Uroczyste powołanie szefów kolskiej Policji w Ratuszu miejskim [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 12.06.2018

W poniedziałek, 11 czerwca br., w sali obrad kolskiego Ratusza odbyła się uroczystość związana z powołaniem na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kole mł. insp. Artura Foryńskiego oraz powierzenia obowiązków I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kole podinsp. Jackowi Brzęckiemu. Rozkazy personalne wręczył Komendant Wojewódzki Policji insp. Piotr Mąka. Nowo powołani szefowie kolskiej jednostki przyjęli gratulacje od swoich podwładnych, kolegów, samorządowców i duchowieństwa, w tym m.in. od: posła Leszka Galemby, Wicestarosty Kolskiego Marka Banaszewskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole Artura Szafrańskiego.

 

W ceremonii uczestniczyli, m.in.  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, Komendant Powiatowy Policji w Turku, mł. insp. Michał Grzelak, I Zastępca Komendanta Powiatowego Turku, mł. insp. Roman Ciesielczyk, Wicestarosta Kolski Marek Banaszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański, Zastępca Burmistrza Miasta Koła Elżbieta Modrzejewska, Kapelan Kolskiej Policji ks. Józef Wronkiewicz oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Kole.

KLIKNIJ POD SPODEM NA OBRAZEK BY OBEJRZEĆ NAGRANIE WIDEO:

Uroczystą zbiórkę rozpoczął meldunek złożony Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu przez Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole kom. Michała Bryla. W dalszej części spotkania Z-ca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nadkom. Tomasz Winiarski odczytał rozkazy personalne o powołaniu mł. insp. Artura Foryńskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kole oraz powierzeniu obowiązków I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kole podinsp. Jackowi Brzęckiemu. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu osobiście wręczył rozkazy nowym szefom kolskiej jednostki.

Mł. insp. Artur Foryński (na zdjęciu niżej) z Policją związany jest od 1994 roku. Służbę rozpoczął w pionie prewencji. Następnie powierzano mu kolejne stanowiska: Specjalisty w referacie dw. z przestępczością gospodarczą, Kierownika Posterunku Policji w Tuliszkowie, Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Turku, Eksperta Zespołu ds. Ochrony Informacji Niejawnych, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku. Kolejnym etapem kariery było powołanie w 2015 roku na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kole, gdzie nadzorował pion prewencji i ruchu drogowego.

Obejmujący stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Jacek Brzęcki (na zdjęciu niżej) w szeregi Policji wstąpił 24 lata temu. Jest doświadczonym oficerem, który od początku nierozerwalnie związany był z pionem kryminalnym. Służył w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendzie Głównej Policji. Ostatnie 3 lata zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Na koniec uroczystości zaproszeni goście oraz podwładni złożyli gratulacje nowym Komendantom. Szef wielkopolskiej Policji insp. Piotr Mąka dodał, że wzorowy przebieg dotychczasowej pracy pełnionej przez mł. insp. Artura Foryńskiego na stanowisku p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kole, utwierdził go w podjęciu decyzji o jego mianowaniu na obecne stanowisko. W podobnym duchu wypowiedział się o podinsp. Jacku Brzęckim, który został oceniony jako spełniający wszelkie kryteria do pełnienia funkcji I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Kole podkreślił, iż dołoży wszelkich starań, aby utrzymać wysoki poziom dotychczasowej pracy jednostki oraz dyscypliny służbowej wśród policjantów. Natomiast jego nowo powołany zastępca powierzenie mu nowych obowiązków określił jako zaszczyt oraz wyzwanie, którym zapewnił sprostać.

Mianowani podziękowali za złożone gratulacje oraz słowa uznania jakie zostały do nich skierowane.

Źródło informacji: KPP w Kole
Foto i wideo: kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
5 lat temu

Panie Forynski!!!!Melin w mieście coraz więcej Rekordy bije Garncarsks33 BrKdyscypliny wśród podwładnych brak elementarnej wiedzy. Adekwatnie doPansmich osiągnięć stołek Posterunkowego wystarczy Szacunek dla Posterunkowych W kolskiej jednostce najwięcej do powiedzenia maja pracownicy cywilni na każdy temat Oto Jednostka Wzorowego Komendanta. Boże chroń Mieszkańców bo nie ma kto !!!?!!

obituary
obituary
5 lat temu

Znowu Galemba na zdjęciach ???? Kiedy on jest w sejmie i łatwi i łatwi dobrobyt mieszkańcom powiatu kolskiego ???

obituary
obituary
5 lat temu

A dlaczego w Ratuszu , nie mają swojego budynku Starostwa Powiatowego -?? brak kasy na zorganizowanie takiej super uroczystości ???? Następny spadochroniarz?? Nie ma ludzi z Koła pracujących w KPP ??

Anonimowo
5 lat temu

Panie Brył!!!!Tak PAN się starał tak PAN pracował. nawet na granicy Prawa a stołek Komendanta.Uciekł?!!!!!!Wstąpi PAN do Gangu może wtedy i wojewódzka Ryczka będzie!!! Pani Burmistrz dość szastania pieniędzmi Mieszkańców!!!!!,Radiowozy. Kwiatki Bratki./Tabotety. azapomogi dla.Mieszogi dla Mieszkańców gdzie????W Komendzie?????

Anonimowo
5 lat temu

Tylu funkcjonariuszy na kilkanaście tysięcy mieszkańców ?? Jak któryś popełni niedopelnienie albo przekroczenie uprawnień to od razu pacyfikacja przy udziale jednostek zewnętrznych. Picie sobie piwko i zajadajcie knedle, a tymczasem w Kole rozrośnie się ta ubecka diaspora. Tylko czy to przysporzy dodatkowych miejsc pracy ??!

Anonimowo
5 lat temu

Kolski kabaret mundurowy trwa. Czym wykazał się PAN Forymski za minione prawie piec lat w dokonaniach kolskiej jednostki ? Jest więcej melin wzrosła w Jednostce korupcja A jak tam układy z Panem W…… z.Garncarskiej 33 tez awansowały ????

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526