Dr Krzysztof Witkowski opracował nowe wydawnictwo o zabytkach miasta Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 22.06.2018

Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła za naszym pośrednictwem zaprasza na promocję publikacji pt.: „Miasto Koło, gdzie zabytki naokoło”, autorstwa Krzysztofa Witkowskiego. Uroczystość odbędzie się w dniu 6 lipca br. w sali konferencyjnej hotelu „Mazurek” w Kole, od godz. 17.00. Publikacja ma charakter 40-stronnicowego folderu. Koło ma bardzo bogatą historię i wspaniałe zabytki, o których można przeczytać właśnie w tym wydawnictwie ilustrowanym pięknymi zdjęciami. Jest dwujęzyczne (angielsko-polskie) i ma za zadanie upowszechniać wiedzę o dziejach Koła i jego architekturze. Zgodnie z zapowiedzią, publikacja będzie rozdawana mieszkańcom i wszystkim chętnym bezpłatnie!

 

Książkę wydało Stowarzyszenie dzięki środkom pozyskanym z dotacji z Gminy Miejskiej Koło oraz od sponsorów prywatnych, a także dzięki bezinteresownej pomocy autorów zdjęć oraz tłumacza na język angielski Pana Przemysława Walerjana.

Niedawno dr Krzysztof Witkowski został odznaczony honorową odznaką „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” wręczoną w imieniu Marszałka Województwa w kolskim Ratuszu. Odznaka została przyznana za działalność naukową, publicystyczną i regionalistyczną.

– Z tego co wiem miasto nie dysponuje na chwilę obecną podobnym, dwujęzycznym wydawnictwem, które mogłoby promować nasze miejscowe dziedzictwo historyczne. Koło to wyjątkowe miejsce, gdzie wszystkie najcenniejsze zabytki położone są w bliskiej odległości od siebie i same w sobie stanowić mogą, po rewitalizacji ruin zamku, gotowy produkt turystyczno-marketingowy – powiedział dr Krzysztof Witkowski, wiceprezes Stowarzyszenia.

– Chcemy, aby publikacja trafiła do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego bezpłatne egzemplarze będą, już od połowy lipca, rozdawane mieszkańcom naszego miasta m. in. w wybranych punktach handlowych i usługowych – powiedział Grzegorz Mokrzycki, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą.

Źródło: SPMK

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526