Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy za wybitne osiągnięcia sportowe w 100-lecie niepodległości dla kolskich korfballistów

Autor: kurier-kolski.pl | 11.06.2018

W sobotę, 9 czerwca 2018 r., rozegrany został na kolskiej hali MOSiR turniej finałowy o Puchar Polskiego Związku Korfballu w kategoriach junior młodszy i junior starszy. Kolanie pewnie wygrali obie kategorie wiekowe i zostali niekwestionowanymi zwycięzcami zmagań. Na zakończenie imprezy zawodników i trenera kolskiego zespołu czekała bardzo miła niespodzianka. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Leszek Galemba wręczył klubowi Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za wybitne osiągnięcia sportowe w 100-lecie odzyskania niepodległości. To już kolejne ostatnio, wyjątkowe i najwyższe uhonorowanie całokształtu pracy i ogromnych osiągnięć kolskich korfballistów i ich trenera. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem krótkiego nagrania wideo z turnieju i wręczenia pucharu Prezydenta RP.

 

Korfballiści Maratończyka przyzwyczaili nas w tym sezonie do zwycięstw we wszystkich rozgrywanych turniejach. Jak przystało na najlepszy krajowy klub młodzieżowy nie zawiedli. Kolanie pewnie wygrali obie kategorie wiekowe. Szczególnie skutecznie zagrali juniorzy starsi kolskiego klubu, którzy w obu spotkaniach rzucili swoim rywalom po ponad dwadzieścia koszy nie tracąc żadnego.

Wyniki spotkań turniejowych i tabela końcowa:
Kategoria junior młodszy:
Maratończyk Koło : UKS Wesoła Szkoła – 25:1
Maratończyk Koło : Urszulanki Wrocław – 25:1
Maratończyk Koło : Cirkus Konstancin – 12:2
Cirkus Konstancin : UKS Wesoła Szkoła – 9:4
Cirkus Konstancin : Urszulanki Wrocław – 12:2
UKS Wesoła Szkoła : Urszulanki Wrocław – 8:3

Kolejność:
1. Maratończyk Koło
2. Cirkus Konstancin
3. UKS Wesoła Szkoła
4. Urszulanki Wrocław

Kategoria junior starszy:
Maratończyk Koło : Urszulanki Wrocław – 22:0
Maratończyk Koło : UKS EuCO 87 Legnica – 26:0
UKS EuCO Legnica : Urszulanki Wrocław – 10:3

Kolejność:
1. Maratończyk Koło
2. UKS EuCO Legnica
3. Urszulanki Wrocław

Skład juniorów młodszych: Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Aleksandra Nowicka, Patrycja Klepczarek, Wiktoria Pietrzak, Wiktoria Kołodziejek, Karolina Czynszak, Klaudiusz Śniegowski, Szymon Chodosz, Hubert Szkudlarek, Łukasz Kunicki, Krzysztof Szkudlarek, Hubert Szczeciński, Szymon Górniak.

Skład juniorów starszych: Nadia Nowakowska, Sandra Radwańska, Natalia Nowicka, Martyna Płoszka, Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Adam Łaszkiewicz, Dominki Kowalski, Jan Nitecki, Konrad Urbański, Konrad Popowski, Krystian Byczkowski.

Na zakończenie turnieju zawodników i trenera kolskiego zespołu czekała miła niespodzianka. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Leszek Galemba wręczył klubowi UKS Maratończyk Koło Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia sportowe w 100-lecie odzyskania niepodległości. W uroczystości uczestniczył Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański oraz dyrektor KHBC Grzegorz Fiałkowski, którzy wspólnie z parlamentarzystą wręczali drużynom biorącym w turnieju puchary i dyplomy.

– Wygrane w obu kategoriach wiekowy w dzisiejszym Turnieju O Puchar Polskiego Związku Korfballu bardzo nas cieszą. Są one ukoronowaniem całego udanego sezonu, w czasie którego wygraliśmy wszystko co się dało wygrać w kategoriach młodzieżowych. Oczywiście jesteśmy w klubie bardzo dumni, że znaleźliśmy się w gronie nielicznych klubów sportowych z całej Polski, które zostały uhonorowane Pucharem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia sportowe. Jest to wyróżnienie dla wszystkich pokoleń zawodników Maratończyka, bo klub działa od roku 1996. Dziękuję zawodnikom za ich zaangażowanie, rodzicom za pomoc i wsparcie a wszystkim przyjaciołom klubu za doping w czasie rozgrywek – powiedział trener kolskich korfballistów Waldemar Pietrzak.

Źródło: UKS Maratończyk Koło
Foto i wideo: kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
profilbild bei lovoo ändern

lovoo bots free credits lovoo http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder sign up , what is tinder
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
3 lat temu

tider , browse tinder for free
tider

Javiereralm
3 lat temu

tinder app , tinder dating app
tinder login

Myronevita
3 lat temu

online free dating service
free dating near you

cialis generic date
3 lat temu

hello guos 9128738513

Retro
Retro
5 lat temu

Tych panów trzeba pogonić w kolejnych wyborach…

Gość
Gość
5 lat temu

Nie można juz na nich patrzeć ,za chwilę wyskocza nam z lodówki.
A jakie sztuczne miny!

Gość
Gość
5 lat temu

Żenujące!!!
Galęba, Fiałkowski, Szafrański…
Uwaga!
Zbliżają się wybory…!!!

Gość
Gość
5 lat temu

Młodziez fajna ale Ci Politycy ?!

Wszędzie sie wepchną !

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526