Zuchwały 21-latek z Koła kradzionym rowerem wiózł torby ze skradzionymi ze sklepów kosmetykami. Głupio wpadł!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.05.2018

Niecodzienną zuchwałością wykazał się 21-latek, którego w rejonie placu targowego zatrzymali kolscy policjanci. Mężczyzna z pochodzącymi z kradzieży w sklepach artykułami, próbował uciec na skradzionym rowerze. Do tego czuć było od niego woń alkoholu. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Kolscy kryminalni patrolowali rejon targowiska przy Pl. Narutowicza w Kole. W pewnej chwili zauważyli młodego mężczyznę jadącego na rowerze. Był nim dobrze znany policjantom z wcześniej dokonywanych kradzieży 21-latek. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że chłopak jechał na zupełnie niepasującym do jego wzrostu rowerze, ponadto z kilkoma torbami. Policjanci postanowili go skontrolować.

Mundurowi „mieli nosa”. Okazało się, że rowerzysta w torbach przewoził sporą ilość kosmetyków. Młody mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć jak wszedł w ich posiadanie. Nie chciał też powiedzieć skąd ma rower. Ponadto wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu.

Policjantom nie zajęło wiele czasu ustalenie, że rower został tego samego dnia skradziony na ulicy Toruńskiej w Kole, a kosmetyki pochodzą z kradzieży z okolicznych marketów. Ponieważ mężczyzna odmówił badania na stan trzeźwości, została od niego pobrana krew do badań, gdyż najprawdopodobniej rowerem jechał po pijanemu.

Za dokonanie kradzieży 21-latek usłyszał już zarzuty. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526