Opustoszała stacja kolejowa w Kole przechodzi modernizację. Wkrótce zostanie wyburzona kładka nad torami!

Autor: kurier-kolski.pl | 19.08.2018

Wstrzymano całkowicie ruch pociągów i uruchomiono autobusową komunikację zastępczą, bo trwają prace budowlane na kolskiej stacji kolejowej PKP w ramach remontu trasy kolejowej Poznań-Warszawa. Zostały już rozebrane stare, kilkudziesięcioletnie perony z brudnej betonowej trylinki, brzydkie, skorodowane barierki, stare, rozlatujące się lampy, a wkrótce z krajobrazu dworcowego zniknie żelbetonowa kładka – przejście nad torami, której problem pokonaniem, szczególnie zimą, zawsze mieli pasażerowie. Zamiast niej zostanie wybudowany podziemny tunel. Co jeszcze będzie robione i kiedy zakończone?

 

Z dniem 15 lipca 2018 roku rozpoczął się kolejny etap projektu przygotowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pn.: „Modernizacja linii kolejowej E-20 na odcinku Warszawa – Poznań – pozostałe roboty – odcinek Sochaczew – Swarzędz”. Po roku funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej pociągi wraciły na tory pomiędzy Wrześnią a Koninem, a wyłączony z ruchu został kolejny odcinek linii: Konin – Kutno. Przerwa w ruchu pociągów na tym odcinku, w tym na stacji Koło, potrwa aż do czerwca 2019 r.

Jak poinformowało nas Biuro Prasowe PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., po pięknie odnowionym zabytkowym dworcu, teraz stacja Koło wkrótce całkowicie zmieni swoje oblicze. Powstaną na niej dwa perony: jeden dwukrawędziowy i jeden jednokrawędziowy o długości 400 m i wysokości 76 cm. Będą zaopatrzone w nową, nowoczesną nawierzchnię, wiaty peronowe, oświetlenie, małą architekturę. Perony zostaną przystosowane do obsługi osób mających trudności z poruszaniem się.

Zlikwidowana zostanie istniejąca kładka nad torami, a w to miejsce zostanie wybudowane przejście podziemne z wyjściami na perony nr 1 i 2 oraz w kierunku ul. Przesmyk. Zakończenie prac zostało zaplanowane na połowę 2019 r. Na stacji będą modernizowane także tory, sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Zakończenie całej modernizacji linii zaplanowane jest na koniec 2020 r.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
web hosting
3 lat temu

Good post. I am going through many of these issues as well..

http://tinyurl.com/
3 lat temu

Hello to every , because I am actually eager of reading
this web site’s post to be updated on a regular basis.
It contains fastidious material.

his g
3 lat temu

Hello There. I found your weblog the usage of msn. This
is a really well written article. I will make sure to bookmark it and come
back to learn more of your helpful info. Thank you for the post.
I will definitely comeback.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526