Terenowa Gra Miejska „W-KOŁO NIEPODLEGŁEJ” na jubileusz 100-lecia

Autor: kurier-kolski.pl | 17.05.2018

Uczestnicy – wymagającej dużego zaangażowania fizycznego i umysłowego – Terenowej Gry Miejskiej „W-KOŁO NIEPODLEGŁEJ”, zorganizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole już odpoczywają (odbyła się 12 maja br.) Przypominamy, że autorem gry wpisanej w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był Dariusz Rekosz, pisarz i animator kultury.

 

Patronat honorowy nad grą objęli: Zastępca Burmistrza Miasta Koła – Elżbieta Modrzejewska, oraz Starosta Kolski – Wieńczysław Oblizajek.

W organizację przedsięwzięcia włączyli się: Stowarzyszenie Klub Seniora „Trzecia Zmiana”, Kolscy Patrioci, Komenda Powiatowa Policji w Kole, Państwowa Straż Pożarna w Kole, Stowarzyszenie Kolanie, Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”, Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą.

W konkurencji udział wzięły cztery drużyny, liczące od 2 do 4 osób: MKS „Brdów”, „Skrzaty”, „Trpiciele”, „Tubylcy”. Gra rozpoczęła się o godzinie 10:00 spektakularnym napadem i kradzieżą kufra pełnego skarbów – Organizator dziękuje za zaangażowanie i talent aktorski: Andrzejowi Cesarzowi, Sławomirowi Grabowiczowi i Krzysztof Woszczyńskiemu, reprezentującym Kolskich Patriotów. Napad, który wywołał dużą konsternację, sprowokował uczestników gry do pościgu. Zadaniem Zespołów było poruszanie się pomiędzy poszczególnymi Punktami Kontrolnymi – w których znajdowali się: Strażak Kajetan, w tej roli asp. Kamil Jasiński; Rzymianin Juliusz czyli stoisko Krzysztofa Mazurkiewicza i Artura Piechalaka; Policjant Konrad, czyli niezwykle profesjonalnie przygotowane stanowisko st. post. Doroty Szczyżańskiej i asp. Mariusza Rumiejowskiego (organizator dziękuje też bardzo zaangażowanej w sprawę oficer prasowemu st. sierż. Weronice Czyżewskiej); Lekarka Elżbieta czyli Ewa Królasik i Irena Jabłońska, reprezentujące Klub Seniora „Trzecia Zamiana” – i wykonywanie następujących po sobie zadań, wynikających ze scenariusza oraz wskazówek otrzymywanych na bieżąco.

Zespoły poruszały się po trasie gry pieszo. Nie mogły korzystać z samochodów, skuterów, rowerów oraz jakichkolwiek innych pojazdów (w tym także rolek, deskorolek, wrotek i jeździków). W czasie gry obowiązywał bezwzględny nakaz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy mogli korzystać z telefonów komórkowych, tabletów, aparatów fotograficznych oraz zasobów internetowych we własnym zakresie.

Celem gry było rozszyfrowanie hasła głównego, na podstawie rozwiązania otrzymywanych w trakcie przebiegu gry zagadek (zadań) i dostarczenie go w odpowiednim czasie do Sztabu Gry, który znajdował się w Punkcie Końcowym czyli przed Ratuszem. Udział w grze był bezpłatny. Zwycięzcy zostali wyłonieni niezwłocznie po jej zakończeniu, po godzinie 15:00.

Pierwsze miejsce wywalczył zespół MKS „Brdów”, który w najkrótszym czasie dostarczył do Punktu Końcowego prawidłowo wypełnioną Kartę Główną wraz z rozszyfrowanym Hasłem Głównym oraz wszystkie karty zadań cząstkowych. Tuż za mini pojawiał się zespół „Skrzatów”. Trzecie miejsce zajął zespół „Tubylców”. Na czwartym miejscu znalazła się grupa „Tropicieli”, reprezentująca Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole, na czele której stanął Michał Szymański.

Każda z drużyn, która pokonała ponad 15 km trasę, otrzymała nagrody ufundowane przez Organizatora, Starostwo Powiatowe (podziękowania dla Zenona Wasiaka, Naczelnika Wydział Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego), Urząd Miejski oraz Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kole, która dodatkowo wzbogaciła swoimi produktami stół biesiadny, przy którym odpoczywali zmęczeni maratonem uczestnicy.

Ponadto Organizator dziękuje bardzo gorąco Oldze Głowackiej, Prezes Kolskiego Klub Fotograficznego „FAKT” im. prof. dr Tadeusza Cypriana oraz Zbigniewowi Rapuście za fotograficzną dokumentację imprezy oraz Arturowi Zwierzyńskiemu, Naczelnikowi Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Urzędu Miejskiego za pomoc w przygotowaniu Punktu Końcowego.

Źródło: PiMBP w Kole

 

 
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

how to use tinder , tinder app
tinder dating app

Javiereralm
2 lat temu

tinder date , tinder dating app
tinder login

Myronevita
2 lat temu

senior dating site
local milfs

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526