Kolski Szpital wzbogacił się o 45 łóżek elektrycznych z Holandii

Autor: kurier-kolski.pl | 01.07.2018

Dzięki wielkiemu sercu, życzliwości, pomocy i zaangażowaniu Pana Adama Malińskiego, rodaka z naszego powiatu, z Kłodawy, który od lat mieszka pod Poznaniem, oraz Pana Menno Vos, kolski Szpital po raz kolejny wzbogacił się używany sprzęt na swoje potrzeby. W poprzednich latach placówka dzięki kontaktom Pana Adama otrzymała z Niemiec dużą partię łóżek, szafek przyłóżkowych, materacy oraz innych sprzętów. Tym razem przyjechało do Koła 45 elektrycznych łóżek pielęgnacyjnych i materacy z Domu Opieki „De Bleerinck” z Holandii.

 

Warto przypomnieć, że z pomocy Pana Adama Malińskiego korzystał wcześniej nie tylko kolski Szpital, ale również Dom Pomocy Społecznej z ul. Poniatowskiego w Kole oraz kilka innych instytucji opieki społecznej z terenu Powiatu Kolskiego. Sprzęty, które przyjechały wcześniej do naszego powiatu z Niemiec, a teraz z Holandii, są dobrej jakości i posłużą jeszcze długo pacjentom. Łóżka są darem Grupy Opiekuńczej Tangeborgh, a były użytkowane w Domu Opieki „De Bleerinck”.

Z tego Domu Opieki w Holandii przyjechały do kolskiego Szpitala elektryczne łóżka pielęgnacyjne

Dyrektor SP ZOZ w Kole dr n. med. Cezary Chmielecki z wdzięcznością przyjął ten dar, ale w rozmowie z nami zapowiedział, że jego placówka, która ostatnio bardzo dużo inwestuje, w niedalekiej przyszłości wzbogaci się także o własny nowy sprzęt. Dyrektor zamierza zakupić partię nowoczesnych, nowych łóżek dla kolskiego Szpitala.

Foto łóżek poglądowe – archiwum KK

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kobra
Kobra
5 lat temu

@kurier-kolski.pl Widziałem odkażanie łózka po każdym pacjencie w szpitalu,raczej to było pobieżne na mokro.Ale chętnie wypije piwo z kimś ,kto widział odkażanie materaca gąbkowego…

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

W takim kraju żyjemy… Musimy cieszyć się z łóżek z odzysku, które w cywilizowanym kraju jakim jest Holandia poszłyby pod śmietnik

Kobra
Kobra
5 lat temu

Były chociaż odkażane te łózka i materace?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526