Bryg. Robert Kropidłowski zdał obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 29.09.2018

Dnia 26 września 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole odbył się uroczysty apel z okazji zdania obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Kole bryg. Roberta Kropidłowskiego. Komendant pożegnał się ze swoją placówką, sztandarem straży, współpracownikami i samorządowcami po 12 latach na tym stanowisku. Obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Kole przejął jegp dotychczasowy Zastępca – bryg. Krzysztof Żurawik.

 

Zdanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP zorganizowane zostało w formie uroczystego apelu, który rozpoczęto od złożenia meldunku Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu bryg. Andrzejowi Bartkowiakowi przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Jacka Wiśniewskiego. Wprowadzone zostały sztandary Komendy Powiatowej PSP w Kole i Zarządu Powiatowego Związku OSP oraz odegrano hymn Polski. Zanim jednak Komendant Powiatowy złożył swój urząd nastąpiło jeszcze jedno ważne wydarzenie. Po 15 latach pełnienia funkcji Powiatowego kapelana strażaków ksiądz Kanonik Wojciech Szczepankiewicz zdał swoje obowiązki, a także podziękowano Głównej Księgowej Krystynie Woźniak, która po 11 latach zakończyła pracę w naszej komendzie. Ze służbą czynną pożegnał się również Zastępca Naczelnika Wydziału Kwatermistrzowsko – Kadrowego kpt. Mirosławow Łukaski, który po 26 latach służby przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

W dalszej części apelu wszyscy zebrani mieli okazję poznać przebieg służby bryg. Roberta Kropidłowskiego odczytany przez Z-cę Komendanta Powiatowego PSP w Kole bryg. Krzysztofa Żurawika. Związany jest z ochroną przeciwpożarową od  1992 r., kiedy to jako kadet rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły, decyzją Komendanta Głównego PSP, został skierowany do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Kole. Podczas pełnienia służby w KP PSP w Kole zajmował stanowiska służbowe: dowódcy zastępu, dowódcy sekcji i dowódcy zmiany. Z dniem 06.12.2006 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Kole.

Bryg. Robert Kropidłowski po dwunastu latach kierowania kolską komendą pożegnał się ze sztandarem Komendy Powiatowej PSP w Kole i złożył meldunek o zdaniu obowiązków. Pożegnanie Komendanta ze sztandarem poprzedziło odczytanie decyzji Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego o odwołaniu ze stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Kolejną częścią uroczystości było również powierzenie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Kole dotychczasowemu Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kole bryg. Krzysztofowi Żurawikowi.

Odchodzący Komendant w swoim przemówieniu podziękował wszystkim osobom, które napotkał na swojej drodze zawodowej. Podziękował za życzliwość, pomoc i zrozumienie. Na koniec uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy w gorących słowach podziękowali dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu i złożyli najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności. Życzenia i podziękowania były pełne radości, wzruszeń i wspomnień.

Źródło: KP PSP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
cheap flights
3 lat temu

I just could not depart your site prior to suggesting
that I really enjoyed the standard info a person supply
on your guests? Is going to be back continuously to check up on new posts 3gqLYTc cheap flights

webhosting
3 lat temu

Touche. Great arguments. Keep up the amazing effort.

kolega
kolega
5 lat temu

Komendand jako emeryt startuje z list PiS, ma ambicje na starostę, wujek mu załatwi …
Pytanie kiedy on był w PiS ???

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Dzieki

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

O tym i tylko o tym myślałem.
Życzę udanego wypoczynku. 🙂

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Za granicą powiatu…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Trochę zazdroszczę Ci odpoczynku za granicą.:)

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

No to ja dodam jeszcze swój. Pozdrawiam spod Gubałówki 🙂

Opium
Opium
5 lat temu

Panie Mariuszu proszę nie przejmować sie samotnymi sfrustrowanymi malkontentami.Nikt rozsądny nie zaprzeczy Pana doswiadczeniu i wiedzy oraz umiejetności pisania,a o popularności portalu swiadczy ilosc wpisów pod artykułami.

lok
lok
5 lat temu

kurier kolski niezaleznie od pogladow jest najlepsza strona internetowa przedstawiajaca aktualne wydarzenia w kole i okolicy

Przechodzeń
Przechodzeń
5 lat temu

Jak baba na targu krzyczal, że jest nareszcie na emeryturce spracowany jak nikt do tej pory

Gość
Gość
5 lat temu

To co teraz będzie robił Robert i dlaczego zdał swoje stanowisko ?

Wyborca
Wyborca
5 lat temu

No i cała chmara poleci głosować na niego

rozbawiony
rozbawiony
5 lat temu

Ale takich karczemnych ludzi jak ty jest bardzo mało – na całe szczęście.
Ty prowadzisz ten pożal się kurier i uważasz się za wybitnego redaktorka a tak naprawdę jesteś […] Ty nawet nad swoimi komentarzami nie potrafisz zapanować.
A w kwestii tych twoich artykułów to są bardzo liche, naprawdę zastanów się człowieku co ty robisz… Obłudnymi tematami i tak nie poprawisz oglądalności a tym bardziej nie przyciągniesz czytelników.
Ale swoją drogą może masz racje! Przepraszam…
Ty byłeś, jesteś i będziesz zabawny i śmieszny i szczerze mówiąc naprawdę pasuje to do ciebie .

rozbawiony
rozbawiony
5 lat temu

Ile dostałeś redaktorku za reklamę p. Hamigi ?
PS: nie usuwaj komentarza bo nie chce mi się koleiny raz pisać…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526