Wkrótce nawiedzenie kolskich parafii przez św. Michała Archanioła w kopii cudownej figury z Gargano (Włochy)

Autor: kurier-kolski.pl | 25.06.2018

Michał Archanioł na nowo zdobywa Polskę i serca Polaków! Przybywa do Polski z najstarszego sanktuarium św. Michała Archanioła, z włoskiego Monte Sant’ Angelo na Górze Gargano. Gdziekolwiek pojawi w znaku figury, tłumy ludzi modlą się i proszą o jego pomoc w walce ze złem. W dniach od 29 czerwca do 3 lipca wszystkie kolskie parafie oraz świątynię klasztorną OO. Bernardynów nawiedzi kopia tej cudownej figury. Wierni z naszego miasta już dziś przygotowują się do szczególnej wizyty. Figura jest niezwykle piękna i słynąca cudami, a przewożona jest z parafii do parafii w specjalnym samochodzie-kaplicy przez kapłanów ze Zgromadzenia Michalitów.

 

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej www.michalici.pl: Św. Michał Archanioł, najważniejszy spośród aniołów, obdarzony jest przez Boga szczególnym zaufaniem. Jest uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Jego imię znaczy „Któż jak Bóg”. W Apokalipsie św. Jana Archanioł pojawia się na niebie i walczy ze smokiem.

Najważniejsze owoce peregrynacji są niewidoczne dla oczu, bo dokonują się w sercach. A co widać na zewnątrz? W czasie nawiedzenia kościoły wypełnione są wiernymi od rana do wieczora, długie kolejki do spowiedzi ustawiają się przy konfesjonałach, a dzieci i młodzież cierpliwie czeka, by choć na chwile zbliżyć się do świętej figury. W czasie nawiedzenia wielu ludzi przyjmuje szkaplerz św. Michała Archanioła, aby z jego szczególną pomocą uzyskać łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędnymi i fałszywymi naukami, wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskanie odpustów.

W czasie nawiedzenia wielu ludzi przyjmuje szkaplerz św. Michała Archanioła. Dlaczego się na to decydują? – To taka namacalna oznaka, że św. Michał czuwa nade mną i potwierdzenie mojego kultu – mówią niektórzy. Są też tacy, którzy go przyjmują, by wyprosić łaskę nawrócenia kogoś bliskiego. A inni szkaplerz przyjmują, by wyprosić sobie łaskę świątobliwej śmierci. – Wierzę, że św. Michał pomoże mi zmierzyć się z tym co najważniejsze, nawet z godziną mojego odejścia ze świata – powiada uczestnik anielskiej peregrynacji.

Szkaplerz powstał już w XIX w. przy kościele św. Eustachego w Rzymie i przynależał do Bractwa
św. Michała Archanioła. Nie miał formy czworokątnej, ale tworzył mały puklerz. Jeden płatek szkaplerza był wtedy koloru niebieskiego, a drugi czarnego. Na nim znajdował się wizerunek św. Michała Archanioła zabijającego smoka. Ostatnio michalici odnowili ten szkaplerz. Księża mówią o nim, że to taka „kamizelka diabloodporna”. Szatan chciałby nas oddalić od Boga i nie odpoczywa tylko intensywnie działa, dlatego warto przyzywać opieki św. Michała Archanioła. Jednak szkaplerza nikt nie może traktować jak amuletu. Po prostu jest to znak zewnętrzny oddania się pod opiekę Pogromcy złego ducha. Dlatego ci, którzy przyjmą szkaplerz, zobowiązują się odmawiać codziennie egzorcyzm prosty papieża Leona XIII, czyli modlitwę: „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną…”. Przyjmujące szkaplerz osoby są także wezwane do służby Chrystusowi i Kościołowi oraz częstego korzystanie z sakramentu pojednania. Szkaplerz można zastąpić medalikiem, który też ma formę puklerza i taką samą wartość duchową.

****************************************************************************

Już od środy, 20 czerwca, wierni z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej rozpoczęli swoje przygotowania do przyjęcia cudownej figury nowenną do świętego Michała Archanioła, którą odprawiają po Mszy świętej popołudniowej. A dziś, w niedzielę 24 czerwca przeżywają tzw. „Niedzielę Anielską”, która jest bezpośrednim duchowym przygotowaniem do nawiedzenia.Właśnie tę wspólnotę kolskich Katolików kopia figury nawiedzi najwcześniej, bo już 29 czerwca. Pod spodem podajemy za Parafią program nawiedzenia:

Piątek, 29 czerwca 2018

17.30 – Nabożeństwo oczekiwania i procesja do kościoła.

18.00 – Powitanie św. Michała Archanioła i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

21.00 – Apel ze świętym Michałem Archaniołem z wieczornym rozważaniem na zakończenie dnia.

 

Sobota, 30 czerwca 2018

7.00 – Msza św. z homilią o aniołach.

8.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.

9.00 – Msza św. dla chorych i starszych z indywidualnym błogosławieństwem i modlitwą z nałożeniem rąk.

10.30-13.00 – Czas osobistej modlitwy.

13.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi i zakończenie nawiedzenia.

W czasie nawiedzenia możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz nabycia anielskich pamiątek.

 

Po pożegnaniu w Parafii na ul. Blizna figura przejedzie do kolejnej kolskiej Parafii św. Bogumiła na os. Płaszczyzna. Pod spodem podajemy planowany program nawiedzenia:

Sobota, 30 czerwca 2018

16.30 – Nabożeństwo oczekiwania i powitanie św. Michała Archanioła.

17.00 – Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała św. Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

18.30 – Msza św. z homilią o aniołach.

21.00 – Apel Jasnogórski ze świętym Michałem Archaniołem z wieczornym rozważaniem na zakończenie dnia.

Niedziela, 1 lipca 2018

8.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

9.30 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

11.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

12.30 – Msza św. z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi i zakończenie nawiedzenia

16.30 – Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

17.00 – Msza św. i pożegnanie Figury św. Michała Archanioła.

W niedzielę na każdej Mszy św. błogosławieństwo rodzin. W czasie nawiedzenia możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz nabycia anielskich pamiątek.

*************************

Z Płaszczyzny figura przejedzie z kolei do kolskiej Fary, a więc Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. W niedzielę (24 czerwca) w tej prastarej świątyni gościł ks. Rafał Szwajca ze Zgromadzenia Księży Michalitów. Zakonnik podczas wszystkich Mszy św. głosił Słowo Boże, które przygotowywało wiernych do peregrynacji figury św. Michała Archanioła z góry Gargano. Gość zapoznał wiernych z pieśniami ku czci Wodza Niebieskich Zastępów oraz prowadził modlitwę Koronką do św. Michała Archanioła. Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w w Farze rozpocznie się w niedzielę (1 lipca) o 17.30 nabożeństwem oczekiwania i powitaniem przed gmachem Ratusza – i potrwa do poniedziałku (2 lipca).

Program nawiedzenia jest następujący: – w niedzielę (1 lipca) o 17.30 – nabożeństwo oczekiwania przed Ratuszem Miejskim, procesja z figurą św. Michała do kościoła i powitanie, – 18.00 – uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia, – 20.00 – modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem, – 21.00 – wieczór ze św. Michałem w godzinie Apelu Jasnogórskiego. – w poniedziałek (2 lipca) o 7.00 – Msza św. z nauką o Aniołach, – 10.00 – koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich, – 10.30 – Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych i zawierzeniem chorych św. Michałowi, – 15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, – 16.30 Msza św. pożegnalna z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi i procesja z figurą do kościoła ojców bernardynów.

W świątyni Ojców Bernardynów figura spędzi noc, a jej pożegnanie nastąpi 3 lipca, gdy św. Michał Archanioł opuści nasze miasto w swojej pielgrzymce po polskich parafiach. Programy nawiedzenia figury w Klasztorze podamy już wkrótce.

Źródło: Parafie Rzymskokatolickie w Kole,  OO. Bernardyni w Kole oraz www.michalici.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Jane
Jane
5 lat temu

Ada jesteś the best!

Ada
Ada
5 lat temu

@Atheist ty wierzysz że pochodzisz od małpy i w trakcie ewolucji powstał taki prymitywny dupek jak ty !

Atheist
Atheist
5 lat temu

Czyli wierzysz w nieistniejące byty jak krasnoludki

Ada
Ada
5 lat temu

Ja wierzę w Boga ale nie w kościoły .

ja
ja
5 lat temu

XXI wiek…. żal.pl

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Bantustan w środku Europy!!!!! r a t u n k u !!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

To jest twoja sprawa mnie to nie obchodzi.

hahahaha
hahahaha
5 lat temu

Jeszcze ludzie wierzą w bajki 😀
Widać że czarna mafia jeszcze trzyma się dobrze, i wbija do głowy zabobony – za około 100 lat z 90% społeczeństwa nie będzie wierzyła w tę bajki itd.
Nie chodzę do kościoła,
Nie daję na tackę,
Nie wspieram pedofilii w kościele!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526