Wakacje 2018 – co, gdzie, kiedy w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 23.06.2018

Półkolonie i zajęcia rekreacyjno-sportowe, seanse kinowe i konkursy czekają na dzieci i młodzież chcące aktywnie spędzić wakacje 2018 w Kole. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wakacji w mieście przygotowaną przez placówki i instytucje samorządowe.

 

MIEJSKI DOM KULTURY W KOLE:

 1. 25 czerwiec – 6 lipcazajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez instruktorów MDK. Poza zajęciami otwartymi dzieci i młodzież będzie mogła skorzystać z oferty kina.
 2. Półkolonie „Kwitnące Wakacje” w dniach od 9 lipca – 20 lipca. Szczegółowy program półkolonii oraz harmonogram zajęć instruktorskich zostanie opublikowany na stronie internetowej www.mdk.kolo.pl oraz na stronach portali miejskich.

MUZEUM TECHNIK CERAMICZNYCH W KOLE:

 1. Bezpłatne półkolonie „Lato w Muzeum” dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Koła wraz z zajęciami edukacyjnymi oraz wycieczkami do muzeów i miejsc pamięci narodowej połączonymi z lekcjami muzealnymi w  Muzeum – Zamek w Oporowie, Muzeum w Łęczycy oraz oddziale Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi i w Kwiatkówku.
 2. Zwiedzanie w siedzibie muzeum przy ul. Kajki 44 nowej wystawy kolskiej ceramiki zatytułowanej ” W kuchni babci”.
 3. Zwiedzanie stałej wystawy kolskiej ceramiki – Fajans kolski: formy, dekoracje, techniki zdobnicze im. Cz. Freudereicha wraz ze zwiedzaniem wieży ratusza m. in. podczas Dni Otwartej Wieży w pierwsze niedziele miesiąca: 1 lipca, 5 sierpnia i 2 września.
 4. Wycieczki do miejsc związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości m.in. do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi wraz ze zwiedzaniem wystawy „Drogi do Niepodległej 1791 – 1921”.

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W KOLE:

 1. Od 1 lipca zostaną wydłużone godziny otwarcia orlików. Orlik przy ul. Dąbrowskiego 9 będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godz. 12:00 – 22:00. Kompleks Boisk „ORLIK” przy ul. Sportowej 12 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 22:00, sobota – niedziela 10:00 – 18:00.
 2. Promocja dla dzieci i młodzieży, wynajęcie boisk, hali i kortów przy ul. Szkolnej 2B za 1,00 zł.
 3. Cykl turniejów w grach zespołowych oraz indywidualnych (informacje zostaną podane na plakatach).

MIEJSKI OŚRODEK PROFILAKTYKI I POMOCY RODZINIE W KOLE:

 1. Od 2 lipca  do 31 lipca – zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Dąbskiej 40 (zajęcia profilaktyczne, sportowe, artystyczne).
 2. Od 9 lipca do 13 lipca – akcja „Uliczni Pedagodzy”  – boisko sportowe MOPiPR przy ul. Dąbskiej 40 (gry, zabawy, animacje dla dzieci i młodzieży).
 3. Od 1 sierpnia do 3 sierpnia  –  akcja „Uliczni Pedagodzy”  plac przy ul. Nowy Rynek (gry, zabawy, animacje dla dzieci i młodzieży).
 4. Od 6 sierpnia do 14 sierpnia – zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Świetlica socjoterapeutyczna ul. Dąbska 40 ( zajęcia profilaktyczne, sportowe, artystyczne).
 5. Od 16 sierpnia do 31 sierpnia – zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Świetlica socjoterapeutyczna ul. Wyszyńskiego 14a (zajęcia profilaktyczne, sportowe, artystyczne).
 6. 23 sierpnia – noc profilaktyczna dla podopiecznych świetlic prowadzonych przez MOPiPR – świetlica socjoterapeutyczna „BAZA” ul. Wyszyńskiego 14a.
 7. 28 sierpnia – piknik rodzinny dla podopiecznych ośrodka – boisko sportowe MOPiPR przy ul. Dąbskiej 40.

POWIATOWA I MIEJSKA BIBILIOTEKA PUBLICZNA W KOLE:

 1. Filia dla Dzieci, ul. Kolejowa 19 – każdy poniedziałek, wtorek, środa lipca w godzinach 11:00 – 13:00 „Wakacje z Doktorem Proktorem i proszkiem pierdzioszkiem” w programie: głośne czytanie, gry i zabawy czytelnicze, zajęcia manualne, zabawy ruchowe m.in. chustą KLANZY. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat.
 2. Filia nr 3, ul. Wojciechowskiego 30 – każdy wtorek i piątek lipca w godzinach 11:00 – 13:00 „Wakacje w Bibliotece” w programie: głośne czytanie, gry i zabawy dydaktyczne, zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7 – 9 lat.

PŁYWALNIA MIEJSKA W KOLE:

 1. W miesiącu lipcu oraz sierpniu bilety promocyjne dla uczniów kolskich szkół.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526