Kolscy strażacy wrócili ze Szwecji

Autor: kurier-kolski.pl | 11.08.2018

6 sierpnia 2018 r., w poniedziałkowe popołudnie, wrócili do Koła strażacy, którzy przez ponad 2 tygodnie pomagali kolegom po fachu ze Szwecji gasić pożary lasów. Trzej funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Państwowej Straży Pożarnej w Kole, wyposażeni w samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/25, weszli w skład wielkopolskiego modułu do gaszenia pożarów lasów „GFFFV Poznań”. Udział polskich strażaków był odpowiedzią na prośbę o pomoc władz szwedzkich w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Polskich strażaków od samego początku serdecznie przyjęli mieszkańcy Szwecji oraz Polonia.

 

Zadaniem strażaków z Koła było zabezpieczenie rejonu działania, który obejmował 6,5 tys. ha lasu. Podczas całego pobytu pracowali bez dnia przerwy, wymieniając się rotacyjnie, i obronili przez ogniem miejscowość Karbole, z której wcześniej ewakuowano mieszkańców.

Po meldunku o powrocie do bazy złożonym Komendantowi Powiatowemu PSP w Kole bryg. Robertowi Kropidłowskiemu, nastąpiło powitanie i podziękowanie strażakom za ich udział oraz wzorowe wypełnianie zadania jakie zostało im powierzone. W spotkaniu uczestniczył również Z-ca Komendanta bryg. Krzysztof Żurawik i strażacy z kolskiej Komendy.

Opracował: mł. bryg. Jacek Wiśniewski, zdjęcia: KP PSP Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Torent!!!! Nie odstawiaj Kabaretu!!!!!Jak się. chata zapali to trzeba uciekać i czekać na przyjazd. Naszych. Chłopaków!!!!Ta. OSP. jest. tak. potrzebna. jak wrzód na d………Pieniądze. zainwestowane. w tą. Zabawę. powinny być przekazane do PSP!!!!!!

Torent
Torent
5 lat temu

@Maniu5527 Jaki to ma związek z OSP, kiedy moduły i tak są w rezerwie? Więc jakie braki sobie roisz? Jak (nie daj Boże) chata Ci się będzie palić i zjawi się OSP Koło nad Wartą odeślij ich do strażnicy.

Maniu5527
Maniu5527
5 lat temu

BRAWO! I tak trzymać panowie.
PS: I po co komu OSP Koło nad Wartą???
Chłopaki wyjechali na wielką robotę poza granice kraju a i tak kolska straż państwowa dała sobie rade mimo braków. Jeszcze raz wielki szacun!

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Panowie. jesteście. Wielcy. Za Was i wasze działanie nie potrzeba się wstydzić. Na terenie miasta Koła tylko Wy wiecie co to znaczy. Szacunek. dla Munduru. i do czego. zobowiązuje osoby które go noszą. Na Was zawsze. można. liczyć!!!!!!! Pozdrawiam

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526