Po 20 latach pracy Starosta, Zarząd i Radni Powiatu pożegnali Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Urszulę Polewską [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 02.07.2018

Ostatnia sesja Rady Powiatu Kolskiego była okazją do serdecznego pożegnania odchodzącej na zasłużoną emeryturę Urszuli Polewskiej – wieloletniej Dyrektor PCPR w Kole. Pani Urszula, jak wspominał Starosta Wieńczysław Oblizajek, przyszła do pracy w Kole 20 lat temu z Przedcza, gdzie pracowała w administracji. I jak powiedział – „wybór był trafny – nigdy się na niej nie zawiodłem”. Przez ostatnie lata była również radną Rady Miejskiej w Kole oraz Przewodniczącą Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej. Zawsze elegancka, ubrana w gustowne i wyszukane stroje, zawsze uśmiechnięta i życzliwa, zajmowała się również muzyką i poezją, angażowała się społecznie w wiele przedsięwzięć. Z przyjaciółmi ze Starostwa pożegnała się z piosenką na ustach, do której sama napisała słowa, a jej mąż Jan Polewski muzykę. Było wzruszenie, kwiaty, łzy i mocne uściski. A na koniec był jeszcze jeden muzyczny akcent. Zachęcamy do obejrzenia nagrania.

Oboje, Urszula Polewska z mężem Janem, wystąpili przed radnymi, a na koniec był jeszcze jeden miły akcent, także muzyczny, w wykonaniu Michała Kostrzewy z Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Terenowego Koła w Kole przy ul. Wojciechowskiego, który przyszedł do Starostwa ze swoją mamą oraz z terapeutką i instruktorką Wiolettą Świder. Na sali byli również szefowa Stowarzyszenia Urszula Szurgot oraz kierownik WTZ Damian Sochacki.

Zachęcamy do obejrzenia pożegnania Pani Urszuli pod spodem na naszym krótkim nagraniu.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
jurand
jurand
5 lat temu

Pani radna Urszula Polewska podniosła nawet rękę za udzielenie absolutorium za 2017 Maciaszkowi za wybitne gospodarowanie pieniędzmi miasta 575 tysięcy na odszkodowania dla ludzi .Brawo !!! Tego wyniki już chyba nikt nie pobije. Brawo Pani Urszulo

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

I Janko muzykant. Pozdrawiam Janie

Widz
Widz
5 lat temu

Poprostu cyrk

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Na zdjęciu pod tytułem artykułu P. Polewska wraz ze Starostą Powiatu wyglądają jak biorący ślub państwo (jeszcze w miarę) młodzi.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526