Radni Powiatu docenili wyczyn Dariusza Borowiaka oraz przyjęli dotację na zakup ciężkiego samochodu gaśniczego dla PSP

Autor: kurier-kolski.pl | 17.07.2018

12 lipca br. na wniosek Zarządu Powiatu Kolskiego odbyła się XLIX sesja Rady Powiatu Kolskiego. Obrady otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Marek Tomicki, który serdecznie powitał przybyłych na sesję, w tym Dariusza Borowiaka – podopiecznego Polskiego Związku Niewidomych Okręg Wielkopolski Zarząd Powiatowego Koła w Kole, członka 12- osobowej załogi, która w maju opłynęła Przylądek Horn. Następnie Pan Borowiak z rąk Starosty oraz Przewodniczącego Rady otrzymał upominki w postaci specjalistycznej kamizelki ratunkowej oraz torby podróżnej. W międzyczasie obecni na sali mieli okazję obejrzeć pokaz zdjęć z wyprawy Pana Dariusza. Potem zaś przyjęli do budżetu powiatu dotację 750.000 zł pozyskaną na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla kolskich strażaków z PSP.

 

Projekt Zobaczyć Horn to wyprawa dwójki pierwszych Polaków z dysfunkcją wzroku: Dariusza Borowiaka i Justyny Kucińskiej  jako pełnoprawnych członków 12 osobowej załogi. Rejs ten odbył się w dniach 12-24 maja 2018 roku na jachcie Selma Expeditions. Głównym celem było opłynięcie przez osoby niewidome legendarnego Przylądka Horn, który jest żeglarskim Mount Everestem. Dariusz Borowiak od 1987 roku żeglarz jachtowy po utracie wzroku od 2012 roku rozpoczął pływanie po morzach z Fundacją Zobaczyć Morze, która od 2006 roku organizuje rejsy morskie z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Od tego czasu Darek pływał już na wielu mniejszych lub większych jednostkach po różnych morzach. Przygodę z żaglami rozpoczął mając 8 lat przy zakładowym Klubie Żeglarskim przy FMiWŚ KORUND w Kole. Z miastem tym związany był od urodzenia, przez dzieciństwo, edukację i pracę zawodową, obecnie od 10 lat mieszka w Gozdowie, gmina Kościelec. Projekt Zobaczyć Horn zorganizowany został przez Śląski Yacht Club w ramach współpracy z Fundacją Zobaczyć Morze.

Na XLIX sesji radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2018r., którą przedstawił Skarbnik Powiatu Zygmunt Sołtysiak. Jedną z najważniejszych zmian było zwiększenie planu w Komendzie Powiatowej PSP w Kole w kwocie 750 000,00 zł na realizację zadania pn.: „Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Kole”. Środki na ten cel pochodzą z dotacji w ramach Funduszu Wsparcia PSP.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
naan
naan
5 lat temu

Brawo, Darku! Jesteśmy z Ciebie dumni. Jesteśmy dumni z całej Waszej Grupy z Salmy Expedition. <3 Życzymy powodzenia w następnych przedsięwzięciach. Pozdrawiamy z Gubina. <3

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526