Ruszył program Stowarzyszenia Kolanie „Aktywny Senior 2018” [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 23.05.2018

„Kolanie” wystartowali z kolejnym projektem, tym razem adresowanym dla kolskich seniorów. Mowa o projekcie „Aktywny Senior 2018”. Działanie to polega na organizacji zajęć sportowo – rekreacyjnych na świeżym powietrzu, pod okiem doświadczonych instruktorów sportowych. W ramach projektu wykorzystywane są różne urządzenia zlokalizowanych w Kole siłowni zewnętrznych. Instruktorzy objaśniają i tłumaczą zasady efektywnego i bezpiecznego treningu na poszczególnych urządzeniach, wskazują korzyści płynące ze stosowania systematycznych programów ćwiczeniowych, uwzględniających częstotliwość, czas trwania i systematyczność w treningu. Jakie program tempa będzie najefektywniejszy dla konkretnej osoby: rekreacyjne, cardio, HIIT? Na to, i na inne pytania kolscy seniorzy mogą uzyskać odpowiedzi dzięki projektowi Stowarzyszenia Kolanie. Każdy senior otrzymał także koszulkę organizacji potwierdzającą jego aktywny styl życia.

 

– Trzeba tutaj zauważyć, że osoby, które biorą udział w tym przedsięwzięciu, to niezwykle aktywni mieszkańcy Koła, którzy propagują taki styl życia własnym przykładem. Biorą udział w wielu różnorodnych animacjach sportowych. Swoją kondycją, zaangażowaniem i mobilizacją potrafią zawstydzić o wiele młodszych kolan. Ale to dobrze! Patrząc na tych naszych aktywnych seniorów sami także czujemy silną motywację do ruchu, do działania, do sportu i rekreacji! – tłumaczy szef Stowarzyszenia „Kolanie” Krzysztof Mazurkiewicz.

https://www.facebook.com/StowarzyszenieKolanie/videos/1296462260498658/

Pomysł akcji „Aktywny Senior 2018” Stowarzyszenie Kolanie wymyśliło, szukając sposobu wyrażenia wdzięczności członkom innego naszego stowarzyszenia – Klub Seniora „Trzecia Zmiana”. Zawdzięczają im bowiem bardzo dużo. To m.in. dzięki tym osobom udało się zrealizować niezwykły projekt „Witaj na świecie, Maleństwo!” oraz inne przedsięwzięcia, które realizowali współpracując ze sobą. Dlatego też tym razem postanowili zrobić coś dla swoich starszych przyjaciół.


 
– Pozytywne efekty i korzyści płynące z takiej synergii spotkały się z dużym zainteresowaniem środowiska medialnego. Po raz kolejny gościliśmy m.in. w studio TVP, gdzie mogliśmy przybliżyć szerokiej publiczności nie tylko działania naszego Stowarzyszenia, ale także promować nasze miasto i wydarzenia, które się u nas odbywają. Na żywo widzowie z Wielkopolski mogli oglądać wywiad m.in. w TVP3 Poznań, zaś retransmisje standardowo w Teleskopie i lokalnych stacjach – dodaje Mazurkiewicz.

W zajęciach seniorów na siłowniach zewnętrznych mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy Koła, nie tylko ci z „Trzeciej Zmiany”. Odbywają się one obecnie w każdy wtorek od 18.00 w Parku Miejskim im. St. Moniuszki. Zachęcamy do korzystania.

Źródło: Stowarzyszenie KOLANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

tinder online , browse tinder for free
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
3 lat temu

tindr , browse tinder for free
how to use tinder

Javiereralm
3 lat temu

tinder website , tinder login
tindr

Myronevita
3 lat temu

senior dating site
free local personals

rodzic
rodzic
5 lat temu

Jak na aktywny tryb życia to te panie szczuplutkie nie są, sporo wałeczków tu i ówdzie

Ciekawski
Ciekawski
5 lat temu

Ten pan szuka zwolenników do wyborów i znów przy okazji wykupi trochę gruntów i wybuduje sklepy pod wynajem. Robi biznes a naiwni mu w tym pomagają.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Napisałbym coś ale

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
6 lat temu

Program aktywny Krzysztof nie wierzę że robi to bezinteresownie. Wybory blisko… Pytanie czy stowarzyszenie będzie komitetem czy będzie inna nazwa bo wiadomo że platforma razem z nowoczesną. Pytanie czy Gajda czy Mazurkiewicz a może ktoś inny?

Kolanin Prawdziwy
Kolanin Prawdziwy
6 lat temu

Ciekawe co wymyśli po kolejnych przegranych wyborach.

kkkk
kkkk
6 lat temu

uuuu widać ze wybory za pasem.. 😀 pare lat cisza a tu przed wyborami wszędzie tego pana pełno 😀 😀

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
6 lat temu

Czy to początek kampanii wyborczej na burmistrza?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526