Wiertło wieży wiertniczej wbiło się w ziemię kolską. Ruszyło wielkie wiercenie do wód geotermalnych!!! [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 03.08.2018

W czwartek, 2 sierpnia br., odbyła się w Chojnach pod Kołem szczególna uroczystość, która zgromadziła wielu znamienitych gości z całego kraju. Na działce należącej do Miasta Koła uroczyście zainaugurowano rozpoczęcie wiercenia otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego Koło GT-1 w celu dotarcia do wód geotermalnych. Wspólnie wciśnięto guzik uruchamiający ogromne wiertło, które ma dotrzeć na głębokość aż 3.600 metrów. Już za około 4 miesiące będziemy znać pierwsze wyniki i parametry zalegających pod naszym miastem gorących źródeł. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji oraz krótkiego nagrania z otwarcia i poświęcenia tej niezwykle kosztownej inwestycji sfinansowanej przez polski Rząd.

 

Uroczystość swoją obecnością niestety nie zaszczycili, jak było to zapowiadane wcześniej, ani żaden z ministrów, ani nikt z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Za to w imieniu Rządu przyjechała do Koła Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg oraz Wiceprzewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego w Poznania Zofia Itman, która odczytała list od Wiceministra Ochrony Środowiska prof. dra hab. Mariusza Oriona Jędryska, którego – jak powiedziała – zatrzymały inne sprawy służbowe.

Oczywiście obecny był kolski Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, który zebrał wiele pochwał  i niemal wszyscy przemawiający podkreślali jego ogromne zasługi dla pozyskania funduszy na rozpoczęcie wierceń. Nie brakło Wiceburmistrz Miasta Koła Elżbiety Modrzejewskiej, która pełniła honory gospodarza w zastępstwie zawieszonego burmistrza Stanisława Maciaszka, przy okazji wychwalając jego kluczową rolę w rozpoczęciu tej inwestycji. W nieco innym tonie wypowiadał się przemawiający po niej Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański, który przywitał obecnego na uroczystości byłego burmistrza Jerzego Przybylskiego podkreślając równocześnie, że 20 lat temu właśnie za jego kadencji rozpoczęto starania o budowę Kolskiej Geotermii i pozyskano nawet pierwsze środki na ten cel. Wśród przybyłych pod wieżę wiertniczą był obecny też ówczesny Wiceburmistrz Koła Florian Olejniczak, obecnie radny miejski. Artur Szafrański nie zapomniał wspomnieć, że rozpoczęcie wierceń było możliwe dzięki decyzjom kolskich radnych.

KLIKNIJ NA OBRAZ POD SPODEM I OBEJRZYJ NAGRANIE WIDEO Z OTWARCIA:

Wśród innych gości obecni byli m.in.: Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, Wicestarosta Marek Banaszewski, Członek Zarządu Powiatu Czesław Marek, Prezes Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Kole Dariusz Rosiak, nowo powołana Prezes miejskiej spółki MZUK Krystyna Trafna, Komendant Policji Artur Foryński , Grzegorz Fiałkowski – Prezes Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego, Włodzimierz Fraszczyk – Wójt Gminy Olszówka oraz grono radnych miejskich Miasta Koła i powiatu kolskiego. Był obecny też szef firmy wykonawczej oraz osoby nadzorujące inwestycję. Wszystko prowadziła Sekretarz Miasta Koła.

Poświęcenia urządzeń wieży wiertniczej dokonał ks. kanonik Władysław Waszak, a następnie główni goście gremialnie wcisnęli specjalny guzik, który uruchomił ogromne wiertło, które ze szczytu wieży zjechało na poziom gruntu i wbiło się w ziemię.

Czy spełni się kolski sen o Geotermie i Elektrociepłowni Geotermalnej?

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
43 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
alternativen lovoo
3 lat temu

lovoo update lovoo gesperrt http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder app , tinder date
http://tinderentrar.com/

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Oczywiście. Najbardziej uwielbiam czekoladowe

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Smakowało?

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Piłem mleko od kolegi mleczarza

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
5 lat temu

Anonim
Twój poziom… Pani sołtys z gozdowa jest radna w Kościelcu. Tak dla Twojej wiadomości

Smok Mlekopij
Smok Mlekopij
5 lat temu

@Mleszarz Probst
Ale ty jesteś nie kumaty twój podpis znaczy tyle samo co
każdego innego na tym forum .

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Ojciec Tadeusz
Coś nie spójne to twoje pisanie jak będzie soltysem to nie może być radnym (piłeś coś?)

kolanin
kolanin
5 lat temu

No to wiertło ruszyło brawo dla Burmistrza.

AAAA
AAAA
5 lat temu

@Ojciec Tade coś tam
Nie podniecaj się tak klakierku

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
5 lat temu

Pomimo wysłaniu i doręczeniu kilkudziesięciu zaproszeń podczas „uroczystości” obserwatorzy nie dopisali. Za publiczność robili naczelnicy urzędu moim zdaniem z musu i polecenia służbowego niż z własnej chęci. Dyrektorzy szkół, prezesi spółek czy podległych jednostek. Nawet był aktywny senior który tak walczy o dom seniora i korzyści dla siebie jeden z wyznawców Maciaszka który nadal nie rozumie dlaczego cba zatrzymało Maciaszka i jakie nieprawidłowości zostały zrobione w domu seniora.

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Bo wiem i nie twoja sprawa skąd. Gratuluję wybrańców narodu na kandydatów do rady. Nawet sam super naczelnik rozwoju chce się w politykę bawić. A może jednak fotel wójta gminy Kościelec?
Współczuję mieszkańcom tej gminy jak i nam mieszkańcom koła. Pierwsze proponuję zostać soltysem na swojej wsi a później ubiegać się o mandat radnego.

AAAA
AAAA
5 lat temu

@Ojciec Tadeusz
Skąd wiesz kto startuje z PIS czy z innej listy, były opublikowane te dane ? czy jakiekolwiek ugrupowanie wystawiło już swoich kandydatów ? znamy termin wyborów?

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Ojciec Tadeusz jest tylko jeden. Zbędne nazwisko

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

No przecież ja podpisuje sie z nazwiska! Umiesz czytać?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

@Ojciec Tadeusz
@Mleczarz Probst
Widać że macie bardzo bliskie związki z tymi osobami
nic mi nie wiadomo przynajmniej oficjalnie nikt jeszcze swoich kandydatur nie ogłaszał.
Odezwała się wierchuszka LOŻY SZYDERCÓW.
Który z was podpisał się z nazwiska .Hipokryci.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Do tego już doszło. Że ci „wyznawcy” nawet wstydzą sie podpisać

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Anonim już atakuje ludzi startujących z PiS. Wyznawca Maciaszka

Wyborca
Wyborca
5 lat temu

Do Anonima-i jeszcze”prezes”

nicko
nicko
5 lat temu

Poseł niech lepiej weźmie się za to co potrafi i wroci do korzeni w berecie jest mu twarzowo .

nicko
nicko
5 lat temu

Poseł niech lepiej weźmie się za to co potrafi i wroci do korzeni w berecie jes

Do Matki i babcia
Do Matki i babcia
5 lat temu

Mylisz babcio pojęcia. Re odwierty są robione za publiczne pieniądze, ten niby najważniejszymi z niektórymi tu na tych fotkach którzy go popierali popiera odwierty i inwestycje za 120 mln złotych że prywaciarza.

Dyrektor Impreezy
Dyrektor Impreezy
5 lat temu

Super, za dwa lata JUŻ będzie to nowe ciepło, ale przed wyborami to fotka musi być. Pewno teraz producenci i importerzy walizek się cieszą a mieszkańcy reszty kraju tworzą komitet kolejkowy czekając na tak dystrybuowany prąd i ciepło. Stasia M. oczywiście poprę, ale… też za dwa lata… Śmietankę spijają różnoracy notable, a zapłacimy za wszystko pewnie jak zawsze my – mieszkańcy. Brawa dla ministrów, to nie tylko wyczucie, oni zwyczajnie wiedzą, jakie są szanse powodzenia przedsięwzięcia. Zresztą z niektórymi osobami i wspólnej fotki robić sobie nie warto.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Nie szyłem jej 🙂

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

@Mleczarz Probst
Ale uprząż szyłeś na swój wymiar ?

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Od Mleka jest Kuntz. Ja tylko prowadzę działalność gospodarczą.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Pablo daj sobie spokój z tym od mleka jedno co potrafi to cwaniaczy

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Dobrze sie czujesz?

Pablo
Pablo
5 lat temu

@Mleczarz Probst
Czego nie słyszałeś knowań ,pierwsze zaczęły się natychmiast po wyborach a zresztą ja mam zdanie podobne do @Artek myślisz że jesteś wszechwiedzący i przewidujący
jak będzie- czas pokaże zresztą już raz przegraliście z kretesem…wiele ulic w Kole wygląda jak wygląda czyli źle
i akurat za tę inwestycję brawa dla Pana Maciaszka a osobiście Państwu Radnym podziękujemy przy urnach za uwalenie projektu Rewitalizacji Parków i Zalewu Ruszkowskiego

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Ja jestem mieszkańcem Koła i pierwsze słyszę! Mieszkam w Kole i bede mieszkał do końca życia. Zapytam dziś sąsiadów czy też tak myślą i prosze mi tu nie pisać takich rzeczy! Mieszkańcy? Dobre 🙂

ARTEK
ARTEK
5 lat temu

p.Szafrański nie ma wstydu, za to poparcie co niektórych na górze.Pamiętajmy jednak że z góry się spada.
A mieszkańcy Koła bardzo dobrze wiedzą że to tylko wielka zasługa p.Maciaszka i jemy należą się podziękowania.Wszystko odbyłoby się dużo wcześniej gdyby rada miasta skupiała się na rozwoju miasta , no niestety knucie po kątach zajmuje czas , więc nie nadstawiajcie teraz piersi do medali.WSTYD

Gość
Gość
5 lat temu

Taniec świętego Wita …przed wyborami!!! Nikt nie wspomniał jednak ,że za wszystko tak naprawdę …płacą mieszkańcy Koła ?Za wszystkie fatalne w skutkach decyzje ,a tych było zdecydowanie najwięcej! Byłoby znacznie więcej ,gdyby wielu mądrych Radnych miejskich nie powstrzymało tego …pochodu szaleństwa! Jeśli więc mamy komukolwiek podziękować ,to tylko
Radnym…tym kilku zdrowo myślącym!!!

Gryzli
Gryzli
5 lat temu

Ojców i matek tego sukcesu jest wielu: P.Przybylski, P.Olejniczak,P.Maciaszek, poseł Galemba, Wiceburmistrz Modrzejewska,przewodniczący Szafrański,radni,itd. A prawda jest taka,że nikt z nich sam by nie dał rady.Wszyscy przyczynili się jakoś mniej czy więcej do tego.

wewd
wewd
5 lat temu

@Matka i babcia
Nie zna Pani naszego „szanowni państwo” zawieszonego przez Prokuraturę burmistrza.Ten Pan wcale nie był taki konsekwentny sporo tematów zaczynał i nie kończył.Niemało było też spraw,które kończył,ale nieraz nie przynosiły efektów jakie powinny.Przykładów można mnożyć i są na to dowody.Najłatwiej obciążyć odpowiedzialnością za to radnych,bo zrobiono z nich takiego „chłopca do bicia”. Odwiert geotermalny na Chojnach to dopiero pierwszy mały krok i może byc,że póżniej miasta nie będzie już stać na kolejne odwierty i inwestycje z tym związane,bo nie będzie 100% dofinansowania od Państwa na to wszystko. Wtedy przyjdzie z ofertą prywatny inwestor i okaże sie,że kolska geotermia nie będzie miasta tylko będzie prywatna.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Boję się otworzyć lodówkę czy nie wyskoczy z niej Pan Przewodniczący lub Pani Musiałek …horror.
Dziękuję Panie Burmistrzu Stanisławie.

kolkaa
kolkaa
5 lat temu

Oby te państwowe pieniądze nie poszły na marne, tak głębokiego odwiertu jeszcze w Polsce nie było, jakoś nikt w Polsce się na to nowatorstwo nie rzucił. Jego osoba lubiła takie występy pod publikę. Jeszcze mieliśmy mieć elektryczny autobus, co z tym pomysłem?

nicko
nicko
5 lat temu

A kto to jest w szaliku ? Tak gorąco A gościu się męczy ……………………………hmmmmmmm

Buta
Buta
5 lat temu

Nie swoje zasługi przypisuje ten co widzi do góry nogami gdzie widzi że czarne jest białe a białe jest czarne . Wspomniał tego co mu mieszkanka zarzuciła na spotkaniu w temacie geotermii gdy był i mógł coś zrobić a zapomniał beszczelnie o Burmistrzu Maciaszka który najwięcej dla dobra w/w inwestycji i całego miasta zrobił. Obłudne

Kolanka
Kolanka
5 lat temu

Do matka i babcia
Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.
Dopiero się zaczęło. Do końca jeszcze bardzo długa droga.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Dobrze że Radni wyrazili na to zgodę. Pozdrawiamy bardzo serdecznie Radę Miasta i dziękujemy! Brawo Wy!

Matka i babcia
Matka i babcia
5 lat temu

Panie burmistrzu dziekujemy, gdyby nie Pan nic by nie było prawda? Ktos kiedys coś tam rozpoczął? Jak się zaczyna to się kończy. Tylko i wyłącznie Pana zasługa. Radni? Widzieliśmy na sesjach, podziękujemy przy wyborach.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Panie Przewodniczący Rady lubi Pan przypisywać sobie nie swoje zasługi ???

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526