Przegląd Orkiestr Dętych w Kole niemal zamienił się w … „konkurs miss mokrego podkoszulka”!!! Nawałnica przerwała występy w Parku Moniuszki [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 03.06.2018

Dzisiejszy XX Jubileuszowy Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych (3 czerwca br.) miał zdecydowanie nietypowy przebieg. W szranki stanęło 7 orkiestr z terenu całego Powiatu Kolskiego, ale ich występ w połowie został brutalnie przerwany przez nagłą nawałnicę, która przeszła przez Koło. Wpierw spadły strugi deszczu, które później zamieniły się w duże kulki gradowe. Pierzchła licznie zgromadzona w Parku Moniuszki publiczność, a muzycy zmuszeni byli ukryć się na scenie i w pobliskiej drewnianej altanie. Niewiele osób wyszło z tego suchych. Część uczestników mimo takiej sytuacji śmiała się i żartowała, że z przeglądu orkiestr zrobił się … konkurs miss mokrego podkoszulka. Jednak po deszczu wyjrzało słońce i imprezę kontynuowano, choć nie wyłoniono zwycięzcy. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem bogatej galerii zdjęć oraz nagrania wideo, w tym momentu nadejścia nawałnicy z burzą gradową. Takie nagranie zobaczysz TYLKO U NAS!!!

 

Organizatorem Przeglądu był Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, Zastępca Burmistrza Miasta Koła Elżbieta Modrzejewska oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Wśród gości byli widoczni m.in. samorządowcy i wójtowie gmin wiejskich (w tym Wójt Dariusz Ostrowski z Kościelca oraz Marek Górczewski z Osieka Małego), Wicestarosta Kolski Marek Banaszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański czy Komendant Powiatowy PSP Robert Kropidłowski.

Imprezę rozpoczęto przemarszem poszczególnych orkiestr główną aleją Parku Moniuszki, a potem wspólnym odegraniem utworów patriotycznych w związku z tegorocznym 100.leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, które w naszym powiecie odbywa się pod hasłem „Powiat Kolski dla Niepodległej”.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział aż 7 orkiestr dętych z naszego rejonu: Orkiestra Dęta OSP Osiek Wielki, Gminna Orkiestra Dęta w Kościelcu, Orkiestra Dęta OSP z Koła, Górnicza Orkiestra Dęta „Solanie” z Kłodawy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dąbia, Orkiestra Dęta OSP Dęby Szlacheckie oraz Orkiestra Dęta OSP z Wrzącej Wielkiej.

Nasza kamera zarejestrowała występ pierwszych trzech orkiestr oraz mały fragment występu orkiestry z Kłodawy, podczas którego nastąpiło nagłe załamanie pogody. Wpierw dało się słyszeć kilka potężnych grzmotów, a wraz za nimi Park im. Stanisława Moniuszki został zalany rzęsistymi strugami deszczu, który potem przerodził się w grad. Część osób pierzchła w popłochu, a Jury przeglądu wraz ze Starostą Wieńczysławem Oblizajkiem schroniło się na scenie, bo parasole nie wytrzymywały naporu wody i łamały się. Orkiestra „Solanie” mimo takiej niespodzianki nie straciła animuszu i humoru, i nawet w strugach deszczu jeszcze zagrała jeden utwór dla pokrzepienia serc i rozładowania burzowej atmosfery.

Po około 20.minutach ulewa odpuściła i pomimo, że z widzów nie został prawie nikt, postanowiono dokończyć Przegląd. Na scenie wystąpiły jeszcze orkiestry z Dąbia i Wrzącej Wielkiej. Niestety, muzycy z Dębów nie pojawili się już, więc Jury postanowiło, że konkurs pozostanie na tę chwilę nierozstrzygnięty, a zwycięska orkiestra zostanie wyłoniona przy innej okazji.

Zachęcamy do obejrzenia wyżej filmu z Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych. Tylko na naszym portalu zobaczycie nagranie Orkiestry „Solanie” oraz nagłe załamanie pogody i burzę gradową!!!

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Jamesjuify
Jamesjuify
4 lat temu

https://bjdkgfsfhidhgvudbfjeguehfwhsfug.com
Mkfdkfjwsldjeifgheifnkehgjr
vndkfhsjfodkfc;sjgjdgokrpgkrp
bndljgoedghoekfpegorig
fihfowhfiehfoejogtjrir
Yndkfvhdjkfhke nkfnslkfn klfnklf
Oljgvkdfkndjvbgdjffsjdnkjdhf

Nkfhofjeojfoegoero ogeoegfeougeihigoohge igjeigheiogheiogheih giehdgoiehifoehgioheighe hfioeehfieohgeiodgnei hioehgioehfdkhgioehgi eodghioedhgieghiehgeuo
Nihdigheifjojfieui iihfishfiwsfhiwhfowhfh hfsdfhkdcndjkfhe klchsiofhwifhdvjdnj hkfhsfhifheuhguegheflkhe
Yfhsfheifhei hfhdfiehfiejfk fjeogjeogj ojgoedjodjvsclksfhszghLhekjb; ;dh jdjvndkjdfjsofjsofjosjfi fojsjdoskfsjfodgjdsghoi sdjfpfgspegjsodjvdhvgisd
Mfjefjojgidhvshg ihidhgiodhgirhgir hioihgdioghrigrigh ihgiogherihgirodvdks jsdjfsopejfovgjdksjosj joesjfoesjfsj;ifsjg
Ndjsfhjifekfhekdghior highdiofhidogheioghei gijhgoiehgiehgieh jfiheigheihgioe

jaro
jaro
6 lat temu

Dziś bałem się otworzyć lodówkę żeby p,Artur z niej nie wyskoczył.Jest wszędzie , przy pomnikach,odznaczeniach,orkiestrach.

Rita
Rita
6 lat temu

Fajna impreza.Byłam z rodziną

LLAMPRYCH
LLAMPRYCH
6 lat temu

Występy i pokazy Orkiest dętych Super! przerwała pogoda opady opady gradu .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526