Podpisanie listu intencyjnego kolskiego biznesu z władzami Powiatu Kolskiego w sprawie kształcenia uczniów [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 11.06.2018

W ostatnią sobotę na Stadionie Miejskim MOSiR w Kole odbyły się Kolskie Targi Przedsiębiorczości. Dookoła murawy boiska rozłożyło się wiele stoisk kolskich firm z terenu całego powiatu. Według organizatorów, którzy liczyli osoby wchodzące przez bramę, blisko 40 stoisk firmowych odwiedziło 1.750 osób, a kilkaset z nich złożyło listy intencyjne i CV w sprawie pracy.  O godz. 15.00 na scenie uroczyście podpisano list intencyjny Stowarzyszenia Forum Gospodarcze „Aktywne Koło” i przedstawicieli dużych kolskich przedsiębiorstw (Geberit, Wood-Mizer, Andre) z władzami powiatu reprezentowanymi przez Starostę Wieńczysława Oblizajka dotyczący kształcenia uczniów szkół zawodowych w kierunkach niezbędnych na lokalnym rynku pracy. Pod spodem fotoreportaż oraz krótkie nagranie wideo.

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kobra
Kobra
5 lat temu

No tak normalka ,koalicja starosty z PSL z .Nowoczesną w Kole zawiązana ,podobnie jak na górze polityki.Razem zginać raźniej…

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Nie wiem czy my tutaj właśnie błędu nie robimy. Muszę to przemyśleć na spokojnie.

Mieszkaniec koła
Mieszkaniec koła
5 lat temu

Wg e koło było kilka tysięcy ludzi. Wg kuriera 1750. To w końcu ile? Proszę nie zapominać że pan Gajda był częstym gościem Pana Maciaszka w Ratuszu. Nawet został przewodniczącym komisji mieszkaniowej

AK
AK
5 lat temu

Widzisz As bo tak jest, że niektórzy mają „takie umocowanie” i dlatego się „nadają” a inni wolą „niby” budować skateparki, spotykać się z Gruzinami ( co z tego wynika?), lub tylko pokazywać w mediach. Hmmm….. i tyle w temacie…. Dlatego Robert i Forum Gospodarcze to fajna inicjatywa.

as
as
5 lat temu

Mam podstawowe pytanie do pana starosty. Jakie umocowanie prawne ma Forum Gospodarcze Aktywne Koło do koordynowania jakichkolwiek działań w mieści i powiecie. Takie nic, działające w akcji wyborczej pana Gajdy nie powinno być akceptowane przez starostę.

Wystawiający się.
Wystawiający się.
5 lat temu

A ja słyszałem na targach, że w przyszłym roku ma być na tej imprezie Perfekt i zaśpiewa „Ale w KOŁO jest wesoło…” I ja w to wierzę !!!! Skoro Pan Robert ściągnął do Koła oldboyów , honorowego obywatela, naszych zawodników z zagranicy, prezesów kolskich firm, 40 przedsiębiorców, (w tym te największe) zaangażował starostwo, UM, policję, straż, ochronę, pozostałych… – To oni są wszyscy z N. – wooow? No faktycznie jak pisze wyżej Gość zależy to tylko od NAS – wyborców – czy w Kole zacznie się coś pozytywnego zmieniać i rozwijać.

xyz
xyz
5 lat temu

Gratuluję Panie Robercie, jednak można coś w tym mieście zrobić. Trolle piszą, bo się boją. Już sobie poukładali a tu zonk. Pan pracuje i największy zarzut w Pana kierunku to że mieszka Pan w Osieku. To wykluczcie prawie wszystkich pracodawców, Honorowych obywateli Miasta, oni też nie mieszkają w Kole.

Rozsądny
Rozsądny
5 lat temu

Jakie to straszne, jak on mógł: ściągnąć prezesów największych spółek, namówić ich do podpisania listu, wciągnąć w to Starostę i nie daj boże stworzą coś dobrego dla miasta.

Kolanka
Kolanka
5 lat temu

A Biedroń mieszkał na rzeszowszczyźnie i wystartował w Słupsku ponad 500 km dalej i jest jednym z najlepiej ocenianych prezydentów miast.
I jakoś to nikomu nie przeszkadzało, a gość działający w mieście od zawsze, pochodzący z Koła się nie podoba bo mieszka 2 kilometry dalej.
Ale macie argumenty, no fakt czego się czepiać. Może koloru włosów.

Gość
Gość
5 lat temu

To niestety kampania wyborcza się zaczęła.Pan Robert koniecznie chce zostać burmistrzem Koła .
A ja widzę jak sterczy pod Sądem ta .Nowoczesna i od razu mam wrażenie ,ze są tacy niedouczeni jak Ryszard P.
Przykro mi ale nam ten Pan nie przypadł do gustu .
Skoro mieszka w Osieku to niech startuje na wójta a Kolo zostawi dla
tych co mieszkają w Kole i będą robić wszystko dla Koła.
W tych firmach teraz nikt nie chce pracować to kiełbachę wyborcza rzucają.

Ciekawski
Ciekawski
5 lat temu

Warto takich ludzi popierać co chcą coś zrobić dla miasta. Nie ważne gdzie należał ,liczy się człowiek z inicjatywą i pomysłami gospodarczymi.W Kole by się przydał taki gospodarz.

Irena J
Irena J
5 lat temu

W końcu mamy gościa z inicjatywą a nie tylko malkontentów

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Mieszkańcu ja mam kuzyna w Osieku i on pierwsze słyszy..

Daria
Daria
5 lat temu

A ten z galaxy co tam robi niech lepiej traktuje pracownikow

Kobra
Kobra
5 lat temu

notowania rosną ,dla najgorszego polityka z .Nowoczesnej w kole.

sop
sop
5 lat temu

Notowania Pana Roberta rosną dzięki jego aktywności i pracy.

akjso
akjso
5 lat temu

A, czy w gminie osiek mały też Pan zrobi takie forum. W końcu Pan tam mieszka. Choć w sumie jak na KOło bardzo mało osób przyszło.

Mieszkaniec koła
Mieszkaniec koła
5 lat temu

Panie Robercie Osiek jest z Pana dumny jako mieszkańca tej gminy.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526