Spełnia się największy koszmar piratów drogowych – ulice Powiatu Kolskiego będą patrolować policjanci na motorach!

Autor: kurier-kolski.pl | 23.08.2018

W końcu! Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej Komendy będą patrolować ulice motocyklami! Jednoślady zostały przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, natomiast kombinezony dla kierujących nimi funkcjonariuszy zakupiło Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Kolski. Teraz piraci drogowi, szczególnie ci jeżdżący dotychczas brawurowo i niebezpiecznie wieczorami po ulicach Koła motorami, przestaną się czuć tak bezkarnie!!!

 

Dwa motocykle marki Honda, na których policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą patrolować ulice powiatu kolskiego, są już na stanie kolskiej jednostki od kilku tygodniu. Jednak w patrol policjanci mogli wyjechać dopiero, gdy zostali wyposażeni w odpowiednie umundurowanie.

Kilka dni temu, 19 sierpnia 2018 r., odbyło się oficjalne przekazanie kombinezonów dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole. Specjalistyczne stroje zostały zakupione przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Kolski. W uroczystości udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Michał Pawlak, Prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Kolski Grzegorz Boła wraz ze skarbnikiem Robertem Jokielem, kapelan kolskiej Policji ks. Józef Wronkiewicz oraz policjanci kolskiej „drogówki”.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kole mł. insp. Artura Foryńskiego pełne umundurowanie motocyklowe dla dwóch policjantów przekazał przewodniczący Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Kolski Grzegorz Boła, który w swoim wystąpieniu podkreślił znakomitą współpracę z kolską Policją. Komendant Powiatowy Policji w Kole podziękował przedstawicielom stowarzyszenia za okazane wsparcie i podkreślił znaczenie współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kolskiego. Następnie kombinezony poświęcił kapelan kolskiej Policji, ks. Józef Wronkiewicz.

Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę na motocyklach to ludzie doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni. Każdy z tych policjantów od kilku lat pełni służbę w komórce ruchu drogowym i doskonale wie jak zachowują się kierujący zarówno samochodami jak i motocyklami, jakie wykroczenia najczęściej popełniają oraz w jakich rejonach baczniejszą uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo osób korzystających z dróg, w tym również pieszych.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

W naszym mieście jest tylu policjantów co w Koninie 🙂 Motocykle dostali, bo był przydział z ministerstwa, a ten inteligent Fraszczyk napisał pod to projekt. Ile nagród zostanie jeszcze wypłaconych za standardowe działania Policji ?! Te motory powinny śmigać na autostradzie, a nie na kilku skrzyżowaniach.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Czy Przewodniczący Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat. to Tatuś tych dwóch Synów co w kolskiej jednostce. dostali omykowo. mundury ???Jezei tak to współpraca z Panem. Toruńskim ukada się rzeczywiście Wzorowo!!!Kapelan. swiec to całe Stowarzyszenie!!!!

gsxr
gsxr
5 lat temu

Te motorki są za słabe chyba że kolega z dyżurki by dosiadł jednego tylko on wie co to znaczy kręcić manete

Gość
Gość
5 lat temu

Na motocyklach, motor to jest w pralce.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Panie Balcerzak niech pan zapyta mieszkańców kolejowej co się dzieje na opałki

czytelnikkk
czytelnikkk
5 lat temu

W końcu!

balcerzak
balcerzak
5 lat temu

Zapraszam p.Policjantow na ul.Dabska , Sienkiewicza ,Poniatowskiego i inne ulice w godzinach wieczornych.Moze uda sie zatrzymac piratow drogowych. Bo panowie policjanci z samochodu to nawet nie zdarza
nie zdarza wysiasc z samochodu.Powodzenia.!!!r

balcerzak
balcerzak
5 lat temu

..

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526