W Borysławicach wybudowali 3 km drogi z pomocą UE dzięki zgodnej współpracy Pani Wójt i radnych Gminy [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 05.07.2018

3 lipca 2018 r. odbył się uroczysty odbiór i poświęcenie drogi gminnej Borysławice Kościelne-Dąbrówka (Gm. Grzegorzew) z udziałem Wójta Bożeny Dominiak, Przewodniczącego Rady Waldemara Banasiaka i radnych gminnych. W uroczystości uczestniczyła liczna grupa mieszkańców z Borysławic wraz z miejscowym sołtysem Wiesławem Kierzkowskim na czele. Przybyli też mieszkańcy okolicznych miejscowości z gmin Kłodawa i Olszówka, którzy również będą korzystać z wybudowanej drogi. Blisko 3 km pięknego asfaltu położono z pieniędzy budżetu Gm. Grzegorzew, z pomocą funduszy unijnych, oraz – jak podkreśliła włodarz gminy – dzięki wyjątkowo dobrej współpracy między nią i radnymi. Pod spodem zdjęcia oraz krótkie nagranie.

Pięknie odnowiony trakt poświecił proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Borysławicach Kościelnych ks. Andrzej Piesik, a zgromadzeni mieszkańcy z radości i wdzięczności za taki dar na 100.lecie niepodległości obdarowali samorządowców koszem słodkości (rozdano je później obecnym na uroczystości dzieciom i dorosłym), a potem zaprosili wszystkich na poczęstunek i okazałego torta w kształcie drogi, z jadącymi po niej samochodami, a nawet znakiem z napisem „Borysławice Kościelne”!

KLIKNIJ NA OBRAZ POD SPODEM BY OBEJRZEĆ NAGRANIE Z UROCZYSTOŚCI:

W uroczystości otwarcia drogi uczestniczyli: Przewodniczący Rady Gminy Grzegorzew Waldemar Banasiak, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rafał Kotkowski oraz Radni Rady Gminy w Grzegorzewie – Janusz Dorabiała, Jarosław Czerczak, Piotr Bednarkiewicz i Marek Lewandowski. Ze strony wykonawcy był obecny szef Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych z Koła Paweł Andrzejczak. Przybył też inspektor nadzoru Marek Rosiński.

 

Przebudowa drogi gminnej Borysławice Kościelne – Dąbrówka nastąpiła w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w wyniku podpisania umowy z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego o przyznaniu pomocy finansowej na to zadanie w kwocie 1.027,696 zł  co stanowi 63,63 % dofinansowania.

Całkowita wartość robót wyniosła aż: 1.612.677,40 zł. W ramach zadania wykonana 2 km 890 m nawierzchni bitumiczne, czyli blisko 3 km pięknego asfaltu zamiast wyboistej drogi, którą gdy się jechało powstawał za pojazdem ogromny tuman kurzu (wiem to z własnego doświadczenia!).

Uroczystość odbyła się tuż obok wyjątkowego i patriotycznego miejsca w Borysławicach Kościelnych – Kopca Kościuszki z wielkim krzyżem na szczycie, a grupa przedstawicieli władz gminy, Rady Gminy Grzegorzew, mieszkańców i wykonawcy oraz ksiądz dokonali otwarcia drogi przecinając biało-czerwoną wstęgę, którą Pani Wójt potem pocięła na mniejsze kawałki, by po wpisaniu na nie daty były pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia.

Wójt Bożena Dominiak, Przewodniczący Rady Waldemar Banasiak i obecni radni Rady Gminy Grzegorzew zgodnie podkreślali, że inwestycja ta nie doszłaby do skutku, gdyby nie wyjątkowo dobra współpraca pomiędzy Panią Wójt a gminnymi radnymi. Jak powiedziała, w rodzinie samorządowej są nieraz spory, bo radni muszą przecież wybrać pomiędzy wieloma ważnymi potrzebami 13 sołectw, ale wspólnie potrafią dojść do konsensusu dla dobra społeczności lokalnej i inwestycje są realizowane po kolei w miarę możliwości finansowych gminy. Jak mówi mądre polskie przysłowie: ZGODA BUDUJE, NIEZGODA RUJNUJE! Brawo!

Okazuje się jednak, że to nie koniec inwestycji drogowych w Borysławicach Kościelnych, bo jak dowiedzieli się mieszkańcy biorący udział w otwarciu drogi, władze gminy i radni zamierzają wybudować niedaleko zabytkowego kościoła plac rekreacyjny dla mieszkańców. Inwestycja o wartości ponad 300.000 zł. w większości jest dofinansowana z funduszy unijnych. Dziś jest rozstrzygnięcie przetargu w tym temacie.

14 czerwca br. Wójt Gminy wspólnie ze Skarbnikiem Gminy Grzegorzew podpisała z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego umowę na realizację zadania pn. „Utworzenie miejsca rekreacji i przebudowa ścieżki Nordic Walking w miejscowości Borysławice Kościelne” (patrz zdjęcia pod spodem).  Inwestycja współfinansowana jest z środków Unii Europejskiej w ramach  Działania 19 „ Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 ”. Gmina Grzegorzew otrzymała dofinansowanie w wysokości 226.460 zł, tj. w wysokości 63,63%. Ogólna wartość zadania – 365.000 zł.

 

FOTOREPORTAŻ Z UROCZYSTOŚCI OTWARCIA DROGI:

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
SEO Link Directory
2 lat temu

I enjoy your put up! Why didn’t I uncover this put up previously? Always keep up the great function!

Add SEO Link
2 lat temu

After study a couple of the blogposts on your site now, and I truly like your style of blogging. I tag it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site also and let me know what you think.

Ekonomia Teoria
2 lat temu

Nie mozna zyc szczesliwie, nie zyjac godnie, moralnie i uczciwie. – Epikur

Gospodarka
2 lat temu

Szata graficzna ok, podoba mi się:) zapraszam do siebie…

Ekonomika
2 lat temu

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga i waleczne serce. Sir. W. Churchill Adaptation by ITI Systems

Ekonomia Pojęcia
2 lat temu

Henri Millon Montherlant wyznawal maksyme, ze Przyjazń miedzy kobietami jest niczym wiecej jak paktem o nieagresji.

Podatek od Nieruchomości

Urodziles sie po to, by wiesc nadzwyczajne zycie, robic nadzwyczajne rzeczy i pomlc nadzwyczajnej liczbie ludzi. – Mike Litman

Szklany Raj
2 lat temu

Kiedy piszesz historie swojego zycia, nie pozwol, aby ktos inny trzymal pilro

Cukrzyca
2 lat temu

Zycie jest wspaniale, nalezy tylko spogladac na nie przez wlasciwe okulary. – Aleksander Dumas

Japonia Portal
2 lat temu

Branie czegos na serio przez dlugi czas utrudnia zycie. – Andre Gide

Ameryka USA
2 lat temu

Ludzie buduja za duzo murow, a za malo mostow. Choduja zbyt duzo knurow, a za malo porostow… Izaac Newton & GreenPeace

www.Filozofia.XMC.pl

Zaczynamy zyc, kiedy przestajemy sie bac zycia. – Dorothy Thompson

Skandynawia
2 lat temu

Prawdziwy przyjaciel wnosi wiecej w nasze szczescie niz tysiac wrogow w nasze nieszczescie. M. von Ebner-Eschenbach.

Pianino MultiLanguage

Spolka to pomyslowy wynalazek, zwykle sklada sie jak kubistyczny obrazek, dla zapewnienia sobie indywidualnych zyskow i unikniecia odpowiedzialnosci, przez co urzad skarbowy ogarnia furia zlosci… 🙂 jAK NIE PLACIC Podatkow ? look this >> Raje Podatkowe Warto!

Metale
Metale
2 lat temu

Kto zycia nie ceni, nie wart go. – Leonardo da Vinci

Ekonom
2 lat temu

Zycie to zagadka, nie trac czasu, bo jej nie rozwiazesz. – Dan Millman

xmc.pl News
3 lat temu

Najwieksza satysfakcja w zyciu jest zrobic cos, o czym ludzie mlwia, ze jest niemozliwe. Walter Bagehot

bnm
bnm
5 lat temu

O WOW. Sukces goni sukces 😉

mieszkaniec miasta
mieszkaniec miasta
5 lat temu

Wszystko pięknie tylko trzeba pamiętać że gminy wiejskie jaką jest Grzegorzew mają większe możliwości (inne programy i więcej) w stosunku do gmin miejskich. Ale faktycznie żeby radni dobrze pracowali i nie byli postrzegani jako „hamulcowi” burmistrz/wójt powinien dobrze przygotowywać uchwały oraz dostatecznie informować radnych o danym projekcie i nie robić nic za plecami i traktować radnych „że muszą bo wniosek złożony” Wyszło to z domem seniora. Szkoda 🙁

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526