Powiatowe obchody Święta Policji w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 22.07.2018

20 lipca 2018 r. odbyły się w Kole Powiatowe Obchody Święta Policji. Kilkudziesięciu policjantów odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe. Policjantom i pracownikom cywilnym wręczono także wyróżnienia. Na uroczystej gali zorganizowanej w Liceum Ogólnokształcącym zebrali się również zaproszeni goście, przedstawiciele samorządu, instytucji i służb mundurowych.

 

Powiatowe Obchody Święta Policji w Kole rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, którą celebrował kapelan kolskich stróżów prawa ks. proboszcz Józef Wronkiewicz. Po wygłoszonej homilii w Liceum Ogólnokształcącym w Kole odbyła się uroczysta gala. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, komendanci miejscy i powiatowi ościennych jednostek, emerytowani policjanci, przedstawiciele służb oraz instytucji współpracujących na co dzień z kolską Policją.

Od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Kole mł. insp. Arturowi Foryńskiemu, rozpoczął uroczystość Naczelnik Wydziału Prewencji tutejszej jednostki kom. Michał Bryl. Po przywitaniu gości i odegraniu hymnu państwowego, nadkom. Violetta Mójta wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Kole wręczyła kilkudziesięciu kolskim funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W bieżącym roku taki awans otrzymało 59 policjantów, w tym 2 w korpusie oficerów młodszych, 21 w korpusie aspirantów, 30 w korpusie podoficerów oraz 6 w korpusie szeregowych. Ponadto przełożeni przyznali wyróżniającym się w służbie policjantom i w pracy pracownikom wyróżnienia w formie pochwały.  Istotnym elementem było również przyznanie Srebrnych Medali Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego dwojgu policjantów, za działalność społeczną oraz pomoc w realizacji zadań statutowych.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście: Radca Prawny Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nadkom. Violetta Mójta reprezentująca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek oraz Wiceburmistrz Miasta Koła Elżbieta Modrzejewska. Wszyscy w swoich przemówieniach składali policjantom i pracownikom Policji serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Nie zabrakło również gratulacji dla awansowanych i wyróżnionych. Na zakończenie głos zabrał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Kole, mł. insp. Artur Foryński, który podziękował wszystkim kolskim policjantom i pracownikom komendy za codzienną służbę i pracę. Słowa uznania skierował również do lokalnych samorządów, instytucji, służb, inspekcji oraz osób wspierających kolską jednostkę na co dzień, bez których – jak określił – tak wysokie osiągnięcia nie byłyby możliwe.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Agatka
Agatka
5 lat temu

Jak ładnie widać Panią Dyrektor z PUP w Kole, to jest babka z klasą. Niejedni by zapłacili ogromne pieniądze, aby mieć taki wizerunek i klasę, jaką ma Pani Mariola. Powodzenia Pani życzę. Pozdrawiam

Dorian
Dorian
5 lat temu

Czy udostępnianie wizerunku twarzy funkcjonariusza bez jego zgody jest zgodne z prawem?Z tego co mówią przepisy to nie..

Anonimowo
5 lat temu

Niezastąpiony PAN Brył Może.być.komendantem może poprowadzić uroczystości.i jeszcze. Cos!!!!!!Panie Forynski.skończył ta.Szopkke…Honorowo.podaj się.do dymisji Tak postępuje. honorowy i.szaanujacy się. Człowiek. Pozdrawiam.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526