II Powiatowy Rajd Rowerowy dla Osób z Niepełnosprawnością [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 17.06.2018

Tydzień temu odbył się II Rajd Rowerowy dla Osób z Niepełnosprawności, którego celem było także uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po przejeździe ulicami przez niemal całe miasto, meta rajdu była pod kolskim Pomnikiem Bojownikom o Wolność i Niepodległość nad zalewem Warty, a okolicznościowy wykład o odzyskaniu niepodległości wygłosił dyr. Muzeum Tomasz Nuszkiewicz. Uczeń Szkoły Muzycznej Grzegorz Mruk zagrał na trąbce Rotę, a potem wszyscy złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem i oddali hołd poległym za naszą wolność. Pod spodem relacja foto i wideo. Tylko na naszym portalu!

 

W rajdzie wzięło udział około 50 osób – wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole wraz z nauczycielami i rodzicami oraz 10-osobowa grupa uczniów, nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kole. Rajd był bardzo dobrze przygotowany – dzieci bezpiecznie przejechały ulicami miasta, przyjaźnie pozdrawiane przez mieszkańców pod eskortą Policji powiatowej i Straży Miejskiej.

Powrót także nastąpił ulicami miasta Koła do nowej siedziby SOSW przy ul. Kolejowej, gdzie nastąpiło podsumowanie rajdu oraz grill i słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Organizatorami Rajdu powiatowego było Stowarzyszenie Przyjaciele Świętego Mikołaja działające przy SOSW w Kole, a współorganizatorami: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole, Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Kole.

Info. źródło: SOSW w Kole
Foto i wideo: kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526