W Powiecie Kolskim powstała Koalicja Obywatelska przeciwko PiS [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 23.07.2018

23 lipca br., w MDK w Kole została podpisana umowa koalicyjna na wybory samorządowe do Powiatu Kolskiego (bez Miasta Koła) w ramach ogólnopolskiego projektu Koalicji Obywatelskiej utworzonego przez dwie partie opozycyjne: PO i Nowoczesną oraz cztery organizacje działające na naszym terenie: Stowarzyszenie KOLANIE, Komitet Obrony Demokracji (KOD), Towarzystwo Samorządowe (TS) oraz Forum Gospodarcze „Aktywne Koło”. Zachęcamy do obejrzenia fragmentów wydarzenia na naszym nagraniu pod spodem.

 

Po rozpoczęciu przez prowadzącego, którym był Andrzej Szurgot, głos zabrali zaproszeni goście. Jako pierwsza głos zabrała – trzymając w ręku książkę o sądach, posłanka Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej, następnie poseł Tomasz Piotr Nowak z PO, oraz były senator PO Ireneusz Niewiarowski z Towarzystwa Samorządowego.

Kolejnym punktem wydarzenia było uroczyste podpisanie umowy Koalicji Obywatelskiej w naszym Powiecie. Z ramienia PO umowę podpisał Przewodniczący Struktur Powiatowych Jarosław Świder, z Nowoczesnej – Przewodniczący Struktur w Powiecie Kolskim Robert Gajda, z Towarzystwa Samorządowego – Prezes Magdalena Fabiniak, ze Stowarzyszenia Kolanie – Wiceprzewodniczący Artur Piechalak, ze Stowarzyszenia Forum Gospodarczego „AKTYWNE KOŁO” – sekretarz Maciej Bakalarczyk, a także przedstawiciel KOD-u Okręgu Konińskiego Piotr Głowacki.

Po krótkich wystąpieniach sygnatariuszy umowy i wspólnym zdjęciu głos zabrali szefowie Wielkopolskich struktur PO Rafał Grupiński oraz Nowoczesnej – Katarzyna Kierzek-Koperska.

Z zapowiedzi osób podpisujących można było dowiedzieć się, że umowa jest otwarta na kolejne podmioty, a celem jest stworzenie realnej przeciwwagi dla zagrożenia, jakim jest przejęcie samorządów przez partię rządzącą, czyli przez PiS.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanin
kolanin
5 lat temu

brawo sympatyk Pisu..Gdzie byliście wszyscy jak Maciaszek Poniżał ludzi zwalniając ich jednym głupim pstryknięciem palca..Nie róbcie wstydu…Oderwali Was z układów min..pana Świdra itp….

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~Ojciec Tadeusz.

Byli prawdopodobnie zajęci pracą zawodową i społeczną do tego stopnia, że umknęło to ich uwadze.:)

Ojciec Tadeusz.
Ojciec Tadeusz.
5 lat temu

Gdzie był Gajda Mazurkiewicz i Świder kiedy w kole były zwolnienia i urzędzie?

Gość
Gość
5 lat temu

jaruś i krzyś…wstyd dla po!
To dzięki wam mamy PiS w Kole!!!
Dla stołków dogadacie się i z samym diabłem!!!

Michał
Michał
5 lat temu

Jarek! Zdradziłeś!

jurand
jurand
5 lat temu

Mzecu czyli Ciplika błąd pisarski

jurand
jurand
5 lat temu

Żenada pan Świder bardzo aktywnie działał że Maciaszek mu szwagra zatrudnił na prezesa Marcu oczywiście to zwolnił Stasiu ale był brawo pan Świder

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~Sympatyk PiSu

Pamiętam, że bezpośrednio przed referendum było tak wiele apeli o pójście na grilla (a pogoda była piękna onego czasu), że prawdopodobnie wymieniani skorzystali i poszli coś skonsumować.
Może była to tylko konsumpcja wcześniejszych zobowiązań?

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
5 lat temu

Proszę aby Pan Gajda i Mazurkiewicz publicznie odpowiedzieli gdzie byli podczas referendum. Dlaczego nie poparli odwołania Maciaszka skoro są wielką opozycja przeciwko PiS.

Gość
Gość
5 lat temu

Tylko nie jaruś i nie krzysiu!

Kobra
Kobra
5 lat temu

No co lemingom się nie podoba?Przecież pól rady miasta jest w towarzystwie samorządowym i zawsze ich chwieliście.Nie mówcie zle o swoich idolach…

Jola
Jola
5 lat temu

Tak nagle ??? gdzie to ustalaliście na MADERZE ??? żenada

Niki
Niki
5 lat temu

Jeśli zjednoczyliście się tylko po to aby obalić PIS już przegraliście co mi dajecie zamianę stołków ? dziękuję
mojego głosu nie macie nie jesteście żadną alternatywą.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Koalicja przeciwko PIS picu picu przytulicie się dla stołków
z każdym ….to pewne prawda ??? nie warto wam ufać-wszystkim bez wyjątku a zwłaszcza to towarzystwo wzajemnej adoracji …

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Panie Maz……..zawiodłeś nie tylko mnie ….

abrakarabra
abrakarabra
5 lat temu

Nie ma na kogo głosować ….żenada

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Jestem zażenowany

Patriota
Patriota
5 lat temu

Pamiętamy i będziemy długo pamiętać waszą bezczynność. Samo PiS zareagowało późno ale zareagował. A gdzie była w Kole opozycja? Piła sobie kawki w gabinecie burmistrza.

Torent
Torent
5 lat temu

Cały program – koalicja przeciw PiS. Już na samym starcie nie jest to dla mnie przemawiające. Oczekiwałem obniżenia podatków, wolności, suwerenności, ochrony mienia. A oni się skupiają, jak wywalić innych od koryta, by dostać się do koryta. I właśnie dzięki takim PiS ma zagwarantowane koryto do końca świata. A jak widzimy PiS rządzi tak samo, jak PO. A ja oczekuje zmian, nie zamian!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Kiedyś osoby prezentujące pewne zachowania nazywano lawirantami.
Określenie -choć pejoratywne- dziś by można użyć wobec bardzo wielu polityków różnych szczebli.
Niestety, zachowania takie niezbyt społecznie akceptowane i krytykowane są u nas jak gdyby w pełni rozumiane.
Z bólem dodam, iż takie postawy przynoszą w naszych czasach najwięcej korzyści.
Dlaczego?
Ponieważ tanieje honor a drożeje cwaniactwo!
Lawiranci są wśród nas!

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
5 lat temu

Pani poseł na spotkaniu z mieszkańcami w MDK mówiła żeby dać rządzić burmistrzowi dać dokończyć kadencje żeby mu nie przeszkadzac. Było to wsparcie dla Maciaszka od nowoczesnej Dlaczego opozycja jaką jest nowoczesna i platforma nie były aktywne kiedy w kole się źle działo? Gdzie byli? My to pamiętamy. To są fakty. A staniem przed sądem wyborów się nie wygra panie Gajda.

FIRE
FIRE
5 lat temu

Wielka szkoda że nikt tam nie zapytał Pana posła Nowaka z PO i innych członków tak zwanej opozycji przeciwko PiS, Pani posłanki Hennig-Kloskiej ,tego pana z KOD i innych tam gdzie oni wszyscy byli gdy w Kole były zwolnienia robione przez włodarza gdzie było ich widać jak były podejmowane głupie decyzje i rozwalany budzet miasta i w końcu co robili jak były jak sami powiedzieli tam ustawiane przetargi ?Teraz obudzili się przed wyborami i dużo krzycza żeby na nich głosować.Wtedy mieszkańcy Koła tłumnie jeździli ze skargami i z inforacjami o tych cudach. Bez efektów.Gdy potrzebowalismy najbardziej waszej pomocy to olaliście nas. Teraz w wyborach oddamy wam tym samym.

Gryzli
Gryzli
5 lat temu

Oj mój drogi Sympatyku,obawiam się,że masz kolego 100, a nawet 200 procent racji.

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
5 lat temu

Panowie w końcu pokazaliście prawdziwe cele waszej pracy „społecznej”. Panu gajdzie proponuję stser6w wyborach na wójta gminy Osiek mały a Panu Mazurkiewiczowi dalsze „bezinteresowne” zbieranie nakrętek. Panowie teraz jesteście przeciwko PiS. A gdzie byliście podczas referendum? Kto pił kawy u Maciaszka w gabinecie? Kto poparł PiS w 2014 i pomógł Maciaszkowi wygrać wybory? Z ramienia jakiej partii są osoby które kierują MDK czy mops?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526