elżbieta Modrzejewska, a miastem rządzi Sekretarz Miasta do czasu ewentualnego powołania komisarza lub pojawienia się nowego burmistrza po wyborach. Mimo to Pani Wiceburmistrz pojawiła się dziś w urzędzie i jest w swoim gabinecie, ale w rozmowie telefonicznej z naszą Redakcją nie chciała komentować faktu rezygnacji burmistrza Maciaszka. A dziś jeszcze sesja Rady Miasta. Czy E. Modrzejewska przyjdzie na obrady radnych?

 

W świetle tego wszystkiego, co dzieje się w ostatnich dniach wokół urzędu burmistrza w Kole, warto się zastanowić i postawić pytanie czemu ma służyć rezygnacja włodarza tuż przed końcem kadencji samorządu. Bo na pewno nie jest to przypadek, tym bardziej, że Stanisław Maciaszek zarejestrował swój komitet wyborczy.

Teraz, gdy Komisarz Wyborczy w Koninie wygasił jego mandat burmistrza, ma on możliwość złożyć wniosek do Sądu o cofnięcie prokuratorskiego zakazu pełnienia funkcji burmistrza twierdząc, że zakaz taki jest bezzasadny, bo już tej funkcji nie pełni… Czy Sąd się do tego przychyli, a Prokurator poprze taki wniosek?

Kolska Policja nadal prowadzi dochodzenie w sprawie pisma Stanisława Maciaszka, które tydzień temu zostało złożone w UM w Kole. Było to oświadczenie z informacją o rezygnacji z funkcji burmistrza. Chwilę potem jeden z urzędników zgłosił zawiadomienie na Policję o możliwości popełnienia przestępstwa w postaci sfałszowania pisma. Jednak wczorajsze wydarzenia mogą zaprzeczać temu. Jak więc rozwinie się dochodzenie? Czy urzędnik mijał się z prawdą? Czy poniesie jakieś konsekwencje? Pewno nie, bo zawsze może powiedzieć, że podejrzenia miał, ale nie pewność, i pomylił się widocznie…

Wszystko to, co dzieje się w ciągu ostatniego tygodnia może skłaniać do wniosku, że cały ten ogromny szum może być częścią zaplanowanej kampanii wyborczej.

Powyższe Postanowienie Komisarza Wyborczego w Koninie wymaga 7-dniowego uprawomocnienia się, bo jest taki okres odwoławczy, z czego wynika, że w tym czasie Wiceburmistrz Modrzejewska może jeszcze pełnić swoje obowiązki w Ratuszu.

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo fake profile melden

lovoo alle likes sehen lovoo kostenlos schreiben http://lovooeinloggen.com/

airam
airam
5 lat temu

Pani Modrzejewska uzasadnia zgloszenie kandydatury na mera miasta Kolo tym, ze przez czas sprawowania funkcji zastepcy burmistrza poznala potrzeby kolskie, poznala ludzi. Ja tez poznalam ta pania i wiem, ze jest niepunktualna, nieslowna, klamie / patrz sprawa domu dziennego pobytu seniora/, nie dba o honor miasta i nie zadbala o dobre funkcjonowanie urzedu. Tyle po przeczytaniu takiego newsa. Zimno sie robi jak czyta sie o zachciankach niektorych osob kosztem spoleczenstwa.

gość
gość
5 lat temu

Z wykształceniem jego osoby to może jako kierowca

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Taki komentarz przeczytałem na innym z portali:

Gość pisze:
Szafranski wygra w I turze

Wygra Pani Modrzejewska a rządzić będzie Pan Maciaszek.
Taka opcja będzie najbardziej korzystna dla naszego miasta i jego mieszkańców!

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Jeszcze miesiąc 🙂

obituary
obituary
5 lat temu

No i stało się , Stanlej nie kandyduje na burmistrza miasto odetchnie i wszystko będzie normalnie się toczyło bez napinek , nepotyzmu ….
Kandydatem jest p. vice Modrzejewska , ..
Anonim złotko , Polak ….gdzie jesteście ???? Guru was opuścił …. a troszkę waszych bliskich pozatrudniał …… a pamiętacie ilu zwolnił ????
No to do usłyszenia stado komuchów żegnam was ozięble byli ORMOWCY , PZPR -owcy , SB cy i.tym .podobni 🙂

wzorca
wzorca
5 lat temu

poparcie dla burmistrza S. Maciaszka !

Tom Bombadil
Tom Bombadil
5 lat temu

Do czego ten człowiek jeszcze będzie zdolny

wyborca
wyborca
5 lat temu

@hanibal-to już za późno na ortografie,jednego mniej…

hanibal
hanibal
5 lat temu

Drgawki przed śmiertelne. Amen.

Gtfgfgcdfff
Gtfgfgcdfff
5 lat temu

gościu co Ty z tą Wartą? Sugerujesz że do rzeki z nim? Oj nieładnie nieładnie 🙂

gość
gość
5 lat temu

Schizofrenia paranoidalna…i w prawo i w lewo jednocześnie,i w jeden i…w
drugi bok ,…i w tył… i w przód…
Taka kołowacizna tylko w Kole!
I jak można było takiego dziwoląga/kosmitę
popierać ?Co ,panie pośle i wy …kandydaci na burmistrza???!
A Warta???

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

A co to mu da.Myslu że ludzie są takie głupie i znów dadzą się nabrać?

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Teraz juz z górki

Luiza
Luiza
5 lat temu

Ale cyrk

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526