Wielkopolskie z dziewiętnastoma grantami. Od nas: Grzegorzew i Dąbie!

Autor: kurier-kolski.pl | 31.08.2018

19 gmin województwa wielkopolskiego otrzyma granty na organizację szkoleń z obsługi internetu dla początkujących i zaawansowanych. Z bezpłatnych kursów skorzystają mieszkańcy od 25 roku życia z gmin: Pniewy, Grzegorzew, Wilczyn, Damasławek, Zbąszyń, Wapno, Gniezno, Kuślin, Dąbie, Kostrzyn, Chrzypsko Wielkie, Krajenka, Lipka, Lądek, Rychwał, Tarnówka, Grodziec, Kościan, Komorniki.

 

Program „Ja w internecie”, realizowany przez Fundację Legalna Kultura, jest skierowany do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia) – ma nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu, pokazać, jak internet przydaje się w prowadzeniu własnego biznesu i wzmocnić pozycję na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej. Gminy mogą ubiegać się o granty do 150 tysięcy złotych, w programie nie jest wymagany wkład własny, a dla mieszkańców szkolenia są bezpłatne. Tematy szkoleń dopasowane są do potrzeb mieszkańców. Gminy mogą wybrać co najmniej dwa, spośród siedmiu, tematów: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzenie własnej strony internetowej (bloga), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

Pozostałe gminy Województwa Wielkopolskiego mogą składać wnioski w drugim naborze, który potrwa od 27 sierpnia do 27 września 2018 r. Wszystkie niezbędne dokumenty i szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.jawinternecie.edu.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526