Rusza przebudowa bieżni na kolskim Stadionie Miejskim. Wkrótce będziemy mieć w pełni nowoczesny obiekt!

Autor: kurier-kolski.pl | 20.05.2018

Kolski stadion MOSiR przy ul. Sportowej zmienia oblicze. Niedawno główne boisko zyskało nowe ogrodzenie, kibice siedzą na wygodnych, zadaszonych trybunach, a piłkarze grają na lepiej przygotowanej murawie. Teraz rozpoczyna się przebudowa bieżni wraz z infrastrukturą. Wykonawca, warszawska firma EVERSPORT Sp. z o.o., planuje zakończyć roboty z końcem lipca. Znaczyłoby to, że już w drugiej połowie wakacji będziemy mogli korzystać ze zmodernizowanego, nowoczesnego obiektu. Oprócz pieniędzy przeznaczonych przez kolskich radnych w budżecie miasta, władze Koła pozyskały na ten cel duże dofinansowanie z Ministerstwa Sportu z Warszawy – blisko pół miliona złotych.

 

W ramach zadania pod nazwą „Przebudowa bieżni wraz z infrastrukturą na stadionie MOSiR w Kole przy ul. Sportowej 12”, obiekt zyska bieżnię lekkoatletyczną z wyposażeniem, skocznię do skoku w dal i trójskoku z wyposażeniem, rzutnię do rzutu oszczepem z wyposażeniem, skocznię do skoku wzwyż z wyposażeniem, rzutnię do pchnięcia kulą z wyposażeniem. Pojawi się sprzęt niezbędny do rozgrywania poszczególnych dyscyplin sportowych. Stadion będzie oświetlony zewnętrznie.

Całość zadania zamknie się kwotą prawie 1,1 mln. zł brutto. Na modernizację infrastruktury sportowej nasze miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację w wysokości 462.100 zł, stanowiącą niemal połowę kosztów, która znacząco wspomogła miejski budżet w realizacji przedsięwzięcia. Dodajmy, bardzo ważnego przedsięwzięcia, bowiem nowoczesny obiekt służyć będzie naszej społeczności, zapewni możliwość prowadzenia treningów w szerszym zakresie i na wyższym poziomie, wspierając młode talenty.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526