Dom Pomocy Sióstr Orionistek przy ulicy Blizna w Kole będzie miał nową windę!

Autor: kurier-kolski.pl | 11.08.2018

W dniu 9 sierpnia 2018 roku w siedzibie naszego Starostwa Powiatowego Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg wraz ze Starostą Kolskim Wieńczysławem Oblizajkiem oraz członkiem Zarządu Powiatu Czesławem Markiem podpisali umowę na dofinansowanie zakupu windy do Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia w Kole. O windę dla placówki przez 2 lata zabiegała Dyrektor Domu S. Aniela Krupa. Pisała wcześniej o to nawet do Premier Beaty Szydło. Pomogła jej Wicewojewoda Marlena Maląg (PiS), która przeprosiła, że wszystko trwało dość długo. Ale liczy się efekt.

 

Łączny koszt zakupu windy wyniesie 235 440,00 zł, z tego z budżetu państwa dofinansowanie wyniesie 182 440,00 zł, a ze środków własnych budżetu powiatu dofinansowanie wyniesie 53 000,00 zł. Zakup i montaż urządzenia znacząco usprawni obsługę pensjonariuszy, przystosowując Dom w pełni dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

W wydarzeniu udział wzięli Posłowie na Sejm z ramienia PiS – Witold Czarnecki, Leszek Galemba, Ryszard Bartosik oraz przedstawiciele jednostek pomocy społecznej z terenu powiatu kolskiego.

Po podpisaniu umowy Siostra Dyrektor skomentowała umieszczonymi w Internecie słowami:

-Po długich staraniach udało się zdobyć środki na zakup i montaż windy w Domu Pomocy Społecznej Sióstr Orionistek w Kole. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali mnie w tym czasie, aby doszło do skutku to przedsięwzięcie. Zapewniam o mojej pamięci w modlitwie. Bóg zapłać.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kole, fot. DPS: http://www.dps-orione.domypomocy.pl/

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Ola
Ola
5 lat temu

Co się nie robi gdy przychodzą wybory? Przez 2 lata nie widzieli problemu?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

A nie można by tak z kapitału. Watykanu a te pieniądze przeznaczyć na przystosowanie. budynków. mieszkalnych dla osób. niepełnosprawnych. ?????

mieszkaniec miasta
mieszkaniec miasta
5 lat temu

a nie DPS na Poniatowskiego,

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526