Sukces SOSW w Kole na Olimpiadzie Matematyczno-Przyrodniczej

Autor: kurier-kolski.pl | 22.05.2018

16 maja br., w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kornela Makuszyńskiego w Turku odbyła się IX Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno-Przyrodnicza. Tegoroczna edycja Olimpiady przebiegała pod hasłem: „W głowie myśli ul” i związana była z pszczołami. Oprócz reprezentacji SOSW w Kole, wzięły w niej udział drużyny z Ośrodków w Turku, Koninie, Słupcy, Rychwała. Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że drużyna SOSW w Kole w składzie: Jolanta Jaskólska, Marta Urbaniak, Maciej Kacprzak, Konrad Hudec zdobyła tytuł wicemistrzów, zajmując II miejsce.

 

Celem Olimpiady Matematyczno-Przyrodniczej jest m.in. doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematyczno-przyrodniczych wśród uczniów oraz podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych. W tym roku uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji o życiu pszczół, którą wygłosił Eugeniusz Rusek oraz zapoznać się z pracą pszczelarza, którą zaprezentował Jacek Kubiak. Obaj panowie to pasjonaci i hodowcy pszczół, członkowie Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Po niezwykle interesującym wprowadzeniu w tematykę Olimpiady przyszła pora na zmagania konkursowe. Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i zespołowo. Każdy uczeń rozwiązywał pisemny test składający się z 18 pytań (zadań) z zakresu biologii i fizjologii pszczół. Zespołowa rywalizacja obejmowała zagadnienia teoretyczne oraz wykonanie praktycznych zadań matematycznych. Ponadto każda drużyna przywiozła autorską fotografię przedstawiającą pszczołę, która była oceniana przez Komisję Konkursową.

Źródło: Krzysztof Sójecki – SOSW w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526