Mężczyzna włamał się do altany. Policja już go zatrzymała – pijanego na ulicy

Autor: kurier-kolski.pl | 15.08.2018

Włamania do altanek  na ogrodach działkowych to plaga i udręka działkowiczów, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy altany działkowe pozostają bez opieki. Kradzieże są nie tyle kosztowne, co dotkliwe, bo włamywacze robią często wiele zniszczeń. Są też przypadki bezmyślnego demolowania ich dobytku. Sprawców jest bardzo trudno namierzyć. Inaczej było ostatnio, gdy włamywacza widział przypadkowy świadek przestępstwa i podał policjantom jego rysopis. Dzięki temu 52-letni kolanin został zatrzymany na ulicy, a w chwili aresztowania był całkowicie pijany. Jak się później przyznał, włamał się do altany i dokonał kradzieży, bo potrzebował gotówki na alkohol. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

W sobotę, 11 sierpnia br. po godzinie 16:00, oficer dyżurny tutejszej jednostki otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Koła, że ktoś włamał się do jej altany na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Stokrotka” przy ulicy Jana Pawła II w Kole. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że sprawca najprawdopodobniej wszedł do altanki w piątkowe przedpołudnie. Włamywacz wyważył zamek w drzwiach i z domku letniskowego skradł podkaszarkę oraz elektryczny przedłużacz. Pokrzywdzona wartość strat oszacowała na kwotę co najmniej 500 złotych. Niespełna trzy godziny od zgłoszenia, kolscy kryminalni patrolujący ulice Koła zatrzymali mężczyznę, którego wygląd był zbieżny z wyglądem włamywacza opisanego przez świadka zdarzenia. Zatrzymanym okazał się 52-latek, który jest znany policjantom, ponieważ już wcześniej był przez nich notowany.

W chwili ujęcia mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał i wyjaśnił, że działał pod wpływem alkoholu, a kradzieży dokonał, gdyż potrzebował pieniędzy na zakup alkoholu. Za popełnione przestępstwo włamywaczowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Drogi Działkowcu zabezpiecz swoje mienie!

Aby ustrzec się przed kradzieżą, włamaniem a także dewastacją naszych ogrodów działkowych warto odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie. Pamiętajmy o tym, aby:
– drzwi, okna altanki oraz furtkę wyposaż w dobre zamki, rygle i zasuwy,
– nie pozostawiaj na dłużej bez zabezpieczenia narzędzi i innych drobnych przedmiotów, bo to one są najczęściej celem kradzieży,
– w miarę możliwości oznacz wszystkie przedmioty poprzez naniesienie trwałych, umownych znaków ułatwiających identyfikację,
– w przypadku dłuższej nieobecności poproś zaufanego sąsiada – działkowca o opiekę nad Twoją działką; pozostaw mu swój numer telefonu,
– do wszelkich prac na działce, których nie możesz wykonać sam dobieraj ludzi pewnych i sprawdzonych,
– najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą lub włamaniem jest wzajemna pomoc działkowców,
– po zakończeniu sezonu działkowego pamiętaj o zabraniu ze sobą możliwie wszystkich wartościowych przedmiotów,
– widząc włamanie do altanki powiadom Policję, nie wchodź do wnętrza, staraj się nie dotykać żadnych przedmiotów, nie sprzątaj i nie naprawiaj uszkodzeń do czasu przybycia funkcjonariuszy.

Źródło: KPP w Kole
Zdjęcia poglądowe: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526