Delegacja z Koła gościła w partnerskim mieście Ładyżyn

Autor: kurier-kolski.pl | 06.07.2018

Liczna, gdyż aż 23-osobowa delegacja z Koła udała się z wizytą partnerską do Ładyżyna na Ukrainie. Miasta od lat realizują umowę o współpracy, a obecne spotkanie sprzyjało złożeniu oświadczeń o przedłużeniu ważności porozumienia między wspólnotami terytorialnymi miasta Ładyżyna obwodu Winnickiego Ukrainy i miasta Koła RP. W składzie naszej reprezentacji, poza pracownikami Urzędu Miejskiego, znaleźli się uczniowie – piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy, podobnie jak w ubiegłym roku, zagrali w Międzynarodowym Turnieju im. Pawła Kriwochiży, z udziałem drużyn z Polski, Białorusi i Ukrainy.

Wizyta w zaprzyjaźnionym mieście była niezwykle owocna dla naszych delegatów. Młodzież szkolna spędziła miło kilka dni w partnerskim mieście, nabywając nowych doświadczeń na boisku, integrując się z kolegami z innych państw oraz zwiedzając Ładyżyn i Winnicę. Kolską reprezentację z honorami przyjęły władze miasta, pracownicy tamtejszego urzędu oraz radni, którzy mieli wiele okazji do rozmów, wymiany poglądów i planowania przyszłych kontaktów. Już wiadomo, że ładyżyńska młodzież w sierpniu br. przybędzie na nasz turniej piłkarski, organizowany przez SP nr 2.

Podczas spotkania wypracowane zostało wspólne oświadczenie o przedłużeniu ważności porozumienia między wspólnotami terytorialnymi miasta Ładyżyna obwodu Winnickiego Ukrainy i miasta Koła województwa wielkopolskiego RP o stosunkach partnerskich i współpracy. Porozumienie podpisał mer Ładyżyna Walerij Kołomiejcew i już podpisała z-ca burmistrza miasta Koła Elżbieta Modrzejewska. Dokument zawiera stwierdzenie: „uwzględniając pozytywne rezultaty obowiązującego porozumienia, dążąc w dalszym ciągu do rozwoju współpracy w różnych dziedzinach, przyjaznych wzajemnych stosunków między wspólnotami (.) [burmistrzowie] oświadczają o przedłużeniu ważności porozumienia między wspólnotami terytorialnymi (.) o stosunkach partnerskich i współpracy na następne 5 lat w okresie od 18.06.2018 do 18.06 2023 r.”

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
best web hosting 2020

WOW just what I was looking for. Came here by searching for
web host

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526