Wójt Grzegorzewa wsparła Policję sprzętem do edukacji antynarkotykowej

Autor: kurier-kolski.pl | 22.05.2018

Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak w ramach dobrej współpracy samorządu grzegorzewskiego ze stróżami prawa przekazała Komendzie Powiatowej Policji w Kole walizkę edukacyjną do walki z narkomanią i przestępstwami narkotykowymi oraz nowoczesny projektor multimedialny. Sprzęt ten będzie wykorzystywany przez policjantów podczas spotkań profilaktycznych z rodzicami dzieci oraz nauczycielami.

 

17 maja br. Bożena Dominiak, Wójt Gminy Grzegorzew, na ręce p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kole Artura Foryńskiego przekazała walizkę edukacyjną, w której znajdują się atrapy narkotyków dostępnych na polskim czarnym rynku. W kuferku zgromadzono również przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Oprócz imitacji popularnej marihuany, amfetaminy, czy kokainy znajdziemy w niej szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Każda rzecz jest opatrzona szczegółowym opisem wyglądu, przybliżoną ceną za którą można je nabyć, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Przy jej pomocy funkcjonariusze będą edukować rodziców oraz nauczycieli by wyostrzyć ich czujność. Często nie zdają sobie sprawy, że posiadanie określonych przedmiotów może świadczyć o tym, że dziecko zażywa lub ma kontakt z narkotykami. Niepozorna metalowa śruba bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa – młynkiem do marihuany.

Przekazana walizka z pewnością będzie stanowić świetne uzupełnienie policyjnych wykładów. Prócz tego włodarz gminy Grzegorzew przekazała policjantom nowoczesny rzutnik multimedialny, która ułatwi funkcjonariuszom prowadzenie działań edukacyjnych. Z projektora tego będą korzystać mundurowi podczas spotkać profilaktycznych.

Nie po raz pierwszy pani wójt angażuje się w kwestie dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jej przychylność była już wielokrotnie pomocna policjantom w działaniach profilaktycznych, co z całą pewnością przyczyniało się do poprawy stanu bezpieczeństwa nie tylko w Gminie Grzegorzew, ale i w całym Powiecie Kolskim.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526